Hospitalizácia na psychiatrii

19. jún 2024

Ahojte. Bola som hospitalizovaná na neurologii kvôli bolestiam hlavy ktoré sú už každodenné. Všetky vyšetrenia mám za sebou V nemocke mi robili Mr hlavy a chrbtice všetko ok ako aj ostatné vyšetrenia. Lekárka mi povedala že bude to psychika a mám ísť za psychiatrom a najlepšie na hospitalizáciu 😔

autor
19. jún 2024

Neviem čo dalej zrútil sa mi svet.. nemám depresie a keď už lekári nezistili príčinu bolesti tak neviem 😔

koniarova
19. jún 2024

Nemyslím si, že kvôli bolestiam hlavy je nutná hospitalizácia. Čakacie doby na hospitalizáciu si aj mesiac a teda pre iné prípady, ako bolesť hlavy. Pochybujem,že ťa vôbec psychiater odporučí.

em22222
19. jún 2024

Skúšala si diagnostiku u fyzioterapeuta? Mnohé bolesti hlavy môžu byť spôsobené oslabením svalov v krčnej oblasti a ich zvýšeným napätím (čiže funkčnými problémami v krčnej oblasti- to je niečo, čo sa u lekára bežne nezisťuje), a samozrejme k tomu prispieva aj nedostatok spánku a chronický stres. Určite si nájdi nejakého dobrého fyzioterapeuta, odporúčam súkromného 🙂

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
19. jún 2024

@taynee jaaj ozaj, prehliadla som.

rozculena
19. jún 2024

fyzioterapeut

gelifil
19. jún 2024

typicke...ak si nevedia rady, tak to takto riesia...😢

mk1111111111
19. jún 2024

Aj mne sa coraz castejsie vracali migreny a rehabilitacie pomohli, neverila som, ze pomozu, ale pomohli, uz po 10 dnoch / denne 30 min s fyzioterapeutom /som pocitila enormne zlepsenie, teraz cvicim denne 15-20 min a ok

simca115
19. jún 2024

To si pamätám ako má jeden chytrý neurolog posielal za psychiatrom za to že som sa neusmievala cez rúško.. 😂

mantilka
20. jún 2024

Ja som tak raz dopadla so žalúdkom. Zle má liečili lekárky len potlačami symptómy a keď si nevedeli rady, že asi je to psychické. Takto ma trápili roky. Keď som bola na tom tak, že som nevedela tráviť potravu a zomierala som ,vybavila som si odborníka na metabolizmus, ktorý mi povedal že zle na liečili a do 3 TYZDNOV má dal do poriadku. Bolo to z pokazeného jedlá z reštaurácie...to som hovorila gastrologom ...lenže oni nie to je reflux, to máte určite zo stresu. Moja mamka bola lekárka a hovorila pri bolestiach hlavy treba skontrolovať aj oči, zuby a ísť na krčné. Daj si toto všetko skontrolovať.

luccija
20. jún 2024

Más migrény či len bežnú bolesť hlavy?môže bolieť z napätia stresu, ale hospitalizáciu na psychiatrii to trocha prehnala.Kamarstka dostala AD, lebo mala často migrény aj brala lieky na migrénu, ale až AD jej pomohli a záchvat má raz za pár mesiacov
Ja by som išla pravidelne na masáž, k fyzio.

mkiss
20. jún 2024

Intolerancia na lepok,môže byť tiež spuštač migrén,ale možno prvý krok navštíviť psychológa ktorý ťa na
vedie k problému bolesti hlavy

veve_bety
20. jún 2024

Moju známu poslali s psychozou na psychiatriu. Sama si zaplatila v BA vyšetrenie na chronickú boreliózu (nejaké špeciálne v Nemecku) a vyšlo pozitívne. Po ATB liečbe je psychóza preč. Skús hľadať ďalej hoci aj ako samoplatca riešenia, nevzdávaj to a hľadaj aj cez iných doktorov.

lalu_sk111
20. jún 2024

hospitalizaciu na psychiatrii by ti nikto len tak z prosta jasna neodporucil. Poznam viac ludi v mojom blizkom okoli, ktori hospitalizovani boli (z roznych dovodov) a kazdemu to nejakym sposobom pomohlo.. Takze nenechaj sa odradit. Prvy krok k lepsiemu zivotu moze byt prave psychiatria.

drobcek100
20. jún 2024

@lalu_sk111 Súhlasím s tebou.Pred cca 30 rokmi som mala také zlé obdobie.Stale som bola placliva A lekár mi už nechcel predpisovať lieky a poslal ma k psychiatrovi,tam som sa úplne zrútila a dva dni som o sebe ani nevedela.Pobudla som tam dva týždne,nastavili mi liečbu a pomohlo mi to.Osobne odporúčam,aj s migrénou mi pomohli
Roky neberiem antidepresíva.

domika225
21. jún 2024

Mne dosť pomohla yoga a pilates, keď má každý deň bolievala hlava.

cukroska
4. aug 2024

Toto má takmer celý život moja mama. Obrovské migrény a nikdy nič jej nezistili. Raz,ze od chrbtice potom že s oči a nakoniec,že psychika.

autor
5. aug 2024

@cukroska verím ja som na tom podobne...kopec vyšetreni a hlava stále bolí. Mamke čo pomohlo? Aj mne hovorí neurologička že to robí tetania

palicka
5. aug 2024

No na tetaniu by simmalampozitivnw neurologické vyšetrenia. Toto zas nie je o pocite… a prepáč, ale ja by som z takej nemocnice odišla i na reverz a hlásala lekára, ktorý bude riešiť bolesť. Bez iného odborného názoru povedať, že psychika…. No neviem… na akútnu hospitalizáciu na psychiatrii by som očakávala človeka s akútnym ohrozením uˇzivita Šterbáka seba alebo iných, ťažké psychózy, ktoré sa nedajú riešiť ambulantne…. Ak by tá poslala za psychológom, a možno knpsychiatrom v zmysle vylúčenia psychosomatiky… ešte by som pochopila… ale hospitalizovať?