Hnačka zo stresu kvôli rande

23. okt 2021

Ahojte, čaká ma rande a môj žalúdok sa zbláznil.
Čo rýchlo na to, aby som to prežila bez nehody?🥺
Mám smectu aj imodium. Vraj nie je problém kombinácia týchto dvoch... Má niekto skúsenosť? Ďakujem

autor
23. okt 2021

Správne tomu rozumiem? Ze môžem Smectu a neskôr Imodium?

annnna18
23. okt 2021

Imodium je pecka . Naraz dve tabletky a potom som uz na wcko nesla ani raz 🙂

marcellka32
23. okt 2021

V prvom rade sa ukľudni, máš sa tešiť a nie mať hnačky zo stresu, nejde o život

kristinkakvetinka
23. okt 2021

Radšej si šupni za jeden a opadne stres a bude to ok, je to len chlap 😂😆

tehotna40
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. okt 2021

@marcellka32 V prvom rade nemaj takéto odborné reči, keď nevieš dôvody. Mám zdravotné problémy, ktoré mi spôsobujú pri kazdom aj pozitívnom strese kŕče a bolesti.
Nechápem aký zmysel mala mať tá tvoja "skvelá odpoveď".

autor
23. okt 2021

@kristinkakvetinka Nemôžem bolo by mi horšie . 😀 Ja nestresujem priamo z chlapa, mám aj iné zdravotné problémy so žalúdkom. A stačí, že ak niekam mám len ísť, moje telo reaguje takto.

autor
23. okt 2021

@annnna18 Ďakujem krásne za jedinú normálnu odpoveď ❤️

miskamicha
23. okt 2021

Syndrom drazdiveho creva? Poznam 🙂 daj si frtana ak nejdes autom. Plus imodium alebo smectu. Ale frtan zaberie asi naj..a samozrejme do oboch noh nech nekryvaš

marcellka32
23. okt 2021

Nič odborné som nepisala 🙂, v prvej otázke si nepísala, že máš zdravotne problémy...na črevné problémy sú dobré dlhodobo probiotiká

som_ponorka
23. okt 2021

urcite bude stacit imodium, ak je to hnacka zo stresu, spomali pohyb criev.

mariaveronikag
23. okt 2021

imodium zaberá

katusikkk
23. okt 2021

Keď vzdy reaguje s tak prchko ako teraz na
@marcellka32 ktorá v podstate nič nenapísala,tak sa nečudujem,že máš hnačky 🙄Si samonasierací typ a tí to vetsinou majú 😏

autor
23. okt 2021

@katusikkk Prchko? 😀 Skôr nechápem načo takéto reči sú dobré. Myslíš, že niekto potrebuje počuť, že nemá stresovať a hneď mu to pomôže?😀 Ja som sa nepýtala ze ci mam stresovať, pýtala som sa na niečo iné. Jej odpoveď mi nijakým spôsobom nepomohla, stres má milión ľudí, z veľa vecí. Ľudia hlavne zabúdajú na to, že nejakej slabsej povahe by to ublížilo. Lebo ešte môže mať výčitky, že je nesprávne mať obavy alebo stres. Pričom to je normálna vec. Napríklad pre introvertov.

autor
23. okt 2021

@katusikkk Ale som rada, že si ma určila ako samonasieraci typ, ale bohužiaľ sa mýliš.😀 Mám problém sa hnevať a rozčuľovať nad vecami. Takže si trafila úplne mimo. Skôr nemám rada ak niekto zbytočne odpovedá štýlom nejde o život a v prvom rade sa ukludni. Nikde tam nie je rada.😀 Keby to daný človek vedel tak to samozrejme spraví, nie? Načo zbytočne takto písať?

autor
23. okt 2021

@marcellka32 Tie beriem 😉 Ale nie na všetko to stačí. Preto som sa pýtala konkrétne na tieto dve lieky. Nie na probiotika a ani na nič iné.

autor
23. okt 2021

@miskamicha Asi áno, nemám to potvrdené, keďže dostať sa k lekárom na vyšetrenie nie je najľahšie v dnešnej dobe. Preto to riešim takto 🙂

h2
23. okt 2021

Fúha, podľa Tvojich reakcií musím súhlasiť s @katusikkk . Reaguješ prehnane.

zdenka11081983
23. okt 2021

Ja by som sa v tejto situacii skor bala, ze sa pos....na tom rande 😏 odpust mi, radu nemam.

miskamicha
23. okt 2021

Mala som.aj ja tento problem... popracuj na sebe. Ak je to iba v stresovejsich situaciach bude to ono.

slovakboy
23. okt 2021

Poznám to. Roky som mal hnačky po skúškach po veľkých psychických výkonoch alebo pred pretekmi. Dokonca aj pred tréningom. Až teraz som sa dozvedel že to je zo stresu. Pomáha ísť pred tým na wc a hneď potom si dať imodium. A na psychiku trénovať nemyslenie a prijatie sa taká aká si. Nebojovať so situáciou ale prijat ju. Len to nejde hneď.

autor
23. okt 2021

@h2 Pre teba možno prehnane, ale takéto "rady" zo strany rodiny počúvam roky namiesto toho aby to riešili, musím to teraz riešiť v dospelosti ja. A už som z toho unavená. Nepríde mi normálne proste namiesto rady napísať vetu, ktorá fakt nemá žiadny účel, mne tá odpoveď v žiadnom prípade nepomohla. Ja som sa pýtala na niečo iné. Ja som si vedomá toho. Ale nevidím v tom žiadny zmysel. Nebolo to v štýle povzbudenia.

autor
23. okt 2021

@miskamicha
@slovakboy
Ja s tým pracujem. Nikdy som nebola bez stresu, musela som vždy všetko riešiť sama. Teraz už dohorievam a liečba antidepresivami ešte nezaberá. Takže môj žalúdok nereaguje na samonasieranie ako bolo vyššie napísané. Problém je, že to nie je len v negatívnom zmysle. Aj v pozitívnych situáciách. Proste 🤦🏽‍♀️ nie je tam žiadny zmysel. Ale z minulosti mi ostali následky. Nemusím ani stresovať

h2
23. okt 2021

Ale @marcellka32 to s Tebou myslela dobre. Ona nemá odkiaľ vedieť, že Tebe je taká odpoveď zbytočná. Vyletela si na ňu, ako keby Ti napísala neviem čo. To, že máš zdravotné problémy, si napísala až potom.

rosariopio
23. okt 2021

Ako dopadlo rande😇?

h2
23. okt 2021

@rosariopio Nahovno! 😂😂😂
Žartujeeeeeem! Tak ma tu za to nezabite! 🙏

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mauduska
23. okt 2021

mne sa presne toto stáva keď mám stres.. napr. pred zápočtom, skúškou a pod. Doslova sa poseriem od strachu 😅 Akože už to neriešim, ale je to dosť nepríjemné ak nemáš kde alebo kedy.. Lieky som na to neskúšala nijaké.

luccija
23. okt 2021

Tak skôr popracuj na psychike aj introverti vedia odísť z domu bez toho, aby nemali zdr.problemy.Namiesto Smecty by som si dala niečo na ukludnenie

autor
23. okt 2021

@h2 Ale o tom to je, ak nevies o niekom. Nie je vždy najlepší nápad dávať nevyžiadane rady. Proste to je to celé. A to v rôznych veciach majú ľudia tendenciu. Nielen v tomto