Hnisavá angína

lenjaona
14. okt 2022

Ahojte dnes som bola u obvodného zastupoval moju lekárku
Pozrel hrdlo povedal že mam zahnisane mandle ( jemný povlak bol) a hned navrhol teda vytiahnutie mandlí
Nedal mi na to vôbec nic, len výmenný listok na ORL ze ten lekar mi da na to nieco
Lenže on ( obvodný) ma zobral po 11 tej do ordinácie a orl robia len do 12 každý deň
Žiaľ hnis sa podstatne zhoršil bolí to, hlava tiež a mam dost zimnicu, teplota je ešte nízka ale vždy mi v priebehu noci rapídne stupne
Mám s tým ísť ráno na pohotovosť alebo si len narýchlo niečo kúpiť v lekárni?
Doma nemám už vôbec nič na hrdlo ani len paralen na teplotu

oli18
15. okt 2022

Nemala si sadat odbit, vzhladom na to, ze vcera bol piatok. Urcite chod na pohotovost, potrebujes ucinne lieky.

lenjaona
autor
15. okt 2022

@oli18 žiaľ tento lekár aj keby ste ho prosikali urobí po svojom, v noci teplota zimnica a hrdlo stále zle

gemerka17
15. okt 2022

@lenjaona kľudne navstiv pohotovosť. Od toho tam predsa je. Nebudeš trpet 2 dni.

lenjaona
autor
15. okt 2022

@gemerka17 dostala som atb a glimbax lenze pri mne v lekárni ho nemaju tak neskor musim ist do mesta

felycity
15. okt 2022

@lenjaona glimbax ma vypadok skoro nikde aspon ja som ho nezohnala skzs strepfen ten je tiez dobry

lenjaona
autor
15. okt 2022

@felycity volala som do jednej lekárne u nas a našťastie majú aj glimbax aj atb, ako maju výpadok?

felycity
15. okt 2022

@lenjaona v bratislave som ho nevedela zohnať v 3- 4 lekárnach nebol...možno už je , stáva

roztlieskavacka
15. okt 2022

@lenjaona Máte pri angíne aj zdurene uzliny a opuchnuty krk? Môžete prehĺtať sliny bez bolesti ?

lenjaona
autor
15. okt 2022

@roztlieskavacka áno uzliny dost, opuchnuté mandle dost aj zahnisane a pri prehltani boli veľmi

roztlieskavacka
15. okt 2022

@lenjaona Mne pomohlo ATB cedrox 1000

lenjaona
autor
15. okt 2022

@roztlieskavacka doktorka mi dala augmentin 1g, každých 12 hod