Hnisajúca rana po vytrhnutí zuba

johnnyfeer
19. máj 2022

Ahojte chcem sa opýtať minulý týždeň vo štvrtok mi trhali 6dole naľavo no stále to bolelo a mala som aj zápach v ústach tak som šla v pondelok na pohotovosť a pán zubár mi tu ranu vyčistil a povedal že tam bol hnis dal mi tam nejakú gázu napustené niecim neviem také ako nejaké bylinky a ešte aj ATB no dnes už je tretí deň a neskutočne to zas boli neviem čo zasa veď už ani nepapam ani som to nevyplachovala až na druhý deň večer aj to iba trošku Corsodylu dala už som na nervy z toho ...viď foto neviem mám ísť znova na pohotovosť

kiki68
19. máj 2022

@johnnyfeer naspat k lekarovi, mne museli dat atb

johnnyfeer
autor
19. máj 2022

@kiki68 veď ja beriem teraz atb

johnnyfeer
autor
19. máj 2022

@kiki68 beriem teraz od pondelka

michalka78
19. máj 2022

ked berieš od pondelka antibiotiká tak už by mali zabrať...mne trhala presne tento istý zub pred týždnom vo štvrtok a ja už normálne jem,bolelo ma to len 2dni...ranu mám už peknú a to som ani antibiotiká nebrala...so zubom som mala hrozné problémy-vytrhla mi ho až na tretí krát,lebo 2x ked som bola tak mi dala 3injekcie a nič.....a teraz mi dala nejaku inú injekciu a ešte aj lokálku a konečne je vonku...mala som na koreni zahnisaný vačok...chod na pohotovosť-bolesť zuba je hrozná...

andreatytler
19. máj 2022

@johnnyfeer Isla by som spat. Nemas tam nahodou este kusok zuba? Je tam taky maly biely kusok hned vedla sedmicky...

kp7333
19. máj 2022

@johnnyfeer treba s tym chodit zubarovi na cistenie, kym sa rana aspon trochu nezaceli. potom uz staci len vyplachovat po kazdom jedle, idealne dentalnou sprchou.

johnnyfeer
autor
19. máj 2022

@andreatytler nemám tam nič robili aj kontrolný RTG a všetko bolo ok ale keď tak pôjdem zajtra lebo je to hrozna bolesť

simca06022011
19. máj 2022

Isla by som dr ale nech ta pouci aj o tom co s tym máš / nemas robiť aby sa to rýchlejšie zacelilo. Aby si tam nemusela kazdy den.
Podla mna Corsodylom to treba pravidelne vyplachovat ale velmi nezblnkat nech sa ti to nerozdrazduje, nepchat si tam jazyk atd. 3 dni sú este malo pre mna. V tomto sa aj ľudia líšia, ja som 8micku liecila 2tyzdne, a bolesti sim mala asi aj pol roka ... Mne chirurg ked ju vyberal povedal, ze v tom sa neradno brbkat, musi sa tam vytvoriť nejaké zacelenie inak to treba znovu vycistit... Mas atb, dodrzuj hygienu, jest opatrne, po jedle vyplachnut a od bolesti tbl.

johnnyfeer
autor
19. máj 2022

@simca06022011 pôjdem tam znova nech mi to prečistí asi a zdá že ťa 5ma tiež boli dosť ...umývam si zuby stále a corsodylom si to len tak preliavam v ústach nekloktam a repikom tiež nejedla som ani mliečne len presnidávku raz za deň radšej som potom ani nejedla chapes najviac ma štve že mám ATB a užívam aj flector zaberie to ale len na chvíľku takže tak noo

simca06022011
19. máj 2022

@johnnyfeer tak su tam nervy, čiže bolieť ta môže všetko okolo, nielen to miesto vytrhnutia

johnnyfeer
autor
19. máj 2022

@simca06022011 myslíš že by som mala ísť znova na pohotovosť ??

margaretka35
21. máj 2022

mužovi trhali zub na chirurgii a zašívali. bral atb, mal to veľmi opuchnuté, zahnisané. veľmi mu pomohol šalviový sprej folsalvin, stojí okolo 6,-eur. striekal 4x denne a pomedzi to vyplachovanie repíkom. ten sprej neprehltať. skoré uzdravenie prajem.