Hodnota CRP

mischel12
14. máj 2024

Ahojte baby prosím vás ,aká je normálna hodnota crp? Pred týždňom som mala zápal mandlí ,a miernu zimnicu asi iba dva krát. V sobotu sa to veľmi zlepšilo ,bolesť ustála . ATB som nemala ,nakoľko som dostala reakciu,tak som iba kloktala salviu Včera som bola na odbere krvi ,kde dnes hodnota crp 12..je to v poriadku?

jaskolka
14. máj 2024

Je mierne zvýšené, ale nič hrozné.
Norma je okolo tých 5.

magimi
14. máj 2024

Norma je do 6, do cca 20-30 sa zvyšuje pri vírusových ochoreniach, ak je vyššie, je to znak bakteriálnej infekcie.
Crp však počas choroby postupne stúpa a potom zase postupne klesá, v tvojom prípade si myslím, že po chorobe postupne už ide k norme.

mischel12
autor
14. máj 2024

Ďakujem Vám . A myslíte,že ak by šlo o baktériu,tak by to crp bolo vyššie? Aj napriek tomu,že sa mi výrazne polepšilo o cca 5dnoch?

stanulienkat
14. máj 2024

@mischel12 atb sa zvycajne podavaju nad Crp 40 a vyssie.

mischel12
autor
14. máj 2024

@stanulienkat ale to crp bolo robené včera ,a to mi už bolo lepšie. Preto tá otázka vyššie

stanulienkat
14. máj 2024

@mischel12 ano, Crp by bolo vyssie, ak vy to bola bakterialna infekcia.

mischel12
autor
14. máj 2024

Akurát som si aj nahmatala boľavé uzliny ,na dotyk bolia. Môže to byť preto,že som bola chorá ?

magimi
14. máj 2024

@mischel12 ako som uz pisala, hodnota CRP pomaly postupne stupa (preto v prvy den ochorenia sa z tej hodnoty vacsinou neda nic velmi vycitat) a potom postupne klesa.....kludne mohlo ist aj o bakterialnu infekciu s vrcholom CRP cca 50, ale telo si s tym poradilo aj bez ATB a terz CRP postupne klesa a je momentalne na hodnote 12.....alebo mohlo ist len o nejaku virozu, CRP mohlo byt vo vrchole okolo 25..ale to uz teraz nezistime. Hodnota 12 je vzhladom k prebehnutej chorobe v pohode, mozes byt spokojna.
Ano uzliny mozu byt po chorobe zvacsene.

mischel12
autor
14. máj 2024

@magimi ďakujem pekne