Hodnota hemoglobínu

19. júl 2024

Pre ženy je stupnica 120 najmenej ja mám 123 môžem pociťovať únavu, búšenie srdca?Lekárka tvrdí, že nie🤪ze ona bola anemicka tehotná a robila atestácie a všetko zvládala.Mam silný menzes a hľadám príčinu unavy.Zelezo mi nedala aký máte cca hemoglobín?

morusha
19. júl 2024

A ostatné hodnoty krvného obrazu sú v poriadku?

mimi3008
19. júl 2024

Hemoglobin pricinou u teba nebude

zuzana76
19. júl 2024

nie, pri takejto hodnote si ok, pricin bude inde, mozno stitna zlaza

niggaballs
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lonely66
19. júl 2024

123 máš v pohode. z toho nebudeš unavená. možno psychika, keď máš aj búšenie srdca

guudy
19. júl 2024

Treba hladat pricinu inde. Napr SZ.

domuska11
19. júl 2024

Ja mám hemoglobín 92 a fungujem..nič iné mi neostáva . Železo v hodnote 4,7.

cukroska
19. júl 2024

Hemoglobínom to určite nebude. Príčina bude inde. Ja som zistila aneniu az pri darovaní krvi a necítila som vôbec nič. Nakoľko som unavená skoro stále keďže sa v noci často budim.Uz som si nato zvykla. A Hemoglobín 109 tak nejako. A to uz ano nekrvácam. Stravujem sa normálne ako predtým.

cukroska
19. júl 2024

@domuska11 tiež som mala 89 homoglobín a zistili mi to až na predoperačnom vyšetrení a robila som normálne 12 tky v závode aj nočné. A nikdy by ma nenapadlo,že nevládzem s toho. Ale makala som...cp uz nám ine ostáva.

akvi
19. júl 2024

Kľudne to môže byť aj z nízkeho hemoglobínu. Kým som mala ešte menzes, tak vždy po ňom som bola ako matoha, pretože som mávala veľmi silný. Hemoglobín som mávala okolo 115 ale cítila som sa strašne, nevládala som, srdce mi búšilo. Je to veľmi subjektívne, ako sa kto cíti, ja až teraz, keď už nemám menzes, som sa dostala na hodnotu 125 a konečne sa po rokoch cítim výborne. Radšej budem trpieť tie návaly tepla, ako permanentnu únavu. Aj nado mnou doktorka kývla rukou, že to nie je nič strašné, železo som brala ale celý život, ak by som nebrala, tak neviem, ako dopadnem. Ale proste keď máš veľké straty krvi, tak je to problém.

autor
19. júl 2024

@akvi straty mám veľké som vtedy ako pred kolapsom.SŽ je z bežného odberu na prevencii v poriadku, tlak skôr nižší 100/70

huginko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akvi
19. júl 2024

No veď pozri, ak ti nič iné nezistili, kúp si železo a ber ho tri mesiace poctivo a uvidíš, či sa zlepší únava. Kúp si ale kvalitné , hľadaj tzv. Easy Iron. A k tomu nezabudni vitamín C a metylfolat. Daj si kľudne spraviť potom kontrolný odber, ak dr. odmietne, tak ako samoplatca, nestojí to zase nejako veľa a budeš vedieť na čom si.

zuzana76
19. júl 2024

@akvi ale ved ona ma hemoglobin 123, co je uplne v poriadku.

jamimo
19. júl 2024

hemoglobín môžeš mať v poriadku, ale... 👆 V krvnom odbere máme ešte kolonku Anémia. To málokto z doktorov dá do žiadanky. Kľudne môžeš mať feritín železa v sére nízky 🤷‍♀️

akvi
19. júl 2024

@zuzana76 to nič nemení na tom, že sa subjektívne môže cítiť zle. Stačí, že má silný menzes a klesne jej nižšie. Prečo asi nemôžeš darovať krv, ak máš hemoglobín menej, ako 125. Lebo by ťa po odbere vykotilo. A presne, ako píše @jamimo , zásobne železo môže byť nízke. Mne tiež dr odmietla dávať robiť podrobnejší krvný obraz, tak som si to dala sama a feritin nízky. Pri menzese každých 21 dní, ako som to mávala ja, to proste nestíha telo nakumulovat.