Hernia platničky

marinko1988
25. sep 2022

Prosím vás niekto čo má skúsenosť s herniou disku l5 -s1 odchýlku mám 12mm operáciu veľmi riešiť nechcem poraďte prosím čo brat aké tabletky ...a procedúry ktoré by mi pomohli tak tiež cvičenie ďakujem pekne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marinko1988
autor
25. sep 2022

@elizabet173 lekári má tlačia do operácie ....no veľa na internete som čítala že sa sa aj bez nej . ....nevadí len som skúsila napísať či niekto s tím prešiel ....

nina004
25. sep 2022

@marinko1988 Nájdi si dobrého fyzioterapeuta a daj sa do cvičenia. Určite ti poradí aj vo všetkom okolo. A keď to nepôjde cvičením, čo chce čas,tak potom môžeš riešiť operáciu

verora
25. sep 2022

@marinko1988 určite sm systém pod dohľadom fyzio.... Mne pomohjla aj ozonoterapia v DK... Mudr. Azim Ahmadzada... Tiež mám vyskocene platničky

kaktusik007
25. sep 2022

@marinko1988 ty s takymto nalezom necvic ziadny sm system a daj prosim ta na radu lekarov

12 mm je uz dost velky nalez.

nik nechce otvarat chrbticu a operovat ju, to robia iba fakt ked musia.

ak to nebudes riesit a neodstranis problem / budes iba riesit dosledky, cize budes na analgetikach -- mozes skoncit s chronickymi bolestami do konca zivota a s plienkami, lebo ti odide hladke svalstvo.

Ak sa operacii branis --- skontaktuj sa s neurochirurgami z vojenskej nemocnice z ruzomberku. Robia aj konzultacie na dialku --- posli im nalezy, MRI a uvidis. Ak ti ale aj tu povedia - operovat, tak sa operovat naozaj aj nechaj.

kaktusik007
25. sep 2022

@verora ozon? pri naleze 12 mm? 🤦‍♀️
@marinko1988 aj hernia 2 mm je hernia disku. A aj 7 mm. Ty mas 12 - oki, mas stale lepsi nalez ako som mala ja, ale vsetko co tym chcem povedat je ze tato diagnoza ma rozne zavazne stavy - od tych, kde pomoze cvicenie, az po tie, kde uz nepomozu ani operaciou.

juliet86
25. sep 2022

suhlasim s ruzomverkom

fatimalady
25. sep 2022

@marinko1988 ajajaj...12 mm extrúzia už je na nôž...v tomto štádiu žiadny ozón ani SM systém nepomôže, ja som 11 rokov po stabilizácii s týmto nálezom, ozón bez efektu, takže rovná čiara do Ružomberka na neurochirurgiu, ÚVN SNP je top nemocnica, čím skôr tým lepšie...nervy sa trvalým tlakom poškodzujú, hrozia sfinkterové poruchy a to už nie je sranda .... cvičenie až po zákroku, najskôr šetrne a postupne pravidelne plus fyzioterapia....fungujem bez výraznejších ťažkostí...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marinko1988
autor
25. sep 2022

@marinko1988 dakujem za rady ....skusim ten ruzomberok uz zajtra tam zavolam ....mam 12mm. No nemam velke bolesty ....iba citim do pravej nohy natiahnuté svali . .. a sem tam ma pobolieva ju kríže ....mam uz co to za sebou ..za 2mesiace som si presla ajajaj teenz prúdy u fyzioterapeutke teraz absolvujem lejzer .....a tak tiez som mala nieco podobne ako ozon ...no inu latku mi vpichli pod ceteckom do krizov ....

asar15
10. nov 2023

@marinko1988 ahoj ako si napokon dopadla dala si sa operovať?

marinko1988
autor
4. jan 2024

@asar15 nie žiadna operácia sa nekonala našťastie

zobaka
18. jan 2024

@marinko1988 momentálne nemáš bolesti?

