Horúčka, pálenie na pľúcach, bolesť nôh a chrbátu. O aký problém ide?

fifozbs
17. feb 2020

Dobrý deň, utorok (11.2.) Som chytil horúčky, celý deň od 37,7 až 39,4. Dával som si paralen, bol som u dr.no nedala mi žiadne lieky, lebo že chrípka sa ma vyležať a nič sa na chrípku nedáva.... vo štvrtok som už teplotu nemám, ustúpili, ale začalo ma bolieť hrdlo, tak som si vyplachoval hrdlo slanou vodou, pil čaje a jedol ovocie.
V piatok poobede som začal mať pocit pálenie a divneho tlaku na pľúcach, išiel som na pohotovosť, kde mi urobili krvné testy, vyšlo CRP 30.11, nasadili ATB a dali infuzku... cítim sa teraz trochu lepšie, ale stále som slabý, bolia ma nohy a chrbát, hlava a mám trochu aj úzkosť.
Okrem iného mám PP, s ktorou bojujem 3r.... môže ro byť z toho? Panika +chrbát??? Tie hlúpe pocity a ešte aj chrípka do toho?? A je to možno aj z oslabenej imunity? Máte aj vy? :( asi koľko sa budem ešte dávať z chrípky m bývam často chorý, no takéto teploty som nemal asi 4r.

eliska13
17. feb 2020

Tak si chorý a tak sa aj cítiš.Mozes byť taký aj týždeň po chorobe.Vylez to daj si zinok, céčko veľa čaju a nestresuj😀ináč je zvláštne, že Ti obvodná neroba CRP

tosomja
17. feb 2020

Muzi zomieraju uz pri sopliku, ty si na tom este dobre. Nezomieras, len nestresuj.
Ak byvas casto chory, chod na imonologiu.
Treba vylezat chorobu, daj si celaskon.
Skore uzdravenie

fifozbs
autor
17. feb 2020

@eliska13 moja nerobila, zastupujúca neviem prečo neurobila... bál som sa, či nemám zápal srdcového svalu ale na rtg by to zistili???!

lenkakravcova
17. feb 2020

@fifozbs
Crp udávate v akých hodnotach?
Podľa tohto sa dávajú antibiotika nad 50mg/L crp.
https://kingray.sk/blog/163_crp-marker-a-vsetko...

Inak ja som mala zápal pľúc, a dosť som pri tom kašľala (+tlak, bolesť na pľúcach). Nie trochu ale riadne. Jeden deň si ma nechali v nemocnici.. Potom som šla domov - prišlo mi že tam všetci zomierajú s "rymickou". Potrebovala som sa učiť. Tak som si vzala ATB a šla domov si pár dní oddýchnuť.
Nestresujte a oddychujte. Keď si vás nenechali v nemocnici, tak to tak vážne nebude. ☺️

fifozbs
autor
17. feb 2020

@tosomja diki, tak asi nie som typický muž s chorobou ,ale som kardio pacient... Tak sa informujem

fifozbs
autor
17. feb 2020

@fifozbs ešte k tomu, bol som aj na rtg, kde sa nič nezistilo vážne. Iba CRP...
A keby mám zápal pľúc alebo zápal srdcového svalu, tak to zistia na rtg?? Plus krvné testy by boli zle a CRP vysoké???

fifozbs
autor
17. feb 2020

ešte k tomu, bol som aj na rtg, kde sa nič nezistilo vážne. Iba CRP...
A keby mám zápal pľúc alebo zápal srdcového svalu, tak to zistia na rtg?? Plus krvné testy by boli zle a CRP vysoké??

strapec
17. feb 2020

@fifozbs nepodporuj v sebe hypochondriu, lieč sa ako ti lekár nakazal a nevymyslaj si ďalšie choroby a príznaky

eliska13
17. feb 2020

@fifozbs jasné, že by to zistili žiadnu paniku😀

korunka1
17. feb 2020

@fifozbs zapal srdcoveho svalu na rtg? Zapal pľuc ano . Sa mi zda, že si adept na hypochondra

daisylucky
17. feb 2020

No chrípka trvá týždeň a ešte ďalšie dva týždne z nej môžeš byť zničený, príznaky nemáš ničím výnimočné. Treba veľa ovocia a oddychu a ak ani o dva týždne nebudeš ôk, môžeš sa tým začať zaoberať, ale aj potom to môže byť,,len,, psychické vzhľadom na PP, ktorú máš. Ale chápem ako sa cítiš, tiež mam úzkostnu poruchu. Drz sa.