Homeopatiká alebo iné lieky na nervozitu

sosanna88
26. dec 2015

Zdravim vsetky ,,nervacky,, 🙂
Aj ja k nim patrim a vzdy som patrila ale mala som tzv. obdobia...nervy, take tie bezpricinove som chytala viac menej pred kramami par dni...
No co stvaram posledne dni, tyzdne...je uz neunosne. A nie je to vianocny stres.
Uz nemozem vystat samu seba...vrieskam, revem, nadavam...hotova nervova troska. Nejdem vypisovat preco, mam len bezne starosti beznej zeny. Nic nezvladatelne.
Povedala by som ale, ze sa to u mna velmi zhorsilo ked mi vo february zomrel dedko. Doteraz to nechapem, nechcem chapat, nechcem akceptovat.
Ostal vo mne jednoducho pocit stylu ,, na co toto vsetko...?,,
Permanentne som v strese, nahanam sa, neviem v klude sediet, neviem oddychovat, neviem spat.

Prosim Vas existuju nejake lieky, homeopatika, ktore pomahaju na nervozitu? Nechcem do radu nieco skusat, co vidim v reklamach, radsej by som sa najprv poradila.
Radsej ale s obyc. zenami ako s lekarom, lebo....skratka mam na to svoje dovody. Samozrejme ak by uz islo do tuheho, tak to je ine...

ivkamt
26. dec 2015

Sedative PC, prípadne Sedalia - alé tá je skôr na nespavosť 😉

loginexistuje
26. dec 2015

Persen forte ... vyskusaj kupis v lekarni bez predpisu

mima4
26. dec 2015

@sosanna88

Bez zmeny sposobu zivota, uvazovania a priorit ti NEPOMOZE NIC, ak pravdaze nechces silne lieky pre velmi psychicky chorych ludi, co su uz umiestnovani v ustavoch 😉

Ale podme k tomu, co moze pomoct, dam to v dvoch bodoch:

1) vyslovne NEODPORUCAM homoopatika, nie je dokazane, ze maju lieciacu zlozku a napriek tomu mozu pomoct... co nie je OK, pretoze nevies co alebo kto sa za tym skryva. Mozno ti to na cas pomoze, ale moze sa to negativne odzrkadlit v inych oblastiach tvojho zivota. Homeopatika predstavuju urcite okultne techniky na komplikaciu zivota.

2)
Je dobre:
- magnezium
- vitamin B
- čaje na upoojenie, spanie, nervy.. je ich kopec
- na spanie
- melatonin 5 mg

michaelkanr
26. dec 2015

@mima4 sorry ale pises riadne bludy-lieky su len psychicky velmi chorych ludi co su v ustavoch??? Vies ty kolko ludi zije okolo teba a berie rozne lieky a dokazu normalne fungovat? Nie kazdy s disgnozou musi byt hned zavrety v ustave. Nevyjadruj sa k veciam, o ktorych nic nevies.
Niekedy to bez liekov nejde a ziadne magnezium a "zmena rozmyslania" vobec nepomozu.

mima4
26. dec 2015

@michaelkanr
ty zasadne nereaguj na nieco čo nechapes ... nepoznas ma, nevies co som tymi silnymi liekmi myslela (a nemyslela som tym bezne uzivanie antidepresiv), ani nemas zaujem sa zamyslat co druhy clovek pise, hned sudis jeho nazory ako bludy... Si to velka propagatorka vztahovej vychovy...tak ukaz, ci aj ty si vztahova, alebo iba internetova 😉

PS: autorka temy nehlada lieky na predpis od lekarov.

michaelkanr
26. dec 2015

@mima4 nazory ze lieky su len pre velmi chorych ludi mozu pisat len taki co nemaju o dusevnych chorobach ani paru. Potom sa to siri ako mor a zeny si myslia, ze lieky brat nemozu, lebo je to ich koniec, uz budu v skutulke "nenormalne", uz pojdu do ustavu. Taketo nazory su preto velmi nebezpecne, pretoze ked je niekto dusevne chory, tak sa musi liecit. A niekedy magne 6 nepomoze. Tak to nezlahcuj.
Asi som ti niecim stupila na otlak, vsak😀 ja sa na rozdiel od teba, nemam potrebu vyjadrovat ku vsetkemu, vyjadrujem sa k veciam, o ktorych mam paru. Ale vidim, ze niekto si sem chodi ventilovat pretlak myslienok bez uvazovania😉

mima4
26. dec 2015

@michaelkanr
na toto ti poviem jedine - chod do kelu!

nic o mne nevies, ale si mudra jak radio... o tomto s tebou nebudem tu diskutovat, lebo si zamerana utocne, poznas ma lepsie ako ja seba samu... tam uz niet o com....

