Hospitalizácia na psychiatrii - depresie

3. jún 2024

Ahojte, rodinny prislusnik bude zajtra hospitalizovany na psychiatrii kvoli dlhodobym depresiam predpisane antidepresiva mu nezabrali. Vie mi niekto prosim aspon trosku priblizit, co ho tam caka? Viem ze vsade je to asi trosku ine,on bude konkretne v Kosiciach. Bude moct mat mobil? Bude utlmovany liekmi? Co s nim budu robit? Dakujem za odpovede 🙏

marianarem
3. jún 2024

Tak otazka je, na akom oddeleni bude. Ak na akutnom, tak tam je to prisnejsie, ak na lahsom, tak tam je to volnejsie. Ja som bola pred 7 rokmi v Pezinku na psychosomatickom, tam boli prave aj ludia s depresiami, ale nie v tych najhorsich stadiach so samovrazednymi myslienkami. My sme to tam mali dost volne, mobily non-stop, navstevy hocikedy pocas dna. Ale na akutnom to uz tak nebolo.
Co sa tyka liekov, na 100% nejake dostane. Ale v pripade depresie by som nehovorila o utlmovani, tam je cielom prave opak. Co sa tyka nasho oddelenia, tak by som povedala, ze hadam aj 90% depresivnych pacientov sa vyrazne zlepsilo pocas liecenia. Horsie je to po nom, to nie kazdy zvladol, treba urcite chodit na terapiu a brat lieky aspon nejaky cas po lieceni.

majka36912
3. jún 2024

Neviem, ci to je na kazdej takejto hospitalizacii rovnake vo vsetkych nemocniciach, ja som bola v Pezinku na psychosomatickom oddeleni.
Mobil sme mohli mat normalne u seba, ale vtedy bol zakaz mat mobil s fotakom, v dnesnej dobe to uz asi nie je take striktne, kazdy mobil ma totiz fotak.
Predpokladam, ze aj tam funguju rozne oddelenia podla zavaznosti diagnozy. My sme mali napriklad aj zenske, muzske, protidrogove, agresivnych... Predpokladam, ze bude medzi tymi lahsimi pripadmi, ak sa jedna len o tie depresie.
Nemyslim, ze by ho zamerne utlmovali liekmi, ale urcite mu budu menit liecbu, ak mu doterajsia nezaberala, mozno si bude chvilku zvykat na nove lieky, ale bude pod dohladom, co je dobre.
My sme pocas dna mali rozny program. Terapie, dielne, rozne cvicenia, ja som tam napriklad navstevovala aj fyzioterapeuta, dala sa vyuzivat telocvicna, pisali sme si denniky...bolo to peste. Mne to dalo vela a bola to dobra skusenost, naozaj mi to pomohlo.