Hospitalizácia na psychiatrii - stredne ťažké depresie

8. okt 2023

Ahojte,prosím o radu mam 2 malé deti a neviem ako ďalej. Mala som 2 pokusy o samovraždu, už som sa citievala lepšie a zase to prichádza. Liečbu mam nastavenú, ale stále nezaberá...psychiater mi povedal, ze ak by som nemala malé deti určite by ma poslal na 3 mesiace na preliecenie niekde a ja nad tým začínam uvažovať. Je tu niekto kto takto bol a pomohlo mu to? ? Ďakujem za každú odozvu.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
8. okt 2023

nemam osobnu skusenost len zo sirsej rodiny
toto je beh na dlhu trat ja by som tu hospitalizaciu zvazila aj na tri mesiace nech sa das poriadne dokopy ja som videla ake peklo narobi v zivote tych deti nedostatocne liecena mama

ddaassuullaa
8. okt 2023

Kolegova manzelka takto chodi na 2-3 mesiace do psych nemocnice kazdy rok, uz sa stalo, ze aj dvakrat...cize tazko povedat, ci to pomaha. Oni deti nemaju, on obcas prehodi, ze si zrejme zvykla na ten pobyt a aj ked nema pocit zmeneneho spravania, ona sa ide k dr pytat na pobyt. Vraj uz presne vie, kedy sa okamzite najde miesto, co ma povedat. Potom to zvycajne po 2 tyzdnoch lutuje, ale cesta spat nie je a najneskor o rok to spravu zase

macatt
8. okt 2023

Moja švagriná tak bola, dieťa malo asi 1 rok, bohužiaľ to tajili, ale brat si s malou poradil sám..povedali to až po rokoch.. určite to pomohlo, nedalo sa inak, ale bolo to kratšie, len mesiac, alebo 2.. švagriná má už invalidný, chodí každý mesiac na kontrolu a každú chvíľu jej menia lieky, viac žiaľ neviem, moj brat nepovie nič a švagriná si z toho obdobia moc nepamätá..Vie len to, že sa jej neskutočne uľavilo

titla
8. okt 2023

Moja sesternica sa tak dala hospitalizovat, ked si uvedomila, ze sa u nej prejavuje maniodepresia. Doma ostali 3 deti: 7r, 4r a 1r. Pomohla cela rodina.

theabloom
8. okt 2023

Ahojte, cenim si vasu odvahu poziadat o pomoc. Urcite prikladom povzbudite aj ostatnych s rovnakym trapenim, aby o nu popytali a potom sa mozno bude zit lahsie.
Mate moje povzbudenie, aby ste si dopriali poriesit na chvilu v prvom rade zdravie. Liecenie je len tri mesiace, a ak by boze chran bol uspesny deti by navzdy bez vas ostali. A to nechcete. Co su tei mesiace oproti... nic. Prospeje to vam a hlavne z dlhodobeho hladiska detom, ziskate podloru aj od odbornikov - oni ak vidia ze sam clovek chce, aj oni sa viac snazia pomoct cloveku. Mozno tam stretnete zienky s rovnakymi starostami a budete si oporou.
Mimomochodom, z vlastnej skusenosti z vlastnej rodiny viem, ze v nemocnici vedia velmi vazne pripady dat soporiadku a velmi pomoc, len treba chciet, vydrzat chvilku a dodrzat odporucania a hlavne nepripustta si ryxh ktori nerozumeju. Tu neide o nich, id wo base zdravie a o to aby detom mamka zostala. Dezim Vam palce a O sescdca prajem všetko dobré. Verim ze to zvladnete a mozno bude lepšie.

huginko
8. okt 2023

Ak cítite, že to potrebujete a pomohlo by vám to, treba ísť. Určite s deťmi v rodine pomôžu. Prajem veľa síl a uzdravenie 🍀🙏🙏

kacena4
8. okt 2023

v rodine mame, a ano dlhsi pobyt s teramiami mimo domaci stres velmi pomohlo, najma na nastavenie na liecbu a zacatie s terapiami, ktore potom v domacom prostredi pokracovali. drzim palceky ps. ak pojdes z vlastnej vole nemusi to byt na 3 mesiace, kludne tam mozes byt mesiac, dva ako ti bude postacovat na natavenie sa

nikolca
8. okt 2023

Ja chodievam na psychiatriu asi tri krat do roka a vždy som tam 2-3tyždne ja mam schizoafektivnu poruchu som na plnpm id a liečim sa 20 rokov mam dve deti no bolo to ťažke

nifnea
8. okt 2023

Pozri,kebyze mas rakovinu,tak musis do nemocnice ci cches ci nie,ci mas alebo nemas deti. Zial depresia aj ked ju stale vela ludi podcenuje,je tiez smrtelna choroba, takze ak ma pomoct chod..dva pokusy su uz vela, ak by sa ti vydaril, deti by boli bez teba cely zivot, takto len par mes..nepises kolko maju rokov ale neskor si to pamatat nebudu. Kebyze zomries taktiez sa musia zapojit aj ostatni,takze ber to tak ze teraz sa musia tiez. Precitaj si tu diakusiu ako boli deti prist o matku..ak sa da pomoct tak to musis skusit. Ja ti zelam vela vela sil v tomto boji. Ja som nikdy nechaoala ze ako to mozu ludia spravit.😢no uz chapem. Tiez mam nalozeneho strasne vela na pleciach, len mozem dufat,ze sa to v nieco nerozvinie.
Vela sil🍀🍀🍀