Hnidy vo vlasoch

27. jún 2024

Ahojte, z nemocnice som si pred vyše mesiacom doniesla vši 🤢 myslels som si, že sa mi toto v živote nemôže stať, ale hold stalo sa…myslela som, že som sa ich zbavila, robila som kúry z lekárne- Paranit, neskor losinit či ako sa to vola..ešte aj kúru alpou, tea tree a pod., ale ručne sme veľmi hnidy nepovyťahovali…bola som happy, že som sa toho zbavila a bim sú tu zas🙈 tentokrát sme po kúrach vytiahli manuálne aj kopu hníd, akurát teda každý deň vyčesávam a stále nejakú nájdem, no nepraskajú🤷🏽‍♀️ mám extrémne husté a dlhé vlasy, takže je veľká šanca, že tam sú, otázka znie- ak tam nejaké ostanú, znamená to, že sa toho nezbavím dokým ich neodstránim? Alebo možu byť už po tých kúrach mrtvé, resp. tie prázdne obaly? Ďakujem.

kacena4
27. jún 2024

ak sa jedna o dospeleho odporucam zafarbit si vlasy pracujem s ciganmi a toto jedine zabera najlepsie udusi ich to a potom uz sa len tie "mrtve" vycesavaju postupne von drzim palceky

mmirka02
27. jún 2024

Stačí prežehlit vlasy žehličkou na vlasy

autor
27. jún 2024

@mmirka02 žehlím denne aj 3x 😭

autor
27. jún 2024

@kacena4 no najhoršie je, že to si sama ja nedokážem tak detailne a nemám nikoho kto by mi s tým pomohol, celá rodina žije mimo…muž mi s tým veru nepomože a o mesiac som objednaná ku kaderníčke ale tú budem určite musieť zrušiť kvoli tejto situácii:(

mmirka02
27. jún 2024

Likvidácia vši trvá aj mesiac.. Môžu sa znova dostať z vankúša ,trička,..treba stále meniť ,prať ,žehliť ..Skúšala si Hedrin?Ako prevencia môže byť čajovníkový olej.

autor
27. jún 2024

@mmirka02 skúšala aj hedrin, dokonca striekam aj hedrin protecr & go po kúrach🙈 aj alpa s oliváčom + tea tree + mätový olej…a furt nič..všetko perieme nonstop, dokonca som kupila ten jediný sprej na trhu Codexial čo nastriekaš aj na gauč a všetky veci a zničí to vši..vankúš, paplón máme nový už🙈ja som extrémne čistotný a sterilný človek preto je pre mňa toto peklo uplne…nechápem prečo stale tie hnidy😭

mmirka02
27. jún 2024

Rozmýšľam ,že keď nepukaju tak sú zničené, spálené. Ale nieje istota ,že medzi nimi nieje ešte nejaká živá . Treba stále opakovať tie kúry a žehliť vlasy . Keď nájdeš jednu ktorá sa dá puknut ,tak si sa ich nezbavila a zas nakladie nové

autor
27. jún 2024

@mmirka02 bože už sa z toho idem zblázniť🙈😭 ďakujem za rady, budem skúšať..namiesto každých 7 dní si robím kúry každý deň🙄

miskamisiq
27. jún 2024

@yollanda Neviem či pomôžem ale aspoň napíšem, ako sme sa ich v detstve zbavili my. Keď sme boli so sestrou deti, mali sme dlhé vlasy a sestra 3 krát doniesla so škôlky vsi. Šampóny sme používali ale nezaberalo.
Môj starky nám dal petrolej. Mama nám petrolej vtrela do vlasov. Zabalila vlasy do sáčku, a ešte uteráku na 30 minút aby sa pridusili. Do toho sa vlasy vycesavali vsivacikom hrebeňom aj 6 krát denne. Kúru opakovala každý druhý den. Do týždňa sme boli bez vsi.

simona20201309
27. jún 2024

Základ je dodržať presný popis na šampónoch. Netreba umývať skôr ani neskôr ani preventívne, pretože si vsi na ten šampón zvyknú. Základ je vyprať a využívať komplet všetko na čo si spomenieš- šiltovky, čiapky, hrebene, Gumičky, vankus, v aute sedadlá, kompletné všade kde prídeš do styku s vlasmi. K šampónom je ten hustý hrebeň, vycesavat.
Verím ti ze je ti peklo ale o mesiac už musíš byť určite čistá. Ak nie tak jednoducho sa tie hnidy stále vykiahnu a ten kolotoč musíš zastaviť. Priateľ ich nemá?

simona20201309
27. jún 2024

@miskamisiq áno, to sa už dnes neodporúča, ničí vlasy ale viem o mamickach ktoré v zúfalstve vyskúšali aj túto možnosť a zabralo

iveta_13
27. jún 2024

Ja určite odporucam tento hreben. https://www.vsivacik.sk/carovny-vsivacik-nit-fr.... Do týždňa som dievcatam všetko vycesala.

lulu0123
27. jún 2024

No, najlepsie by bolo keby ti ich niekto povyberal vsetky.Moja dcera ma brutal huste dlhe vlasy a zbavili sme ich za vikend v pohode tym, ze najprv som jej dala kuru vecer plus vycesavanie.Na druhy den za denneho svetla som jej presla vlas po vlase a pozbierala vsetky hnidy z vlasov.Trvalo to asi 4 hodiny,masaker.Potom som jej vlasy pre istotu este prezehlila.A zbavili sme sa ich nadobro.
Este casto odporucaju pripravky pre psov,ale to nemame odskusane.

