Hernie krčnej chrbtice

bejja15
30. sep 2019

Ahojte maminky. Na vyšetrni MR mi zistili hernie krcnej chrbtici, s miernym tlakom na miechu. Začala som to riešiť, jeď som mala rôzne tlaky v hlave, niekedy podobne aki strpnutie. Po zistení diagnózi som dostala injekcie milgamma a protizápalové. Skoro pol roka bolo všetko ok až na 90%. V auguste som skoro spadla. Odvtedy mam ľahké strpnutie lavých končatín. Máte niektorá podobne problémy? Alebo skúsenosti? Ďakujem pekbe

danielahamar
30. sep 2019

Herniu máš prasknutie, osobne viem, že ak je niečo prasknuté, tak sa to neopraví samé, treba tomu pomôcť, tekutina z platnicky ti dráždi nervy

janitta
30. sep 2019

Určite treba cvičiť, bez cvičenia to určite nepôjde. Odporúčam SM systém s fyzioterapeutom. Dokáže veľmi pomoct. Nám s tým bohaté skusenosti.

bejja15
autor
30. sep 2019

@janitta dakujem. Chodila som na rehabilitáciu. Dostala som 5x sm system cvicenie. Teraz som nasla jednu fyzioterapeutku ktorá sa s tym zaobera. Chystam sa tam chodit. Ti mas aky problem. Ak sa mozem spytat?

janitta
1. okt 2019

@bejja15 ja som mala extruziu krčnej platničky, teda už veľmi veľmi zle štádium, skončila som na neurochirurgii, kde odporúčali jedine operáciu. Ale ja som sa nevzdala, našla fyzioterapeutka SM systému a poctivo cvičila aj 5krat denne. A za tri mesiace sa konal zázrak a platnička sa takmer vrátila na svoje miesto. Aj neurochirurg bol z toho výsledku veľmi prekvapený. Takže určite cvicit

danielahamar
1. okt 2019

Baby, ale je rozdiel vysunuta platnička a hernia - prasknuta platnička, ide o to, čo presne vlastne mas.

janitta
1. okt 2019

@danielahamar áno je to rozdiel ja som mala extruziu čiže poškodenú vytecenu platničku, a cvičenie mi veľmi pomohlo, ako som už pisala

bejja15
autor
1. okt 2019

Mne hovorili za na hernie tiez moze byt dobre sm system, ze vlastne ta hernia sa moze vratit trosku naspat... Jednoznacne vyskusam..

stvorlistok81
5. dec 2023

@janitta ahoj, je to už trošku staršia diskusia, ale natrafila som na tvoj problem a aj jeho riešenie. Vhcela som sa opýtať, v akom stave máš teraz platničku? Ja mám blokové postavenie C3/C4, C4/C5 a C5/C6 a osteochondrozu C5/C s herniou disku, s čím sú spojené bolesti a trpnutie pravej ruky + bolest lopatky. Cvičím SM systém už takmer rok a necítim veľkú zmenu... moja otázka znie, či si robila nejaké cviky aj s krkom? Ja cvičím s gumami viecmenej akoby na postavenie pravej lopatky, čo je fajn, počas cvičenia sa cítim dobre, ale po docvičení sa mi po chvíli opäť vráti bolesť a diskomfort. Preto b y ma zaujímalo či si mala zaradené do zostavy aj cviky s krkom alebo "iba" na chrbticu ako takú? Ďakujem veľmi krásne

lusy22222
5. apr 2024

@stvorlistok81 ahoj, chcem sa opýtať, cvičenie pomáha? Mam úplne ten istý problém. Cvičíš sama doma alebo s fyzioterapeutom?

stvorlistok81
8. apr 2024

@lusy22222 ahoj, nemám ten pocit.. ako som spomínala v predošlom komentári, počas cvičenia a krátko po ňom sa cítim lepsie, ale potom je všetko naspäť. Navyše som sa od januára po materskej razila do prace a po krátkej dobe za Pc mi tŕpne a boli ma pravá ruka. Bola som už aj na kortikoidovej injekcii priamo do nervového kanála, ale zabralo to asi na dva týždne a všetko je tak ako predtým 😏
A cvičila som s fyzioterapeutom, ale teraz už sama