Ty ani nemas zaujem o vysvetlenie, hned sudis...

michaelkanr
26. dec 2015

@mima4 ja nesudim, len upozornujem, ze taketo nazory su potencialne velmi nebezpecne. Lebo ked je niekomu dlhodobo zle, tak by to mal riesit. A ze berie lieky este nic neznamena, moze fungovat plnohodnotne, dokonca sa tych liekov moze do buducnosti uplne zbavit. Kvoli nazorom ludi ako mas ty, sa vela ludi boji ist k psychologovi/psychiatrovi. Treba bojovat proti predsudkom v tejto oblasti a nie ich podporovat.
Miesto hladania chyb na mne si radsrj priznaj chybu ty. Nie ze by som ja bola dokonala, ale v tejto teme si zjavne ty stupila mimo😉

mima4
26. dec 2015

@michaelkanr a v čom si mam akoze priznat chybu? Je rozdiel brat bezne antidepresiva a rozdiel brat mega davky roznych utlmovakov, kedy clovek uz ani nevnima realitu.
Antidepresiva nie su oblbovaky, pomahaju mozgu vychytavat serotonin, su to normalne lieky, ten zvysok co som pisala su fajn doplnky (autorka temy sa na ne pytala, pretoze antidepresiva su na predpis), ktore pomahaju ludskej psychike, ALE bez zmeny zivotneho stylu, myslenia a vlastne riesenia podstaty vzniku problemov riesia iba chvilkove stavy... neriesia povod stavov, prave preto funguje klasika AD plus psychoterapie.
Cloveku dokaze pomoct aj xanax, lexaurin, ale s tym musi ist ruka v ruke zmena jeho postojov, myslenia, priorit...
Telo a dusa velmi suvisia... a vzajomne sa ovplyvnuju. Telo obvykle odraza to, co sa deje v ludskom vnutri, pre cloveka bez diagnoz ako panika, tetania, depres. poruchy - napr. clovek ma nervy, ma hned hnackove stavy...

Je mi luto, ze si to pochopila tak ako si pochopila, lebo ja som nepisala o liekoch v zmysle antidepresiv

loginexistuje
26. dec 2015

No to je teda diskusia ...
pouzivatelka chcela volnopredajne lieky na nervozitu, uzskost.. napisala ze aj homeopatika .. takze isto ma vyriesene ci ich chce uzivat alebo nie ... nechapem naco odsudenie.. ani v cirkvi nie su jednotne nazory na to.

add lieky tak ja si myslim ze ked sa uz od februara trapi tak asi jej rady o tom ako sa ma zmenit nepomozu ak by to slo tak lahko uz by to urobila ...

ja ti radim ten persen forte daval si ho manzel pri stresovom obdobi co sme mali /v praci doma/ a jemu super pomohol su to v podstate len byliny ... resp. vytazok z nich /nie je to homeopatikum/ samozrejme magne B6 kludne mozes davat...

k teme u nas berie lieky od psychiatra syn ... ja som sa dlho s tym trapila dat nedat ...tiez som presla fazami magnezium uprava rezimu a pod... ale prisla skola a uz sa nedalo ... tiez som si presla komentarmi matiek ktore by nikdy nedali dietatu take lieky ... a odsudenim ... dnes mozem povedat ze nas tie lieky zachranili od toho ze by musel syn navstevovat tyzdennu skolu v LVS a moze byt doma ... dnes uz tie reci neriesim .. nikto nema pravo posudzovat zivot a rozhodnutia ineho a nechapem preco sa tak pozera na ludi co beru lieky od psychiatrov ... ked ma dieta cukrovku tak dostava inzulin ak je ina porucha tak berie ine lieky.

samozrejme lieky su len jedna cast skladacky .. druha su terapie a pod...