Hospitalizácia deň po pôrode

7. sep 2021

ahojte
dnes mám termín pôrodu no nemám žiadne bolesti ani nič, na zajtrajšok mi gynekolog dal výmenný lístok na hospitalizáciu, co som si čítala aj dozvedela, tak rozmýšľam že či ma nechajú tam na pozorovani (čo je dosť možné že nebudú zase nič somnou robiť 🤦‍♀️) len sa bojim zase že tam budem aj týždeň a až potom mi dajú vyvolavacku (čo som veľmi ani nechcela) no pri tom ako som svojmu gynekologovi povedala ze ci je to nutné, tak on že budem musieť ísť len teraz sa bojim toho že dojdem a povedia že to na pôrod nevyzerá... a buď ma pošlú domov aj s taškami alebo nechajú tam "na pozorovani"
čo by som vôbec nechcela aby som tu v levickej musela ostavat po tej zlej skúseností s nimi, máte nejakú skusenost? Alebo ako ste šli ešte pred hospitalizáciou normálne rodiť?
- celé tehotenstvo chodím aj po schodoch aj všetko možné a 2ho som bola zevraj otvorená na tesný prst čiže neviem či z toho zajtra niečo bude

mamamasama
7. sep 2021

mas nejake zdr. tazkosti? preco ta chcu tak skoro hospitalizovat???

autor
7. sep 2021

@mamamasama mám vo všeobecnosti diagnózy ale tie mám upravené lebo pred mesiacom som bola hospitalizovaná kvôli zlým výsledkom KO, a nakoniec skoro nič mi nerobili iba som sa tam trápila... a riesili úplne niečo iné ako to kvôli čomu som tam šla.. a úplne som v pohode nič necítim sa zle 🤷‍♀️ ja neviem ale viem že nechcem tam byť zbytočné... a zevraj takto to zvyknú robiť že deň po termíne

sakalka
7. sep 2021

Ak ste nie otvorena tak vas podľa mňa nenechaju ešte aspoň tyždeň. Budte v kľude. Vyvolavať môžu tak najskôr o tyždeň ak sama neporodite.. Skontroluju a pošlu domou..

bolarazjedna
7. sep 2021

Ak máš doma staršie dieťa, tak ta čiastočne chápem, ak je to tvoje prvé dieťa, nerozumiem. Môžeš neposluchnut svojho lekára a ostať doma, počkať kým nezačneš rodiť, ale na vlastné riziko a vlastnú zodpovednosť. Prenášať dieťa nie je úplne bez rizika, my nie sme lekári ani sme ta nevyšetrili, takže nevieme, ako si na tom zdravotne. Ak ťa aj budú sledovať, budeš aspoň v blízkosti lekárov, keď sa niečo stane, vedia rýchlo zakročiť. Niektoré tehotné ženy sú v nemocnici mesiace, tak týždeň vydržíš aj ty, hlavne aby bolo všetko v poriadku aj s tebou aj s bábätkom.

autor
7. sep 2021

@sakalka myslíte? Lebo sa bojim naozaj mám snimi zlú skúsenosť, a keď som sa pýtala gynekologa že to si mám vziať už všetky veci, tak on že áno... tak aby som sa zase netocila so všetkými veciami 😳 a ešte aj to že sa táto kovid situácia zhoršuje...tak sa bojim zo všetkých strán

autor
7. sep 2021

@bolarazjedna nemám staršie dieťa doma
som prvorodicka ...áno chápem že som "pod dohladom" len viem aký prístup tam majú.. a ako sa naposledy chovali🙂 a keď som sa pýtala na zd.stav alebo niečo tak mi nič nepovedali 🙈 do teraz nemám od nich nemám prepustaciu správu alebo skôr môj lekár🙂

autor
7. sep 2021

ale máte niektora nejakú skúsenosť s tým že čo robiť aby som mohla vyvolať pôrod? ...
keďže viem ako sa tu v lv správajú k tým ktoré si nezazmluvia dr. 😊

sakalka
7. sep 2021

No on tak povedal že keby nahodou ste bola už otvorena.. Ja som sa tak točila asi dva tyždne pred pôrodom z taškami. Hore dole. Lebo mi povedal lekar tiež že som na prst tri tyždne pred.. Nakoniec som deň po termine.. Pila som čaj malinu aj zazvor lebo som bola chora trochu. V ten deň som mala aj hnačku a zvracala.. A nasledne na to začali take slabe kontrakcie.. Ktora neustupovali.. Baby na Fb mi pisali že sa rozbieha pôrod. Že to mam preto tu hnačku. A tažko mi bolo na žaludok. Až som sa pozvracala cela.. A mali pravdu. Večer sme išli do nemocnice.. Ale rodila som až rano. Po noci kontrakcii. Ale tlačiť som nemohla. Bola nakoniec akutna sekcia.. A to som rodila už treti krat. A tiež mam doma ešte aj tažkochoru dcerku. Ležiacu.. Tak som bola asi 5 dni v nemocnici aj z pôrodom.

luccija
7. sep 2021

Tak prečo si si nevybrala inú pôrodnicu?budeš pár dní tam a buď Ti ho vyvolajú, alebo sa to samo rozbehne.Urcite Ta nepošlú zajtra nabalení domov, ale som prekvapená väčšinou sa čaká ešte týždeň po termine.Ako si mohla odísť s nemocnice bez prepustacej správy?to ty si minula chcela ísť domov na reverz?

