Hrb na krčnej chrbtici

oliviamae
5. júl 2023

Ahojte, je niekto, komu sa podarilo zbaviť sa takéhoto hrbu na krčnej chrbtici? Pokiaľ áno, AKO sa toho dá zbaviť?? Strašne sa mi to nepáči, začalo to keď som mala asi 11 rokov, veľa ľudí hovorí, že ak človek schudne, tak to zmizne, bohužiaľ ja som schudla poriadne no jedine čo zostalo rovnaké je ten hrb😒 kedysi som skúšala masáže, ale nepomohlo, kľudne by som si zaplatila súkromného chirurga, ak by ma toho zbavil no o tom som nič nenašla. Ak máte niekto skúsenosti prosím poraďte čo s tým, ďakujem

Ps: foto mám stiahnutu z netu, nie je moja no hrb je rovnaký.

barbora19911
5. júl 2023

@oliviamae k fyzioterapeutovi alebo k chiropraktikovi zistiť či nemáš skoliozu náhodou a len cvičiť sú na to cviky 🙂

kacena4
5. júl 2023

uvedom si ze ti to zacalo ked si mala 11r. teraz mas xy rokov takze cvicenim sa za cca rovnaky cas zbavis (mozno). ale denne cvicit cvicit cvicit. je tam chrbtica, miecha... ak nechces ochrnit tak urcite nie chirurg a podobne blbosti. hodl mas krivu chrbticu dopomohol k tomu mobil, pc a zle drzanie tela.

missviolet
5. júl 2023

ano, presne toto mam, schudla som pomaly 40 kil a furt to mam. ale teda uz mensie, odkedy na to cvicim cviky je to miernejsie. pozri si na youtube widows hump/neck hump exercises, neviem ich slovne popisat, ale tie cviky fakt cosi pomozu. ci uplne, to uz neviem... casom uvidim

svetlonos
5. júl 2023

Mne sa tvoril po prvom tehotensve pocas mazerskej. Vsimla som si to uz neskoro. Mne ale pomohol fyzioterspeut- masaze a schudnut. Zle drzanie tela som mala z kojenia, nosenia a zlej polohy v spanku.
Od jedenastich rokov teda je dlha doba. Skus sa poradit s dr.