marinko1988
autor
19. jan 2024

@zobaka nie nemám fungujem na 95% v domácnosti našťastie 🙂 a to som čítala už keď bude la hernia iba 1,5 tak sa už dávali ľudia operovať ....a nie ešte keď ja mám 12mm

zobaka
19. jan 2024

@marinko1988 ved toto, ze mas dost velku, ja mam tiez extruziu platnicky a momentalne akutne mi zase po rokoch vysla, takze sa dost trapim, ale ja musim do roboty, cize mi to nepoaha, ked na tom sedim, ale bola som roky ok..udrziavala so m to cvicenim, pri 1,2 operacia je blbost, ja ma tiez vacsi vysun

marinko1988
autor
22. jan 2024

@zobaka akú veľkú herniu máte vy ? A cvičenie nepomáha ?

zobaka
22. jan 2024

@marinko1988 naposledy okolo 7 mm, teraz akutne zhorsenie, neviem, sediet, lezat nic..cvicenie pomahalo, ale stalo sa mi opat, ze vyskocila

marinko1988
autor
23. jan 2024

@zobaka tak to ma mrzí :( ale čo som si všimla.poslednu dobu majú zhoršení stav platnickary to bude aj a tím počasím

snowflakenel
24. jan 2024

@marinko1988 ja mam platnicku vytecenu, tlaci na.nerv. noha.strpla.
Nakdi si dobreho fyzooterapeita. A sup na neirologiu.

snowflakenel
24. jan 2024

Chce to pokoj na lozku pri bolesti, lieky.
Cvicenie az ked prejde akutna bolest, inak sa pohorsi. Ja som mohu tahala 2 roky za sebou. Praskla, ked malo dieta 8 mesiacov,,takze vsetko bolo hrozne a ta.bolest, ani spat,,ani nic......

zobaka
24. jan 2024

@marinko1988 asi ano, vkuse sa klepem, je mi zima, som unavena a proste to na mna cele dolahlo veru v lete s platnickami problemy skor nie su

zobaka
24. jan 2024

@snowflakenel a dala si sa operovat, ci si to cvicenim nejak ustala?

marinko1988
autor
24. jan 2024

@zobaka nie nedala som sa operovať aj mne v tomto obdoby dajak ťahá prsty na nohách do strany a cítim tlak ale není to také hrozne cvičím ... A vytamini beriem miligramu na ňu nedám dopustiť aescin na opuch ... A magnerot to sú momentálne moji kamaráti 🙂

zobaka
24. jan 2024

@marinko1988 aescin so si dokupila, to akutne stadium tentokrat trva u mna uz vyse 3 tyzdnov 😔 cvicila som pravidelne az doteraz, teraz nemozem, kedze mi nejde sa ani vystriet a boli ma platnicka aj pri chodzi

snowflakenel
25. jan 2024

@zobaka nedala som operovat. Prvy rok bol hrozny. Doma male dieta,,ktore sa.rozchodlilo prave, ja nemohuca, bolesti strielali do nohy,,palenie, nemoznost pohyvu.
No......starala sa.o mna a dieta cela rodina. Robila som lenxto najnitnejsie. Viac menej som lezala.
Proti bolesti som brala.silne lieky, pomohli na bolesti, no ked som ich vysadila,,tyzden ma bolela.hlava.
Rok som nohu tahala.za.sebou, ulomok tlacil na duralny vak, oslaboak,nerv v nohe. Mam ju taku strpnutu od lytka k malicku. Ale.teraz.uz.fungijem normalne. Bolesti nastastie nemam, len ked daco tazsie porobim, tak to miesto trocha citm.
Uvidim, co bude dalej.

snowflakenel
25. jan 2024

@zobaka necvic,,ak,mas bolest. Chce to hlavne kkud. Upravi sa to pomaly

zobaka
25. jan 2024

@snowflakenel dúfam, odkedy viem, že mám extruziu platničky, v cca 2 ročných intervaloch to prichádza, naposledy po 3 rokoch teraz, som smutná, lebo som sa o seba starala cvičením, ale asi tie nátlaku a šikana v práci dopomohli, že sa to takto zase zvrtlo, priznám sa, že sa bojím syndrómu kaudy, nie je to bezpečné, keď sa tak opakuje akútna faza, MRI v nedohľadne, bez aktuálneho snímku nemôžem ani na konzultáciu na neurochirurgiu

snowflakenel
25. jan 2024

@zobaka nemas neurologa?

zobaka
25. jan 2024

mám samozrejme, ortopeda, kde mi to nasli a a neurologicka uz len zhodnotila nalez, teraz mi treba co najskor MRI, nech viem na com som