Hnis z očí

angela1989
23. aug 2024

Ahojte, začalo to cca v marci toho roku kedy som sa zobudila so zahnisanym okom. Mala som vtedy chytene aj dutiny tak mi obvodná predpísala nejakú masť do oka. Prešlo to, ale o mesiac to bolo späť. Odvtedy to mám skoro každý mesiac. Zakaždým vyfasujem antibioticku masť alebo kvapky s ktorými to prejde. Už som bola aj na očnom kde mi dr dala nejaké iné ATB. Brala som ich poctivo, liečba mi skončila keď sme boli práve na dovolenke v zahraničí. O tri dni po liečbe sa zobudím a oko som ledva otvorila čo také zahnisane. Tak ja už nechápem. Dala som si urobiť aj vytery, tie sú čisté. Počas liečby sa nemalujem, po každej liečbe kupujem novú špirálu. Vždy mám chytene len jedno oko, vždy iné. Oči ma nebolia, nestipu, nerezu, v čase keď je to najhoršie ich mám len červené od kútika a mám pocit cudzieho telesa v nich. No a ten hnis...
Máte niekto skúsenosť? Očná má práve 2 týždne dovolenky, keď sa vráti tak tam nabehnem, dovtedy neviete náhodou čo mi je? ☺️

maris5
23. aug 2024

nepouzivas kontaktne sosovky? Mne po zmene roztoku na sosoky zacalo hnisat oko, po tretom raze som uz zufala, zhodnotila, ze to je jedine co som zmenila. Vratila som sa k povodnej znacke a zapal sa nezopakoval.

stanulienkat
23. aug 2024

Kontaktne sosovky, suche oko, klima, prievan, zafajcene prostredie......

angela1989
autor
23. aug 2024

@maris5 nie, ani šošovky, ani okuliare

isis234
23. aug 2024

@angela1989 môže to robiť prievan, prašné prostredie

alickapusinka
23. aug 2024

ja som to mala tak ked som mala pokazený zub.Až ako mi vytiahla zub to prestalo.

panonia
23. aug 2024

Skus koloidne striebro mne to pomaha aj na oči, kazdy vecer ako si çistim pleť, ak potrebujem aj viac krat cez deň, len si nastriekam tvar aj oči. A slnečne okuliare nosiš? Bez nich ani na krok.

katie253
23. aug 2024

@angela1989 skus si pozrieť príznaky adenovírusu, patrí medzi ne aj toto co popisuješ. Môžeš mať ten. Mozes mať iba jeden priznak alebo aj viac, kombinácia.

taktotedanie
23. aug 2024

Urcite si nedavaj ziadne koloidne striebro so oci co ti tu radia
Vytery z oka si casto irelevatne, niekedy nevyjde nic aj napriek tomu, ze tam nieco je
A pokial si uz brala tolko atb tak vyter vysiel skresleny
Pri tomto je extremne dolezita hygiena, nielen okolia ( klucky dveri, povrchy atd.., chytas sa oci nemusis si to ani uvedomit potom otvoris dvere zavries a posuchas druhe oko a infekcia na svete) ale aj hygiena oci a okolia oci, umele slzy, cistit mihalnice dokladne
Zvazila by som orl vysetrenie kedze oci a dutiny nos atd su prepojene a alergologiu