miskamisiq
27. jún 2024

@simona20201309 áno je to možné, prešlo od tej doby uz 20 rokov, našťastie vlasy máme zdravé a nie sme plesate (mame sme neprotirecili). Tiež by som bola teraz zúfalá, že čo robiť. Len ak pani nebude nič zaberať, nech vie, že toto zabralo. Ale vsivacik určite a veľakrát počas dňa hnidy vycesavat.

sashka22
27. jún 2024

Ja mám po zadok a tiež mega husté ale už na také prípravky prachy nevyhadzujem, bolo to úplne zbytočne! Zmiešam v pomere 1:1:1. Petrolej, kondicionér a kuchynský olej. Zabalím vlasy na hodinu,opláchnem. Síce hneď na druhý deň musím umyt šampónom kvôli tomu pachu ale jediné toto mám osvedčené. Žiaľ, dcéra nosí zo školy minimálne raz ročne 😏

luthine
27. jún 2024

Arpalit, psi sampon. Mozno ma tu ukamenuju, ale mam 3 dievky s vlasmi po zadok a po dvoch mesiacoch kazdodenneho vycesavania som to vzdala. S arpalitom do tyzdna bol pokoj.

marcellka32
27. jún 2024

@luthine čo obsahuje ten šampón že to tie vši zabije? Pýtam sa, lebo pred 3 rokmi som bojovala 3 týždne s dcerinymi vlasmi tiez

anos18
27. jún 2024

@luthine aj u nás zabral orthosan pre psy

fantaghiro21
27. jún 2024

A preco ti muz nepomoze?
Ja som rucne takto detom vyberala ,pravidelne kazdy den,ked mi dotrepali vsi zo skolky.
Muz ak ma vlasy,co i len kratke ,tiez by mal prejst kurou....
Hrebene tiez nezabudnut cistit...
Vsi sa liahnu myslim kazdych 7 dni ,do dospdleho jedinca to trva necely mesiac.
Nesmies ubrat z preciznosti...ono to poctivym pristupom sa zbavis raz dva...
Lak na vlasy / tuzidlo si skusala?
Minimalne to zabije dospele jedince

ajsha123
27. jún 2024

Fakt nemáš kamošku, ktorá by Ti s tým pomohla? Keď muž nevie? Najideálnejšie je povyberat staré hnidy, všetky rad radom, aj tie obaly. Len to pomôže na to, že máš 100% istotu (Ty sama)... Ale takto, ak každý deň zehlis, aj keby sa hnida vyliahla, žehlička zabije. Ak nemáš žiadne nové pri korienkoch vlasov, tak pravdepodobne sú staré, nezive všetky. No tie hnidy na vlasoch vidno, aj ked sú nezive.... Lepšie by bolo, keby si fakt našla niekoho,kto Ti pomôže. Trebárs venovať jeden víkend cestovaniu za rodinou, ak sa inak nedá. Ty najlepšie vieš, čo áno, čo nie. Je to len návrh riešenia 🙂

natalis1998
27. jún 2024

Ja si toto pamätám ked som bolala mala. Vsi ušli preč šamponom ale hnidy nie. Mne mama ich ničila tak že pri korienkoch držala dlhšie žehličku až sa z nej parilo a potom následne sme to vycesavali takým hrebeňom. Pramene treba žehliť čo najtensie a mal by počuť zvuk ako keby tie hnidy pukaju. A potom aj vlas po vlase a vyberať ich. Ale čo si pamätám tak 3 týždne to trvalo, tento postup. Sem tam ešte boli nové ale potom sme ich už zlikvidovali.

alojzova
27. jún 2024

@kacena4 moja zlatá prečo píšeš že cigáni mi sme rómovia a nie každý cigáň má vsi aj váši biely majú vsi tak skludni hormony

kacena4
28. jún 2024

@alojzova sorry ak sa ta to dotklo nemam s nimi ziadne problemy ako s etnikom. oni sami sa oznacuju ciganmi a nie romami a s tymi co pracujem z osady ja mam taketo skusenosti, takže som nic zle nenapísala. apropo som jeden z mála ľudí ktori si ich aj domov priviedok takze skludni hormony ty moje su kludne. evidentne mas problem prijat svoju identitu. ja tu hovorim o vsach a mojich skusenostiach a nimi

petulda333
28. jún 2024

Vycesavat a vycesavat. Ja som chytila od deti a sama vycesavala. Za 4-5 dni som sa ich zbavila. A to som mala dlhe a huste vlasy. A farbenie nepomohlo ani pripravky

laura164
28. jún 2024

Ja som raz čítala o elektrickom hrebeni na vsi, že funguje, skús najst

sashka22
28. jún 2024

Robiť kúry každý deň je zbytočne, však si vsi na to ešte aj zvyknú a nebude to fungovať. Preto sa to robí s odstupom, aby sa vyliahli nové a nové a vždy si ich zabila viacej

mnamko
28. jún 2024

Šampon pre psy , žehliť vlasy

mnamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
28. jún 2024

Treba si nastudovat kolobeh vsi- kazdych 6-7 dni treba robit kuru - ja som si naolejovala olivovym olejom vlasy a nechala posobit 12hodin pod igelitom a potom umyla vlasy, precesala sama a prezehlila od korienkov. Plus po tej kure vyvarila postelnu bielizen. Vsi dokazu zadrzat dych na 8-9 hodin a potom su tak vycerpane, ze je jednoduchsie sa ich zbavit. Hnidam nevadi ani chemia, ani masky- ich obal je dost odolny tak, ze po 6-7 dnoch sa normalne lazo-plazo vyliahnu. Takze kuru znova zopakovat -idealne 3x po sebe a vsi by sa nemali objavit.

lara45
28. jún 2024

@kacena4 Ako krásne ste to napísali.Klobuk dole pred Vami.Ak ich zafarbíte tak, zázračne zmiznú či ako? To Vám tiež poradili CIGÁNI?