autor
7. sep 2021

@sakalka
no dobre teda ...
och 😟
ja by som nechcela akútnu sekciu 🙄 zevraj tam musia úplne uspavat 🤔😳
no ja som si zisťovala že vyvolávajú až 41+0 od jednej PA tak teda neviem načo sa pripraviť na zajtra keďže v tehu knižke mi už naznačili minuly tyzden že som 40tt 😟 a rada by som mala priateľa pri pôrode preto sa vás tu pýtam že čo a ako aké sú vaše skúsenosti 😊

autor
7. sep 2021

@luccija
lebo je to dosť zložité všetko len tak meniť, no neviem ako inde ale zevraj tu bolo tak že deň po termíne skoro vždy🙂 ... tak teda neviem 🙂 že pre istotu aby boli krytý 🤔 ... no že oni prepustaciu posielajú doktorovi tak neviem ... keďže on ju stále ešte nemá ani výsledky ani nič 🤷‍♀️ ale to už neriešim...
a áno

mondolina
7. sep 2021

ja by som ostala už len kvôli kontrole oziev, doma ma neskontroluje nikto..

autor
7. sep 2021

@mondolina
tak to je jasné
len tu kontrolu oziev nakoniec robili cca len 2x dennee a to len rano niekedy a pri zmene zmien🙂

gabika9878778
7. sep 2021

Ja som bola týždeň 🙂 až tak cisársky rez. Nepostupujúci pôrod, ale ja som už 7dni prenášala

autor
7. sep 2021

a máte teda niekto aj nejaké nápady na prípadné urýchlenie pôrodu? 😊
či ani nie ?

gabika9878778
7. sep 2021

Sex 🙂, tepla vaňa, ostruzina Malinova a mnoho dalších veci, chodenie po schodoch

janka_266
7. sep 2021

Prepúšťania správa príde domov aj tebe poštou. A keď sa ti nepáčilo v lv, tak chod do nr, veď to môžeš ísť kamkoľvek, nie?

simca06022011
7. sep 2021

Tak chod do inej porodnice

autor
7. sep 2021

@gabika9878778 jeziisi a nakoniec bolo všetko v poriadku?

domka222
7. sep 2021

Inak nadpis k téme ti dali skvelý

autor
7. sep 2021

@gabika9878778
chodenie nepomaha ale poprípade ak pôjdem zajtra na príjem tak budem chodiť niekde po schodoch ☺️🤣🤣

autor
7. sep 2021

@domka222 stáva sa

gabika9878778
7. sep 2021

Áno, všetko ok len maly bol už veľký 😂 tak mi nakoniec lekári povedali že aj dobre že cisársky inak by som mala prusernik😂

bebotka
7. sep 2021

Ty si tu už písala pred nedávnom čo si bola tuším na hematologii. Ono úplne zbytočne ťa posiela gynekolog už do pôrodnice. Ona ťa prijať musia a už budú len čakať, či sa to rozbehne a či nie. Zajtra je streda čiže dalšia veľká vizita bude až v piatok, tam ťa pozrú a zistia aký máš nález ak nič tak čakáš do pondelka a v pondelok možno s tebou niečo urobia. Iné by bolo keby začneš mať bolesti a normálne sa rozrodíš, ja ti píšem len skúsenosť čo som tam ležala a vystriedala spolubývajúcich ktoré prenášali toľko, že by sa z toho dala urobiť aj trieda v jasliach. a úplná topka je, ked dojde takáto potermínovka v piatok to je už taký nezmysel, že až.

autor
8. sep 2021
autor
8. sep 2021

@bebotka oooch to mi ani nepíš 😭😭😭 kŕče som mala aj na zazname, otvorená som bola už na poslednej poradni, teraz som cítila že strčil 2 prsty do mňa tak neviem iba si zamrmlal že som úzka že či som cvicila a nič z toho 🤦‍♀️ a povedal ešte ku koncu vysetrenia že porodim 🤷‍♀️ ... potom som čakala vonku na chodbe , a prišla mi sestra alebo kto pichnúť injekciu a tak som sa pýtala že čo to je, že či je to vyvolavacka a ona že nie že to mi puchnem a buď to bol plany poplach alebo sa to rozbehne, mala som bolesti aj po tom aj na sone a teraz nejako nič... a šak to už dávno budem po termíne ak by ma nechali do dalsieho týždňa keď teraz som 41tt 😳

zuvelyn
8. sep 2021

Mne vyvolávali porod az 42+0 nakoniec sekcia pre nepostuoujuci pôrod 42+5. Len tak poležat do nemocnice by som nešla ak by som nemala zdravotné komplikácie, iba preto ze sa nenarodilo v nejaký termín vypočítaný lekárom a druhý krát by som si ani nedala vyvolať pôrod. Dieťa v bruchu nemá ani kalendár ani hodinky aby vedelo ze "dnes treba ísť von". Na ctg som chodila do nemocncie každý druhý deň. Je to na tebe ci pôjdeš, sama musíš zhodnotiť ake je tvoj stav a cinto predchádzajúce komplikácie vyžadujú.

bluka2
8. sep 2021

Normálne počkaj, kým sa to rozbehne. V strese z pôrodnice, ktorý máš, telo nebude chcieť rodiť. To je normálna vec v prirode. Daj sa do psychickej pohody a venuj sa iným veciam. Ten správny čas príde. Ale čo zaručene pomáha a dáva sa napríklad v rakúskych pôrodniciach je ricinovy koktejl. Ja som vždy rodila po termíne, keď mi došla trpezlivosť, dala som si toto a v ten deň sa deti narodili. To je jediná vec, čo naozaj funguje, ak je telo pripravené. Predtým môžeš vyskúšať všetky tie ostatné veci - u mňa nič nefungovalo...

autor
8. sep 2021

@zuvelyn ja som nevedela a priateľ sa o mňa bojí tak je radšej keď som tu

autor
8. sep 2021

@bluka2 no snáď to bude ok ...
a že tu nebudem musieť byť nejako dlho 🙈 a ja som už mala kŕče len po injekcii čo mi dali tak to po čase nejako prešlo