Hojenie piercingu v pupku

alexandra9817
24. jún 2022

Ahojte baby, chcela by som sa Vás opýtať či máte nejaké skúsenosti s hojením piercingu v pupku? Mám ho 3. deň a natieram ho Dettol antibakteriálnym gélom na ruky to mi vravela žena čo mi ti robila v salóne a okolo toho s vatovou tyčinkou natieram ale dosť vysušuje no neviem za rady by som poďakovala...

simona1306
24. jún 2022

ahoj, tiez som si to natierala dettolom , ale takou tou sprejovou dezinfekciou. Inak, co sa tyka hojenia, mne sa piercing v pupku zahojil uplne asi az po tristvrte roku.

lenica11
24. jún 2022

@alexandra9817 ahoj tiež ako píše Simona mne sa toez zahojil až po cca 7-8 mesiacoch. Dezinfekcia max dva razy denne a natierala som framikoinom sa mi zdá ale aj tu tyčku aby sa to dostalo aj dnuka ten kremík

adulka07
24. jún 2022

@alexandra9817 ja som si to mala umývať antibakteriálnym mydlom a občas natrieť kalciovou masťou alebo framikoinom ...hojí sa to dosť dlho

vso10
24. jún 2022

natieranie antibakteriálnych gélom sa mi moc nezdá... to má iné zloženie ako antiseptický sprej dettol na dezinfekciu rán. hojenie piercingu v pupku je časovo náročné, je to namáhané miesto - hýbeš sa a nesmieš sa ísť nejaký čas kúpať (blbé na leto, ale mysli na to), taktiež by si nemala nejaký čas vystavovať čerstvú ranu priamemu slnku (opaľovanie)... odporúčam čistiť buď slanou vodou pomocou vatových tyčiniek na čistenie uší (každú dierku novou časťou tyčinky, nie jednu časť tyčinky na hornú aj dolnú dierku), alebo tyčinkou postriekanou antiseptickým sprejom dettol.
peroxid vodíka je na dezinfekciu tiež vhodný, ale určite nie na denné používanie pri hojení piercingu, kt. budeš čistiť 2x denne mesiace... je silnejší a tým pádom agresívnejší. pozri na nete aj nejaké články o hojení a najmä zákazy čo nerobiť, lebo Ti to akurát tak predĺži hojenie a môže spôsobiť infekciu (kúpanie, sauna, opaľovanie - priame slnko...) napr tu: https://www.piercingate.sk/magazin/ako-sa-nie-h...
najlepšie skúsenosti s hojením ranky po piercingu mám so slanou vodou a sem tam netrieť mastičkou cicaderma alebo kalciovou masťou. no netreba to mať stále natreté, rana potrebuje dýchať, čo jej mastný krém moc neumožní. čistila som pomocou vatovej tyčinky, no v prvých dňoch som pridala aj "oblievanie" piercingu slanou vodou, uľavilo to od bolesti. PS: ak sa rozhodneš pre slanú vodu, tyčinku namoč raz a poriadne, potom už použitú tyčinku nedávaj nazad do tej čistej vodičky. ak potrebuješ ešte viacej namočiť tyčinku a zopakovať čistenie, ale už si ňou čistila pupok, použi novú...

babovka2321
24. jún 2022

Tiez sa mi hojil pol roka a viac.

jaga18
24. jún 2022

3 dní je veľmi krátka doba. Na úplne zahojenie rátaj ešte aspoň pol roka, prípadne aj viac.

0ria0
24. jún 2022

to sa takto dlho hoji? kvoli comu? ze tam je hrubsia koza alebo?

vso10
24. jún 2022

@0ria0 je to veľmi namáhané miesto, tá koža sa pohne pri každom jednom pohybe tela. taktiež nie je zrovna ideálne, že tam steká pot, a v tom pupkovom "záhybe" sa tak viacej zachytávajú nečistoty 🙂

patusikk
24. jún 2022

Ja mám piercing v pupku zahojil sa mi krásne... ja som si ho prvé dni čistila vatovou tyčinkou namočenou v alpe...potom ti začne z toho vytekať taký výtok a keď zaschne vytvorí sa ti okolo piercingu z toho taka chrastička a s tým nič nerob. Nemusiš sa báť je to proces hoejnia. Môže to mať aj take do ružova sfarbenie ten výtok z toho...No mne najviac pomáhal keď som si ho v sprche umývala s mydlom. To mydlo to krásne vyčistilo. Pretože čistiť si to v kuse v alpe neni moc najlepšie. Všetko s mierou stačí si to čistiť raz dv razy do dňa... Pretože ja keď som si to čistila v kuse tak mi z toho až začalo krvácať.

sashka22
24. jún 2022

@alexandra9817 síce je to pekné ale už druhýkrát by som do toho nešla, neskutočne dlhé hojenie,myslím že po vyše pol roku som to aj vzdala. Ja som si skúšala dávať do pohárika slanú vodu a to som si s tým pohárikom pritlačila na kožu a otočila sa na chrbát, už som nevedela ako to spraviť aby sa konečne zahojilo.