Hnisavé mandle s bielym povlakom

karmenka123
27. jan 2021

Dobrý deň, chcem sa informovať či nemáte dáke skúsenosti z hnisavými mandlami,alebo z takýmto povlakom bielym.
Uz týždeň to mám na mandliach , používam sprej STOPANGIN.
A dáko mi to nepomáha, ráno a večer je to najhoršie. Počas dňa nie.
Poraďte mi čo je na to dobré. Ďakujem vopred.

aurorastone
27. jan 2021

mňa s tým obvodná poslala na ORL, čapy ti povytlaca a ja som tuším dostala ATB vtedy

karmenka123
autor
27. jan 2021

@aurorastone len to je to ťažko sa mi prehĺta. Úplne tak ťažko ako by som tam mala cudzie teleso. Aj keď sú to len tie biele povlaky. A mandle opuchnuté.

luccija
27. jan 2021

@karmenka123 atb treba

aurorastone
27. jan 2021

@karmenka123 presne aj ja som to tak mala, ono tie biely hrcky sú vnútri a treba to preliecit, ja by som asi hneď zajtra šla k doktorke nech nasadí liečbu, lebo ja som mala pocit ako by som žiletky prehltala, a potom aj kefku treba vymeniť

chrobacik41
27. jan 2021

@karmenka123 potrebuješ antibiotiká a kloktaj šalviu tá je na to perfektná alebo slanú vodu , tieto jediné dve veci u mňa fungujú na 150%, žiadne cmulacue tantumy a strepsilsy ani stopangin , len salvia alebo alena voda , prajem skoré uzdravenie. 😉

alias313
27. jan 2021

@karmenka123 ahoj ako uz baby vyššie spomínali su to čapy...Mala som od mala časté anginy a toto sa mi robilo strašne často,stale atb,preliečené a tak dookola. Keď mi to aj na orl vytlacili, do týždňa som to mala späť. Nevedela som ani sliny prehltnúť,ani rozprávať.Mandle som už mala v hroznom stave,neplnili si svoju funkciu,boli ako krátre a ja stale na atb.A tak sú to už pomaly 2 roky čo mi ich vybrali a odvtedy som ani nebola chorá. Ľutujem, že som si to nedala skôr vybrať...

bonavoxa
27. jan 2021

Minulý rok jsem měla hnusnou angínu, kdy mi čepy zůstaly i po léčbě ATB. Pomáhal mi Jox spray, Streptokill a kloktala jsem propolisovou tinkturu. Ale zůstaly mi zjizvené krátery.

sigma510
27. jan 2021

@karmenka123 čapy na mandliach, ten obsah biely sa už v krajnom prípade vie aj sam dostať von. Je to vlastne nahromadeny hnis. Mala som to, neskutočne mi v tom období pachlo z úst, fakt otras. Krčna mi to povytlačala preč, dá sa to aj doma napríklad vatovou tyčinkou, dala ATB, do mesiaca som to mala zasa, tak zasa to isté. Dva roky v kuse som mala anginy každý mesiac, ATB už ani nezaberali, nakoniec to skončilo výberom mandlí, bol tam už chronicky zápal a mandle neplnili svoju funkciu, boli na nich už zrasty a komplet prelezene zápalom a hnisom. Možno dnes by som o to preliečenie usilovala viac, dnes mam viac informácií a možnosti. Každopádne angínu som od výberu mandlí nemala.

sigma510
27. jan 2021

@alias313 presne to iste aj u mňa. Tento rok to bude 14 rokov co mi vybrali mandle, mala som vtedy 15 a pamätám si to veľmi dobre dodnes, bola som v lokalke. A odvtedy kľud, žiadna angína a ATB som brala za tých posledných 14 rokov asi raz aj to tuším kvôli zubu. Ono asi je lepšie nemať žiadne mandle, ako mandle ktoré sú už nefunkčné a prelezene zápalom a hnisom, to robí šarapatu stále potom.

nika_val
28. jan 2021

Mne sa takéto čapy robievali, nebolelo ma to iba som to cítila pri pregĺganí, ani hrdlo ma nebolelo. Moja obvodná dr to riešila sirupom, pastilkami proste ignor.. až na moje vyžiadanie ma poslala na infekčné do nemocnice kde mi pani doktorka po výsledkoch zo sterov povedala "slečna ale vy ste mali už týžden ležať v nemocnici, prekonali ste mononukleózu" 😀 dostala som ešte antibiotiká na preliečenie ale nakoľko už som bola PO tak som ležať do nemocnice nešla

gabika0825
28. jan 2021

@karmenka123 Na toto treba antibiotiká je to hnisavá angína...sama neprejde, je to zápal. Ked tak tlmiť bolesť joxom, ten je dobrý, striekať priamo na mandle. Ale určite si dať predpísať atb

lenus98
28. jan 2021

Ja som mala mononukleózu, keď som mala takéto príznaky, nebolo to veru nič príjemne😟

jankapepe
28. jan 2021

@karmenka123 čo ti na to povedal lekár?

eliska105
29. jan 2021

mala som to podobne + teplota + jeemné škrabanie v hrdle + hrozná bolesť sánky a uzlín pod krkom.. pomohli ATB po 3 dňoch mi to začalo miznúť 🙂
záleží na tom, či je tento problém chronický a trvá mesiace alebo len momentálne.. ak momentálne, tak bude pravdepodobne hnisavá angína a treba ATB ak dlhšie, tak ORL 🙂 skoré uzdravenie

katkari
19. jún 2023

@nika_val a co ti vychadzalo z vyterov?

nika_val
19. jún 2023

@katkari fú tak to neviem, nepamatam si
Jedine čo si pamatam je že vraj to bolo tá mononukleoza