Hormonálne akné

adii1
14. apr 2023

Ahojte, viem, že toto je asi skôr otázka na odborníka, ale možno sa tu nájde niektorá z vás, ktorá už tento problém riešila a podarilo sa jej to vyriešiť.

Hormonálne akné je fakt sviňa. Dokáže sebavedomie zhodiť dole behom malej chvíle. Navyše keď sa k tomu pridajú zmeny nálad ako je podráždenosť, plačlivosť a nízke libido, je to fakt masaker..

Hormonálnu antikoncepciu brať odmietam, keďže reálne problém nevyrieši, iba ho zamaskuje.

Tak som premýšľala, máte skúsenosti s homeopatiou? Myslíte si, že by vedela pomôcť?

Vopred ďakujem za vaše rady.

Nižšie prikladám fotky, ako moja pleť aktuálne vyzerá.

ninka99865
14. apr 2023

Kľud vôbec to nieje tragické 🙂 no mne sa toto robilo keď som mala lieky ktoré znižovali estrogen. Dala si si vysetrit hormóny? Na hormonálnu rovnováhu je super gynex alebo pupalkovy olej

adii1
autor
14. apr 2023

@ninka99865 no pre mňa je to hotová katastrofa 😅 hormóny som si zatiaľ nedala vyšetriť.. s tými dvomi mám skúsenosť, no pomohli len na chvíľu

veronykacs
14. apr 2023

jaj, keby si videla moje hormonálne akné, toto čo máš ty ja už rozposielam rodine, že jak sa mi to perfektne zlepšilo :D
no ale chodím naozaj dobrej kozmetičke a tá povedala, že so správnou vonkajšou starostlivosťou by nemali byť ani tie hormonálne prejavy nejaké výrazné, že nejaké vyrážky síce budú, keďže hladiny hormónov sa počas cyklu menia, ale nemal by byť žiadny výrazný výsyp.
a teda moja "schválená" starostlivosť :D
- čistenie, na vlhkú pleť kyselina hyalurónová (hydratácia), niacinamid (protizápalový) a krém - na noc dávam hydratačný, na deň nejaký od biodermy zmatňujuci
Keď mám čerstvý zápal, tak vyozónujem, to pekne vysuší. Netreba veľmi vysušovať, ozónovať, odmasťovať, lebo potom si zničíš prirodzenú kožnú bariéru, ktorá obsahuje aj "dobré baktérie", chráni pleť.. raz za 4-5 týždnov ísť na hĺbkové čistenie, častejšie meniť obliečky na vankúšoch, uteráky na tvár, tvár nechytať.

adii1
autor
14. apr 2023

@veronykacs možno to nie je najhoršie, ale je to problém, ktorý rozhodne treba riešiť.. u kozmetičky som bola naposledy pred covidom, takže to by som tiež mohla zvážiť 🤔 čo sa týka starostlivosti, mám to celkom podobne ako ty, čiže ranné čistenie, niacinamid, používam tiež normaderm od Vichy s spf30, cez leto 50-tku. Mám vyčlenený uterák na tvár, ktorý mením pravidelne a používam ho len ja a obliečky tiež mením pravidelne. To hĺbkové čistenie je fajn nápad, ďakujem 🙂

ninka99865
14. apr 2023

@adii1 určite ta kozmeticka. Mňa tiež dala super dokopy 🙂

mar_tina777
14. apr 2023

@adii1 vitex si neskúšala? Bylinné intimky počas cyklu?

