Hojenie jazvy po vyrezaní znamienka

nuna2112
9. júl 2024

Ahojte budú mi vyrezávaný znamienko na intímnom mieste musia má riadne dať do narkózy a tak keďže je väčšie predpokladám že tam budú dva tri stichy . Máte niekto skúsenosť ako dlho sa to hojí? Ide o to že je leto a mám malé deti ktoré sa chcú kúpať v bazéne tak neviem či ísť do toho teraz

janica_
9. júl 2024

@nuna2112 musia to rezat? Neda sa odstranit laserom? Mne robili laser a povedali ze sa mozem kupat, ale pravda ze nebolo na dva stichy

tanyan
9. júl 2024

Mne vyberali s lokálkou znamienko na bruchu na 2 štichy a zároveň popri tom aj tukovú "hrčku" (cca. 3*4,5*5,5) na 5 štichov s lokálkou na stehne. Skoro mesiac som nešla do bazéna... Minimálne 2 týždne potrvá kým pôjde von šitie a potom ešte aspoň týždeň by som to nedráždila. Radšej by som si to naplánovala až na jeseň, ak to nie je akútne.

saska.j
9. júl 2024

@nuna2112 ja by som si to nechala až na jeseň odstránenie znamienka. Mne vyberali v máji na čele cca 10 dní som mala 4 stehy aj to 2 neboli ešte poriadne zahojene. A ešte keď to máš na takom intímnom mieste si radšej prelož vybratie na jeseň.

nuna2112
autor
9. júl 2024

Ďakujem tiež som si myslela že to asi nebude teraz vhodné nie je to akútne ale gynekologická do mňa s tým hučí už dlhšie poslala ma sono prsníkov aj na kožné aby som mala potrebné papiere pre ňu na zákrok a ono že je to dosť hlboko je to materské znamienko tak hovorila žeby ma to dosť bolelo s lokalitou preto ma chce dať do anestézy . A neviete náhodou teda ako dlho platia papiere od kožného ? Neviem si spomenúť či 3 m alebo 6m