Horká chuť po prekonaní Covid-19

nikolakotuchova
22. apr 2021

Ahojte máte niekto po prekonaní Covidu horkú chuť v ústach? Som mesiac po a asi týždeň cítim v ústach strašne horko najprv to bolo iba večer (vtedy to je najhoršie) ale niekedy to trvá aj celý deň. Posledné dva dni sa to strieda s takým divným chladivým pocitom v ústach a na hrudi.

bloger
23. apr 2021

@nikolakotuchova môže to s tým súvisieť a čuch sa u teba nezmenil?

monci20
23. apr 2021

@nikolakotuchova áno takisto sa tým trápim, covide som prekonala v októbri, ale toto sa u mňa začalo vo februári a k tomu aj divné chute a vône,.
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/horka-chut-po-prekonani-covid-19-2/

nikolakotuchova
autor
23. apr 2021

@bloger čuch ani nie aj keď stále nie je späť na 100% párkrát sa mi stalo že som cítila dym inač nič skôr ten hnusný pocit v ústach

nikolakotuchova
autor
23. apr 2021

@monci20 tiež cítite také akoby chladivé pálenie? Je to podobné páleniu záhy ale skôr to chladí ako páli.

monci20
23. apr 2021

@nikolakotuchova presne tak to cítim, tiež som to nevedela čomu prirovnať, akoby pálenie ale nieje to reflux, divné chute v ústach, myslela som že mám niečo zo žalúdkom, skúšala som piť bylinkové čaje, ale teraz mi chutia divne, predtým mi chutili a mám problém aj s čuchom, cítim cigaretový dym a veľa vecí mi smrdí

mnamko
16. máj 2021

@nikolakotuchova zdravim,prešlo vám to? Som týždeň po covide a tieto hnusné pachute mám a neviem čo nato,

evalea
17. feb 2024

@monci20 dobrý deň nasla som vašu tému po covide čo ste mala 🫣🫣ja som mala teraz chrípku aspoň som si myslela že to chrípka len som stratila čuch aj chuť a presne ako opisujete všade som cítila cigaretový dym ešte som to spomínala mužovi a teraz všetko čo zjem je horké neskutočne hnusne to je chcem sa len spýtať či vám to prešlo lebo ako tak hnusne chute som v živote nemala

monci20
18. feb 2024

@evalea áno postupne to prechádzalo, ale trvalo to dosť dlhú dobu, celkom sa mi to už neupravilo, stále cítim niektoré veci ináč akoby to malo byť. Odvtedy som mala ešte 2 krát covid a stále po chorobe sa mi to trošku zhoršilo, ale viem takto fungovať, nie je to také zlé ako na začiatku. Človek si na to zvykne 🙂