majamat
14. apr 2023

ja mam s tym problem, no ja som mala horsie akne. mala som ho menej rozsiahle, no bolo to to hlboke akne, ktore sa riesi fakt tazko.
bola osm na koznom z inych dovodov a spomenula som to. dr sama hovorila, ez sa to tazko lieci, ked to robia hormony. mala som Skinoren - nic, mala som DIfferin- nic a navyse mi susil kozu, ktora bola niekedy dost citliva. mala som Duac - atb v masti, boli fajn, no to sa pouzivalo len mesiac. mala som zasoby, pouzila osm to vzdy pred ms a dr ma zjazdila, ze to sa tak nedava. neviem preco, ved ja som potrebovala len ten prvotny zapal skludnit. take akne mi lepsie vhnisalo a vyhojilo sa. no ten sa uz ani nevyraba. tak mi dala nahradu - vybornu Acnetac gel. obsahuje tretinoin, ktory je velmi ucinny a cielen bojuje s akne, tiez rovnake ATB ako duac. teda tak mi hovorila. a teda odkedy to pouzivam, akne moc nemam. teraz pred ms sa mi cosi vyhodilo,a le ziadna hrca, ako vzdy, skor take nehnisave svrbive pupaciky - su skor alergicke, lebo pred ms mam tu kozu taku inu a malo odolnu. a jeden hnisvy pupak na brad, ktory mi hned aj vyhnisal, cize by sa mal dobre zahojit.

hama_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adii1
autor
14. apr 2023

@hama_ba gastro problémy mám - bola mi zistená histamínová intolerancia a alergia na bielkovinu kravského mlieka, ale predpokladám, že tým to nebude, keďže to mám ako tak podchytené.. skôr vychádzam z toho, že by to mohlo byť hormonálne akné, pretože som často plačlivá, nervózna a ako som spomínala vyššie, mám celkom nízke libido - čo by mohlo byť dokopy hormonálny problém 🤷‍♀️

peta2402
14. apr 2023

@adii1 úprava hormónov a prečistenie čriev zvnútra

adii1
autor
15. apr 2023

@mar_tina777 to som neskúšala

mar_tina777
15. apr 2023

@adii1 ja keď som mala hormonálne akné tak sa mi prejavovalo na sankovej kosti pozdĺž celej ako som začala brat vitex a bylinné intimky tak sa upravilo krásne. 🙂

adii1
autor
16. apr 2023

@mar_tina777 super, tak ďakujem za tip 🙂 a už sa to nevrátilo? Čo sú to inak tie bylinné intimky?

mar_tina777
17. apr 2023

@adii1 zatiaľ ti neviem na 100% povedať pretože vitex beriem 2 mesiace a balenie mám ešte na jeden mesiac potom uvidím. 🙂 a bylinné intimky mám z TianDe, tie užívam druhý mesiac. 🙂 samozrejme že keď je aj viacej príznakov hormonálnej nerovnováhy ako nepravidelná MS, bolestivá MS, pms, tak je dobre aj iné veci na to užívať a nie len intimky. 🙂
A tie intimky ktoré sú obsiahnuté bylinkami prenikajú do vnútra od spodku 🙂 však ked by si chcela poradiť tak mi napíš správu a poradím ti kľudne. 🙂.

liusa82
17. apr 2023

ja som teraz mala pred ms taký jebák že to nebol ani jebák ale akoby pluzgier.Normálne to farby menilo od červenej až po purpurovú😀 Teraz už tam mám chrastu.Ale najhoršie na tom je že pokial ten flak úplne zmizne z týchto tvrdých velkých aspoň u mňa prejde aj dva,tri mesiace.Naposledy som takýto jebáčisko mala minulý rok v lete.Aspoň že sa mi to netvorí pravidelne.Ale pred krámami sa zhorší pleť aj mne.Keby neni krámov tak mám pleť ako mimino.Ale aj to je zaujímavé že niekedy ani pupák a niekedy som ako pubertiačka.A čo je najhoršie že proti týmto krámovým pupákom spojenými s hormonámi sa ani velmi nedá nič robiť.Aspoň som teda čítala že moc sa nedá.Dokonca aj mojej mamine sem tam vykukol taký pupáčisko ked mala mať ms a to už bola v prechode🙂

graz
11. máj 2023

Mám na predaj tretinoin 0, 05

katulienka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz