Hormonálna nerovnováha po antikoncepcii

ladybug6
9. júl 2013

Ahojte, neviem cim by som zacala skor... ☹
Nepravidelny menzes:
V roku 2011 som brala HAK Maitalon, potom rok nato Karhlu a vo februari tohto roku som ten humus po 2 rokoch vysadila. Okolo mája som bola nenormalne vyhadzana na tvari a trosku na chrbte. Dokonca okolo brady sa mi spravili akoby 2 lisaje ktore boli presne pod kutikmi mojich ust. Uz sa mi to nezdalo, javilo sa to ako ekzem az nato ze som to mala stale suche a cervene ale vobec nesvrbelo ani nic. Moj priatel mi je verny ako pes, takze to nemam od neho. Nasla som si na nete DIAGNOSTIKU TVARE PODLA CHOROB a presne tato zona spadala do reprodukcneho systemu- mala som pravdepodobne hormonalnu nerovnovahu. Po dlhsom case, ale predsa mi pomohla nechtikova masticka od JUSTU
Menzes som mala odjakziva nepravidelny a teraz po HAK je to este horsie. = Poradte mam ist na gyndzu aby mi vystavili hormonalny profil??
+ Schudla som cca 5 kg, k comu mi prispelo asi aj trhanie zubu mudrosti kvoi ktoremu som bola na par dni na tekutej strave (inac odkedy som brala HAK 2 kg sa ma drzali ako kliest). S priatelom sa dost casto neubranime nechranenemu styku (bez vyvrcholenia, a davame si pozor aj na zabudnute spermie v kvapocke lasky), nakolko s prezervativom je to o nicom. Menzes mi zas meska, takze mi trochu aj lepi ci sme neni v tom, alebo mi to zas zaspalo = takze dalsia vec, mam si spravit test alebo je to v norme?...
a ako darcek od HAK sa neviem zbavit kvasiniek, gynekolog mi nato vzdy nieco da ,ale akonahle cipky doberiem o tyzden to mam znova ( a to vtedy sme pouzivali stale kondom ) ked som a spytala gynekologa ci sa nato nema liecit aj priatel povedal ze to sa neprenasa..a uzivala som aj probiotika ako diva...doma si preventivne nato davam jednu kvapku olejceka 31 bylin od JUSTU zdriedenu s trochou vody a to mi vzdy pomoze ale nie nadlho 😒 poradte mi este aj na tento problem prosim ☹

keby viem co mi ta hak bude robit po vysadeni uz by som si to nikdy v zivote nedala 😢

palma0608
9. júl 2013

@ladybug6 neskusali ste antiku mne sa po porode menzes dal do normalu aj som mala nepravidelny a tri yzdne mi to meskalo

dadka232
9. júl 2013

To je zvláštne, že máš nepravidelný menzes, ved po HAK by sa to malo upraviť. Ja beriem mercilon a menzes mám presný ako hodinky. Myslím, že v tomto ti poradí najlepšie tvoj gynekolog 😒

martinusik91
10. júl 2013

@ladybug6 ja som rok uzivala antiku a mala som vela zdravotnych problemov z nej tak som ju vysadila.Predtym ako som ju uzivala som mala menzes ako hodinky a ked som ju vysadila trvalo skoro rok kym sa mi cyklus vratil do normalu. To je na tom najhorsie ze som tiez vzdy panikarila ci som neni tehotna 😀 pockaj tak nech ti to meska tyzden a potom si sprav test.Mne to ukazalo na 9ty den meskania ale asi by ukazalo aj skor len som netestovala.Podla mna by si si mala dat spravit hormonalny obraz neni to sranda...

linda20111
10. júl 2013

@ladybug6 ahoj ja som si precitala tvoj prispevok cely, takze som pochopila ze si brala antikoncepciu a potom ju VYSADILA. takze logicky sa ti trochu poblaznili z toho hormony a preto to zhorsenie pleti a nepravidelny menzes. To som mala tiez. S pletou treba ist na kozne - mne lekarka predpisala vodicku na tvar a tiez som chodila do solarka to vysusilo akne na chrbte a dekolte. Gynekolog ti na to moze predpisat naspat antikoncepciu aby sa ti to upravilo ako si mala predtym. no ale ak ju brat nechces tak neporiesi nic.. Treba len pockat par mesiacov a prejde to (alebo ked otehotnies vtedy sa zas hladina hormonov zmeni). Co sa tyka ochrany pri sexe, tak jasne ze s kondomom to nieje ono 🙂 ani ja to nemam rada, s manzelom tiez sexujeme bez a davame pozor a je to ok 🙂 no a este k tym kvasinkam.. co ti na to dal doktor? aky konkretny liek? vacsinou su take problemy ked to prinesie partner ale netvrdim ze to je tvoj pripad.

