Hpv vírus a podpora imunity

25. okt 2020

Dobrý deň, chcem sa spýtať žien,čo mali alebo majú hpv vírus či si dávate niečo na podporu imunity.Nejake výživové doplnky.Ja mám za sebou konizaciu už asi aj 4-5 rokov dozadu,ale chcela by som v tomto smere nejako podporiť imunitu,bo sa stále tohto bojím ako čert kríža.Dakujem za každý príspevok 🙏

anile12
25. okt 2020

Ja som vybrala indol. Mala som pol ročnú kúru a môžem povedať ze chorá som asi fakt od dobratia nebola(t.j. 3 roky) 🙊 plus vraj je veľmi dobrý na cysty a také ženské problémi čiže je drahší ale investícia sa určite oplatí.

noami12
25. okt 2020

Ahoj, mne zistili hpv 16 a 18 mam aj bunky CIN II, HSIL...
Som ale tehotná takže do pôrodu žiadne lieky brat nemôžem. Ale čítala som ze žienky ktoré toto majú alebo mali pomohol im dosť wobenzym alebo ten indol alebo ako sa to vola 😊 takže i ja určite pôjdem do toho. Plus bola som u známeho liečiteľa ktorý mi povedal aby som si každý deň po dobu 3 týždňov robila čaj z petržlenovej vňate. Aj som si čítala o tom a ten vie spraviť zázraky 😊

autor
25. okt 2020

@noami12 a prosím ťa ty sa nebojis? Alebo čo ti povedal dr na túto kombináciu, tohoto sa aj ja bojím, že keby som tehu, tak sa mi to môže objaviť.Musis vydržať až do konca, alebo ti spravia tú konizaciu?

autor
25. okt 2020

@anile12 ja som indol brala tiež, ešte pred operáciou, ale aj tak mi v nej nezabránil. Dr sa mi vtedy vyjadril, že to sú vitamíny ktoré síce neuskodia,ale ani nepomôžu..

autor
25. okt 2020

A ešte som sa chcela spýtať, čítala som že antikoncepcia a fajčenie zvyšujú riziko hpv.Preto má zaujíma či užívate antikoncepciu, alebo či fajčíte?Antiku zatiaľ neberiem ale dr mi ju predpísal a ja neviem čo spraviť a veru aj fajčím 🙊

nina004
26. okt 2020

Ja som si s manželom na tri mesiace nasadila indolan asi rok po operácii. Výsledky som mala opäť zle a hrozila druhá operácia. Po dobratí sa výsledky zlepšili,vraj je všetko v norme a ešte som aj otehotnela,čo sa nám vyše štyroch rokov nedarilo.

anile12
26. okt 2020

To je veľmi cudne lebo môj doktor mi práveže odporučil jedine toto. Ze to je zaručené

noami12
26. okt 2020

Bojím sa, lenže mne to zistil počas tehotenstva, sidce v nejakom 10 týždni ale o dieťa sme sa dlho snažili. Doktor ma poslal iba na ten odber tých buniek keď vyšla zlá cytologia a z toho vlastne bol potvrdený hsil cin2 a ze to siaha až po okraje. Keď som mu niesla výsledky, povedal ze konizaciu v tehotenstve mi neodporúča že jediné budeme dúfať ze sa to nezhorsi, ale čo som čítala tak tehotenstvom im to niektorým sa stratilo alebo pôrodom, môže sa to zlepšiť ale aj zhoršiť. Tak ja som zvedavá, ale písala som si s veľa tehu ktoré boli na tom takto a zlepšilo sa im to alebo ostalo to rovnaké, niektoré na konizaciu po tom pôrode nemuseli ísť keď mali lepšie výsledky a niektoré išli a už je všetko v poriadku.

