Hladina prostaglandínu a menštruácia

viva13
3. sep 2013

Ahoj, vie mi niekto poradiť, dá sa nejako zistiť hladina prostaglandínu napr. z krvi? Som sa dočítala že má velkú rolu pri bolestivej menštruácii, ktoré voľnopredajné lieky znižujú túto hladinu? Trpím bolestivou menštruáciou každý mesiac prvé 3 dni som vyradená zo života.
Môže zvýšenie tohoto hormonu spôsovať migrény?

kiki68
4. sep 2013

ten hormon sa myslim zvysuje pocas menstruacie,myslim,ze ked viac stupne,tak ma zena pri menzese hnacky a pod. Teda aspon mne to tak lekarka vysvetlila,lebo moj menzes sa skor podoba brusnej chripke,prve dva dni len beham na toaletu,ale normalne pri menzese zase nemavam strasne bolesti,takze je to asi nieco za nieco. Urcite sa ta hladina da zistit,len treba ju asi zistovat pocas a mimo menzesu,aby to dalo nejaky obraz o tom,co sa deje. Ci to moze sposobovat migreny,no neviem, migrena je trosku zahada,lebo kazdemu to vyvolava nieco ine,niekomu staci strpnuta sija,niekto to ma zo zleho prekrvenia atd. Kamoska mavala velmi bolestivu menstruaciu a nakoniec sa zistila endometrioza,takze by som patrala aj po tomto....jedna lekarka jej roky tvrdila,ze je to ok,ale nebolo.