Hormonálne akné - doplnky

nacomeno2
10. júl 2024

Ahojte, už od puberty ma trápi silné akné, vyskúšala som už naozaj všeličo. Momentálne mám 23 rokov a akné sa ako tak ustálilo, líca a čelo mám viacmenej čisté. Problém ale je , že pravidelne cca od ovulácie až po nástup menštruácie sa mi vyhodí akné v okolí úst a čeľuste. HAK na to brať nechcem, jednak to nerieši problém a jednak mi to lekárka ani neodporúča. Našla som informácie , že by mohol pomôcť buď vitex jahňací, alebo púpalka. Máte niektorá skúsenosti s týmito dvoma doplnkami? Ktorý je účinnejší, resp. ktorý z nich vám zabral na podobný problém?
Ďakujem za rady 🙂

basulaak
10. júl 2024

@nacomeno2 ak vyradis okamzite sladke a do istej miery obmedzis sacharidy do konca mesiaca budes mat krasnu plet. Plus chod si dat spravit test na inzulinovu rezistenciu HOMA-IR

nacomeno2
autor
10. júl 2024

@basulaak ďakujem, ale stravou to nebude , to som už dávnejšie skúšala. Plus hľadám niečo udržateľnejšie. Preto chcem skúsiť hlavne ustáliť tú hladinu hormónov najprv, keďže viem že s tými je problém.

basulaak
10. júl 2024

@nacomeno2 hormony vies stravou “vyliecit”. Mavala som hormonalne akne skrz pcos. Uz nemam pcos. Skrz spravnu stravu. Ale rozumiem, prajem vela sil a uspechov. Drz sa