Histriónska porucha osobnosti - máte s ňou osobné skúsnosti?

rea92
7. jan 2019

Dobrý deň.
Viem, že priznať si, že trpíme poruchou osobnosti nie je ľahké.
Ale keďže koník je anonymný, tak sa Vás chcem spýtať, či ňou daktorá trpíte, či Ste to riešili terapiou u psychiatra alebo sa Vám to nejako podarilo prekonať aj samej?
Ja som si konečne priznala, že ňou trpím, nebolo to jednoduché, ale zvažujem či mám požiadať o pomoc odborníka alebo to zvládnem aj sama.
Aké máte skúsenosti?

Za každú rozumnú (nie posmešnú) reakciu vopred ĎAKUJEM

pribinak
7. jan 2019

Podla mna teraz minimalne polovica konika hlada na Google o co vlastne ide
Ja nou sice netrpím, ale ak požiadaš o pomoc odborníka, tak to bude asi lepsie
Predsa len je tazke samu seba krotiť a kontrolovať.
Drzim palce

rea92
autor
7. jan 2019

@pribinak tak v tomto máš úplnú pravdu, vďaka 🙂

ink
7. jan 2019

Ahoj a vieš aj povedať, že na základe čoho si si ju diagnostikovala?
Psychológ je dobrá voľba. Plus, keď máš doporučenie od obvoďáka, máš sedenia preplácané poisťovňou.
Povedzme si úprimne, sú aj horšie diagnózy ako táto. Na druhej strane, prvý krok - sebareflexia, je tu, druhý krok, že s tým niečo chceš spraviť, tiež.. Takže ostatné je už fakt len otázkou času a nácviku a budeš mať byť na čo hrdá, keď to budeš meniť 🙂

rea92
autor
7. jan 2019

@ink skôr mi ju diagnostikoval môj muž, ktorý ma pozná najlepšie, a je to čoraz horšie, veľmi to pokazilo náš vzťah, dokonca si to odnášajú chúďatká aj naše detičky....chcem sa ,,polepšiť´´, ľutujem, že som to neriešila už skôr, mohla som predísť mnohým problémom.

oziriska
15. okt 2020

@rea92 odporúčam Ti pozrieť tu na MK debatu "Narcistická porucha u partnera", tam sme sa dopodrobna a dosť veľa rozpísali o histriónskej, po starom hysterickej PO... ja ju tiež mám aj diagnostikovanú a dosť už o tom mám naštudované, tak nakukni...príjemný dník prajem!