Hlasy v hlave

jaro1234444
28. sep 2022

Ahojte. Bol som u doktorky že mam hlasy v hlave. Mam pocit že to skôr hovorí moja myseľ, neverím im, snažím sa ich zahnať, šiel som k nej s tým že sa bojím že niečo niekomu urobím ale nechcem pri tom, tie hlasy sú skôr také že mi tam hrá pesnička, dialog ako ja niekomu niečo hovorím v nejakej situácii alebo si predstavujem ten hlas tej druhej osoby konkrektnej. Neviem nemám pocit že by to boli halucinácie a dával tým hlasom dôraz lebo neriadim sa podľa nich ani nechcem a uvedomujem si to že to neni v poriadku. Ked robím tie svoje rituály, že musím pozerať stále ti isté videá niekoľko rokov, resp. pasáž z nich alebo stále niečo počítať, kontrolovať tak ako keby som ich moc nemal. Pred dvoma mesiacmi som sa totálne zrútil a šiel za pomocou. Doktorka uviedla príčinu ako akútne a prechodné psychotické poruchy. Beriem Olanzapin 10 a teraz rizpen k tomu. Problém je v tom že hlasy sú stále a idem niekam a zrazu cítim závraty, ako keby som bol totálne mimo, problém s rovnováhou, úplne pomalé reakcie, proste celý oťapený a neschopnosť reagovať moc, ako keby sa mi točila hlava a tým pádom problém s vnímanim a tak. Aj ked si poviem že to bude dobre. Neviem nemám pocit že by som sa chcel vyhýbať spoločnosti, práveže snažím sa, chcem, zaujima ma niečo , nemam pocit že by ma nič nezaujimalo. 2 mesiace dozadu som vedel viesť ešte v pohode život aj napriek týmto hlasom a tak a rituálom, pri nejakej činnosti to prešlo. Čítal som leták na olanzapine že na ziačiatku liečby môžu byť závraty, mdloby. Myslíte že je to schíza? alebo skôr z liekov? čo mám spraviť vysadiť ich alebo brať dalej? lebo takto sa nedá proste fungovať, ani radšej nešoferujem. Nikdy som sa popravde nevýhybal spoločnosti skôr som ju vyhladával. Pred mesiacom a niečo som šiel myslím že doktorke s tým že cítim veľkú uzkosť a tie hlasy a myšlienky. Je mi trápne jej už volať, pred tým som nebral poctivo lieky seroxat. Tie mi teraz vysadila. Pred tým mi vždy dávala seroxat na úzkostnu poruchu. Viete prosím Vás poradiť čo s tým? lebo som fakt zúfaly :(

sszuzu8
28. sep 2022

?? Podľa mňa to ma každý takto. Každý má v hlave plno pesniciek hlasov dialógov a tiež sa mi keď už zaspávam zrazu nejaká veta v hlave zjaví v zmysle zabi ho alebo čosi alebo nejaký vulgarizmus co bežne tak nehovorím 🙊 ved to je dobre nech myseľ prúdi

lady_hurts
28. sep 2022

@jaro1234444 závraty budú z liekov, z opisu tvojich ťažkosti mi to príde skôr na OCD. Spomen závraty doktorke a uvidíš čo ti povie. Vyhýbať sa šoférovaniu si v dnešnej dobe neviem predstavit, určite to ries.