sorciera24
10. júl 2013

@ladybug6 no pekne ti ten sajratj dosahal hormony.....jasne, ze po vysadeni nasatavaju tie najvacsie problemy (preto, zeny, co to beru a chvalia sa , ze super, by sa mali zacat chvalit az po vysadeni;))....mykozy mas z HAk (inak mykoza je prenosna, cize mal yb sa preliecit aj partner)...neviem, kolko si od vysadenia, ale chce to cas, skus prirodne veci ako alchemilka na upravu+ ja osobne po tomto kentuse by som si dala detoxikaciu organizmu (hned sa zbavis kvasiniek a inych neduhov...)......su rozne alternativy nehormonalnej antik. , tak hadam si neajku vyberiete (my osobne sme na kondomoch dlhe roky.....ja tvrdim, ze je to o zvyku, nie ze je to o nicom;)....o nicom to nikdy nebolo....o nicom je to vtedy, ekd sa nastavis, ze to tak bude......co u nas nie je🙂).....

sympa1
10. júl 2013

@ladybug6 ja som brala novynette a potom karhlu , dokopy 5 rokov!!!!! Mala som furt problémy s bolestami hlavy prsnikov nálady .... Proste som to vysadila a uz nikdy viac ! Dobrovoľne do seba pchat sajrajt a ešte jazda to nehorázne platiť! Odkedy som vysadila nemám vôbec menzes :( tehotná niesom ale akurát ma čaká preventivka u gyngy tak uvidíme

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladybug6
autor
10. júl 2013

@linda20111
dakujem velmi pekne za prispevok...no dal mi nato klion D (viackrat), potom nejake probioticke cipky gynoflor, aj tie vajicka neviem ako sa to vola...no vracat sa mi to vracia stale ajked sme sa v kuse chranili aj po prelieceni,moze mi to priatel prenasat viem ale mala som to aj ked sme sa chranili ☹ nesprijemnuje mi to nijako extra zivot lebo nestipe ani moc nesvrbi (iba trolilinku obcas) len mi to vadi ze mam taky hustejsi trosku hrckovity vytok

ladybug6
autor
10. júl 2013

kocky este toto nam s tou celou HAK bol cert dlzny...mne jedna znama hovorila ze citala clanok, kde sa pisalo o krajinach, kde vypustaju domaci odpad do mora sa ryby nedokazu mnozit = a hadajte preco? kvoli mocu zien ktore uzivaju HAK... 😖

ladybug6
autor
10. júl 2013

@sorciera24
alchemikovy cajik som pila asi tyzden v kuse a neviem ci mi aj tie flaky z tvare vdaka tomu nezliezli 🙂 dobra vec tie bylinky

linda20111
10. júl 2013

@ladybug6 ten klion D nepoznam, vajicka asi boli macmirror, to je tiez dobre, z vlastnej skusenosti odporucam kupit v lekarni canesten kombi (tam je masticka a tabletka) s mastickou natierat aj partnera aspon 2tyzdne. toto uz musi zabrat. nieje to na predpis, je na volny predaj.

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladybug6
autor
11. júl 2013

@linda20111 ano macmiror, ten canesten dakujeme skusime 🙂)

ladybug6
autor
11. júl 2013

@muska251 nerozmyslala som nad tym vobec, nakolko nemam ziadne tazkosti ani co sa travenia tyka, ani ma nesmadi ani som neni unavena,nic co by tomu naznacovalo. ale priznam sa zijem len na sladkom moje telo si to pyta v nenormalnych davkach ale davam si nato pozor kvoli tym kvasinkam aj to dobieham acidkami,jogurtmi a probiotikami

muska251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladybug6
autor
11. júl 2013

@muska251
hej myslim nato ze su, ale mam obdobie kedy ho prijimam iba z ovocia a ajtak to mam... 😢

ladybug6
autor
11. júl 2013

Baby poradte mi este k tej mojej dileme...menzes mam sice barjako ale v nedelu to bolo 28 dni od posledneho menzesu a stale nic mam si spravit v pondelok ten test?? aky odporucate? ja sa v tom vobec nevyznam a bojim sa ☹ svet by sa mi nezrutil lebo mam uzasneho priatela a tahame to spolu 3. rok ale predsa by mi to pokazilo plany na idealnu svadbu + moje studium na vyske...uz si tu vylievam srdce vazne mam strach

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
17. máj 2022

taktiež mi kamarátky poradili nápoj, neviem či myslíme ten istý ale moc mi pomohol

veronika_vas
16. sep 2022

@krstn003 Velena Vám pomohla ?