Hormonálne akné

uzivatel55
10. dec 2023

Viete poradiť niečo na takéto akné? Akné sa vyskytuje LEN v oblasti brady a licnych kosti stále. Nikdy nie na čele. Už to trvá roky..:(

vanilkovazmrzka
10. dec 2023

dermatolog ti nepomohol?

aj47456
10. dec 2023

A aj smer endokrinologia hlavne 🙂

basulaak
10. dec 2023

@uzivatel55 vysadit cukor a presedlat na nizkosacharidovu stravu. Hned. Mavala som (nie az taketo silne zapalene, skor tvrde velke bolave hrce) a do tyzdna mi zmizli. Takusto zmizli aj mykozy a ine problemy. Hormonalne akne sa vzdy vyhadzuje v tychto miestach - sanka, spodne lica. Prijem cukrov drazdi androgeny v tvojom organizme (muzske hormony ako testosteron) a vedie ich k nadprodukcii. To vyvolava taketo zapalove stavy. Mne vysiel zvyseny testosteron a po uprave stravy mi spadol na uplne spodnu hranicu a akne sa uz nikdy neobjavilo a to som nim trpela roky rokuce. Krvny rozbor to u endokrinologa len potvrdil.

uzivatel55
autor
11. dec 2023

@vanilkovazmrzka u kožnej mi predpísali mastné krémy (alpovy krém a bór chladivý krém s vitamínom E) a salicylový lieh.

vakatko
11. dec 2023

@uzivatel55
Akné môžu spôsobiť Hormony, nezdravá Strava, Stres, a niektoré Lieky ...
Vylúč Cukor, Lepok, Pšenicu, Kysnuté cesto, bežné Mliečne výrobky, Polotovary, čokoládu.
Jesť Kura, omega 3 tuky Losos a Tuniak, tekvicové semená (obsahujú veľa zinku),ryža,
pohánka, listová zelenina, tekvica, brokolica, karfiol, stonkový zeler, zelené fazuľky,
jablká, čučoriedky, maliny, drobné ovocie ....
Užívaj Probiotiká - upravujú črevnú floru, Rybí olej - redukuje zápal,
Vitex jahňací - lieči akné na hormonálnom základe.
Zinok - redukuje akné, B - komplex.
Zmiešaj 4 kvapky Tea Tree olej s lyžičkou kokosového oleja a vatovým tamponom
nanášaj na vriedky.
Snaž sa vyhnúť stresu, pomôžu prechádzky a turistika v prírode, čerstvý vzduch, šport.
Pozri si na nete info o " syndrom Priepustného čreva "