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. dec 2020

@olma79 ďakujem,no počujem to prvý krát.Musim vygooglit.Ako dlho ste to užívali? Ďakujem

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. dec 2020

@olma79 píšem vám správu

adkatemp4774
4. máj 2021

Tiež som musela podstúpiť konizáciu. Nefajčím, zdravo sa stravujem, mám dlhodobo jedného partnera, športujem... Jedine čo mohol byť problém je, že som užívala dlhé roky antikoncepciu (Maitalon). Keď som začala googliť dôvody HPV a začínajúcej rakoviny kŕčka maternice, tiež som našla ako zvýšené riziko užívanie antikoncepcie a preto som sa ju rozhodla prestať užívať. Musím priznať, že ma táto informácia aj prekvapila. Ak by mi niekto pred 12 rokmi povedal, aké môže mať následky dlhoročné užívanie antikoncepcie, rozhodla by som sa pre iné možnosti :( Samozrejme asi ide o nepotvrdený fakt, keďže to nie je uvedené ani ako vedľajší účinok.

autor
4. máj 2021

@adkatemp4774 tiež som antikoncepciu užívala vyše 12 rokov 🤦a už som mala asi 8 rokov manžela,ale môj ginekolog mi vravel, že to mohol byť akýkoľvek chlap z mladosti,a prejavilo sa to až o pár rokov neskôr

adkatemp4774
5. máj 2021

Áno, je pravdepodobné že HPV som dostala skôr pred aktuálnym partnerom, ale ide o to, prečo HPV začal pretvárať bunky na rakovinu:
" Transformačná zóna
cervixu je miestom najčastejšieho rastu
prekanceróz a rakoviny krčka maternice.
A práve transformačná zóna je najväčšia
počas puberty, tehotnosti a u žien dlhodobo užívajúcich antikoncepciu.
Užívanie hormonálnej antikoncepcie viac ako 5 rokov pôsobí u nosičiek
HR HPV ako kofaktor na vývoj rakoviny
krčka maternice. "
A toto som nevedela, keď mi pán Gynekológ prepísal antikoncepciu a dosť ma to hnevá, že o tom doktori neinformujú, prepisujú antikoncepciu ako cukríky bez toho aby sa najprv s pacientkou prešli možné riziká.

meggi28
7. mar 2022

ahoj ja som si tym presla od konca roka 2020 kedy som po porode mala prvy zly ster a vysokorizikove HPV. Uzivala som cisto prirodne produkty, pre mna su top a po pol roku som mala treti ster ok a po roku som sa zbavila aj HPV. Takze som nemusela na konizaciu. Teraz v januari som uz mala vsetko ok. A celkovo som si tym poliecila aj ine zdravotne problemy a slusne posilnila imunitu ☺️

iwiqu
29. apr 2022

@meggi28 Prosím Ťa a čo si užívala, aké prírodné produkty?

meggi28
29. apr 2022

@iwiqu ahoj, len Zinzino. Olej omega 3, prebioticka vlaknina a zmes vitaminov a mineralov

ane005
15. jún 2022

@meggi28 ahoj👋🏼 Velmi ma zaujal tvoj link a tvoje skusenosti s prirodnym liecenim hpv. Aj som poziadala o vstup do Tvojej skupiny. Vieš ma potvrdit prosim ? 🙂
Ďakujem pekne a pekny deň

meggi28
15. jún 2022

@ane005 ahoj ano uz si ☺️

bejcsi1988
30. aug 2022

@meggi28 ahoj, aj mne bol zistený hpv vírus, podstúpila som zz aj konizaciu tento rok a tiež som začala užívať po konizacii vitamíny a tento týždeň aj zinzino olej 🙂 celkom má to zaujalo, čítala som o tom a naďabila tu na správy že to môže pomôcť aj na hpv vírus … rada by som bola aj členom skupiny u teba na fb 🙂 môžem ta poprosiť o potvrdenie žiadosti ? 🙂

ane005
30. aug 2022

@bejcsi1988 ahoj, co je to ta konizacia prosim?

meggi28
30. aug 2022

@bejcsi1988 ahoj ano uz som ta potvrdila🙃

bejcsi1988
19. sep 2022

@ane005 konizaciou odstraňujú napadnuté tkanivo hpv virusom na krčku maternice 🙂

ane005
19. sep 2022

@bejcsi1988 aaaha..Ďakujem pekne