Hojenie hrádzy po pôrode

pauli17
10. jan 2018

Ahojte mamicky co vam pomohlo na hojenie rany po porode teda na hradzu a bolesti dakujem

malymyis
10. jan 2018

Ahoj, ja som to ani nejak neriešila akurát som sa tam častejšie sprchovala teplou vodou a menším prúdom vody. To mi vždy tak na hodinku na dve zmiernilo bolesť a tak isto to prestalo svrbiet koli krvi a stychom

luna116
10. jan 2018

mne nepomohlo na hojenie hrádze nič ... mala som kúpenú cicatridinu sprej a dermochlorophyl sprej, ale keďže som dosť krvácala po pôrode - až 8 týždňov, nič by sa tam neudržalo ... Ale počula som, že repíkový sedací kúpeľ resp. oplach je super

malymyis
10. jan 2018

Repik dosť vysusuje mozno skor kamilky

timilv
10. jan 2018

Mne môj gynekológ odporučil Ginexid penu, ale ja som ju začala používať hneď na druhý deň po pôrode, čiže ešte na čerstvú ranu. Po každom cikaní som sa osprchovala, naniesla penu a nechala pôsobiť. Bola som síce minimálne nastrihnutá, takže ani ranu som nemala neviem akú veľkú, ale keď som bola po šestonedelí na kontrole už som bola úplne zahojená a cca 4 mesiace po pôrode mi už skoro ani nebolo vidieť jazvu. Sám lekár povedal, že keby nevie, že som rodila, tak by možno jazvu aj prehliadol 🙂

deginko
10. jan 2018

Repik je fajn na hojenie ran,ale neodporuca sa po porode z toho dovodu,ze vysusi ranu a ta nasledne pri chodeni praska a opat krvaca..a tak dookola..ja som to robila az kym mi pani v lekarni povedala az ten repik nepouzivam..a mala pravdu..poradila mi Ialugen gel to je na otvorene rany..par dni a bolo ok

zuzkamargit
10. jan 2018

just ma taky gel na umyvanie na intimnu hygienu. Ja po porode neviem posudit osobne, nakolko mam 2 sekcie, ale vracaju sa mi kamosky s objednavkou na neho, ze pri prvom boli spokojne, tak beru aj pri dalsom

bosoriak
10. jan 2018

Za mna rosalgin.

lubi40
10. jan 2018

nepouzivala som nic, iba po kazdej potrebe (aj malej) som sa sprchovala cistou vodou. Ja som teda bola dost natrhnuta aj vo vnutri, ale nastastie som sa dobre zahojila.

sepkev
10. jan 2018

pozri si emulziu na hojenie hrádze od motherlove (je to sprej, môžeš si to aplikovat kolko budes potrebovat), ja som sice rodila sekciou, ale vsetky kamosky co isli prirodzene to chvalili do nebies 🙂 v lekarni to maju zriedka, radsej objednaj z ich stranky

luba_buba
10. jan 2018

Repík po každom wc a raz denne betadine.

papywest
10. jan 2018

Ja som mala problémy so šitím aj vonku aj zvnútra lebo sa mi zapálilo celé šite hned ako ma došili tak som musela mesiac brať atb +mi dali rosalgin ale od toho rosalginu sa mi vždy uľavilo.

adrika_77
10. jan 2018

Keď som mala nastrih tak super pomohol Dermochlorifil

derdia
10. jan 2018

Ja som tri tyzdne mala problemy...potom mi doktor odporucil repik oplach, takze pod seba som si dala tu nepremokavu podlozku a oplachovala striekackou 20 ml viac krat za den...a po tyzdni som bola fit.tera cvicim ale keby nahodou ma nastrihnu urcite zacnem hned s repikom.je to prirodne a urcite aj nase starke to pouzivali...mne sa to zo dna na den nadherne hojilo.ja vahat nebudem.keby o tom viem som fit omnoho skor...

kochanka
10. jan 2018

Ja som mala okolo 20 stichov a do 3 tyzdnov som bola ok. Uz v porodnici potom aj doma som chodila curat len do sprchy a vlaznou vodou som vysprchovala ususila prikladanim maleho iteracika do sucha a nastriekala dettol sprejom a bolo super. Ziadne bolesti a vela vetrat

suzie28
10. jan 2018

Ja som nepoužívala nič ...mala som 3 stehy .. sprchovala som si to čistou vodou ...

nikolkaem
10. jan 2018

Sprej z aloe vera,...viac info sprava

staalienka
10. jan 2018

Do 2.týždňov som bola ok. Sprchovanie po každej potrebe a sprej po sprche asi aj viac ako 3x denne. Plus na sedenie som si kúpila detské nafukovacie koleso a to mi veeeeeeeľmi pomohlo. Zmiernilo to bolesť a nestálo veľa ako to originál koleso po pôrode. (Asi 1,50€)

misinenka85
10. jan 2018

Mala som 3stehy ale jeden neskutocne bolel a tahal a velmi my pomohol Rosalgin po Wc som sa vzdy osprchovala a poliala Rosalginom , citila som ulavu a rychlo som sa zahojila

mikaelita
10. jan 2018

Repik je asi naj.

slamka555
10. jan 2018

Umna Dermochlorofil ;)

stojkamarcel1
10. jan 2018

Repík a kamilky sú naj určite. Hlavne sú to prírodné bylinky ktoré skutočne pomáhajú.

smoni
10. jan 2018

Boorovu vodu, aloe sprej prvej pomoci, jemne umývanie setrnymi pH neutrálnymi emulziami

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
24. júl 2022

@erikama8 tento sprej mám odskúšaný aj ja