Horkosť v ústach a biely jazyk z nedostatku kyseliny listovej?

maria1023
30. júl 2024

Ahojte, tak najskôr mi zistili 2 mesiace dozadu na jazyku stafylokoka, opakovane vytery po dobrati antibiotík vyšiel mi enterobacter, minulý týždeň som mala zase vytery ale už som nič nenašli.. ale horkosť v ústach a biely povlak na jazyku stále mám.. vyšli mi že mám nedostatok kyseliny listovej, myslite že to môže byt aj z toho že ma Pali jazyk, horkosť a biely povlak ? Dakuejm

nellyuana
30. júl 2024

Ahoj, ak môžem tu sa pripnem - ja mám tento problém už vyše 3 roky a nič zatiaľ nepomohlo

maria1023
autor
1. aug 2024

@nellyuana a na vytery ste boli u doktorky ?

nellyuana
1. aug 2024

@maria1023 áno, tiež mi našli stafylokoka a kontrolné odbery už boli čisté. Poslali na gastro, orl - vše v poriadku, ale problém pretrváva

maria1023
autor
2. aug 2024

@nellyuana no to iste mám ja, kontrolné vytery na 3x už čisté, orl tiež nevidí žiaden problém, ale keď sa zobudím je chvíľu kľud a potom to začne a trvá to celý deň, horkosť v ústach, no také dosť nepríjemne a zaťažujúce.

maria1023
autor
13. aug 2024

@nellyuana a náhodou hrcku na ďasne alebo stipanie špičky jazyka ?

nellyuana
13. aug 2024

@maria1023 hrčku na dasne som mala len jednu a kvôli nej musel ísť von zub, štípanie jazyka mám práveže na krajoch, mna ešte napadlo, či to nesúvisí so žlčníkom ale nemávam bolesti