Hernia disku endoskopicky

medea8
28. aug 2022

Dobry deň manželovi diagnostikovali herniu disku ....má veľké bolesti skúšajú to konzervatívne liečiť, ale je už tretí týždeň doslova nehybným v bolestiach, a to ležal 10 dní v nemocnici... Radi by sme vedeli kto má skúsenosti s endoskopickou operáciou tohto stavu... aka dlhá bola rekonvalescencia a kde presne ste boli..za každé odporúčanie ďakujem!

drake122
28. aug 2022

Sú rôzne mini-invazívne výkony, treba zváziť najprv všetko ostatné, menej narušujúce statiku chrbtice, lebo najmä už po otvorenej operácii to nikdy nebude ako predtým. Skúste ozón, PRT, a podobne, až potom tie závažnejšie metódy.

kaktusik007
28. aug 2022

@medea8 takto - nie je hernia ako hernia, zaklad je vysledok MRI a potom, ked budes mat presnu velkost hernie, mozes nieco riesit.

osobne - nedovol liecit bez toho aby bol poriadne zdiagnostikovany!!!! ja suhlasit s konzarvativnou liecbou - teraz som na voziku a nosim plienky...

kacena4
28. aug 2022

ja mam klasicku operáciu, otazka je ako velmi je poskodena platnicka ja velka spokojnost robili ma normalne v statnej nemocke po 3m ma uz mele zrali a sla som do prace

medea8
autor
28. aug 2022

@kaktusik007 ste na vozíku po operácii???

medea8
autor
28. aug 2022

@drake122 práveže poznám dvoch ľudí po operácii ktorí svoje rozhodnutie neľutujú tak ma zaujíma prečo sa to toľko neodporúča... hernia veľmi tlačí na nervový koreň má veľké bolesti a povedali že úplne spať sa to už nestiahne...berie už 14 dní silné lieky infúzie kortikoidy ale ani bolesti neustupuju....Manžel.mal CT a akútne MR len teda v popise nie je napísaná veľkosť hernie... Ideme na konzultáciu s neurochirurgom ale tu sa to endoskopicky nerobí.... Tak som chcela vedieť skúsenosť inde

medeaa
28. aug 2022

@medea8 odporucam vojensku nemocnicu v ruzomberku. Operovali mi tan sekvestrovanu herniu disku a este som potom o rok aj nieco syna vynosila a prirodzene porodila. Najlepsi lekari, sestricky velmi mile. Ja som tam mala dobru skusenost. Ako tu uz bolo pisane, dolezity je vysledok magnetickej rezonancie. Za mna ozon a obstreky nie. Ak je tam velke poskodenie, uz asi len operacia a rehabilitacia.

kaktusik007
28. aug 2022

@medea8 nie, bola by som na voziku ak by ma neoperovali. Ale teda ja som mala herniu brutalneho rozsahu a preto som napisala co som napisala - lebo su lekari ktori idu velice liecit, potlacat priznaky bez toho, aby cloveka poriadne zdiagnostikovali 🤦‍♀️

kaktusik007
28. aug 2022

@medeaa tiez ma robili v ruzomberku vo vojenskej a brutalna spokojnost

medeaa
28. aug 2022

@kaktusik007 ja som bola tiez uz velmi zle, nonstop ma tlacili do kortikoidov, bola som cela vykrivena, nedokazala som rovno stat, ledva som uz posledne mesiace presla par metrov a to bolo pre mna extemne narocne. A nonstop ma posielali na obstreky a infuzie, odpalilo mi to stitnu zlazu a aj tak som skoncila na operacii. A to som sa snazila cely rok rehabilitovat, chodila som na SM system, tam si so mnou nevedeli vobec poradit, na McKenzie, kadeco.... bolo to len horsie a horsie. A aj tak sa najdu ludia, co budu odhovarat od operacie. Zalezi od pripadu k pripadu, ta diagnostika je velmi dolezita. Skoda, ze bez ohladu na poskodenie sa cloveku furt nutia lieky a obstreky... Pre mna operacia znamenala novy zivot.

iveta7677
28. aug 2022

@medea8 neda sa mu cvicit sm system? Mne to velmi pomohlo, bolesti ustupili. Mala som velku herniu disku medzi l5s1. Tlacila mi na nervy. Najprv som zostala na posteli vo velkych bolestiach. Bolest mi isla do lavej nohy. Nevedela som sa postavit. Potom to ustupilo a zacala som postupne cvicit. Operacia je uz len posledna volba.

kaktusik007
29. aug 2022

@iveta7677 sm system ak je hernia vyrazna moze uskodit - nie je to cvicenie na vsetko. A niektore cviky co tam su sa s prasknutou platnickou nesmu!!! len zase sme u toho ze nie je hernia ako hernia a prvotna musi byt poriadna diagnostika s mri

ivka_makovica
29. aug 2022

Neviete prosim ako sa dostat na MRI? Uz rok ma trapia bolesti v krizoch vystréujuce do lavej nohy. Niekedy mam problem aj chodit. Cela noha mi trpne. Bolesti mam hlavne pri sedeni a lezani, statie boli o kusok menej. Bola som u neurologa. Ten mi stlacal body po tele a pytal sa,ci ma to boli. Lenze mna na dotyk nic neboli. Povedal,ze MRI nie je nutna a neposle ma tam. Beriem lieky od vseobecneho - Aflamil a kupila som si milgamu. Cvicim par cvikov SM systemu.Co mam robit? Stale ma to priserne boli a nikto ma nechce poriadne vysetrit.

kaktusik007
29. aug 2022

@ivka_makovica zmenit neurologa

iveta7677
29. aug 2022

@kaktusik007 mala som cca 17mm herniu. A samozrejme som to mala diagnostikovane cez mr. Doktor hned operaciu navrhoval samozrejme co ine. Ja som odmietla a zacala cvicit mala som cielene cviky. Ked som cvicila citila som, ze ako sa mi ulavuje. Ale treba cvicit spravne. Uz su to 2 roky zijem s tym, na operaciu by som isla len v nevyhnutnom pripade. Ked citim nejaky problem tak si beriem lano a idem cvicit. Ale teraz cvicim aerobic lebo chudnem.😁 Nemala by som samozrejme ale som opatrna.😉

ivka_makovica
29. aug 2022

Mozete mi prosim niekto opisat,ako prebiehalo vase vysetrenie u neurologa,ked ste tam prisli s bolestou chrbta?

kaktusik007
29. aug 2022

@ivka_makovica na toto ti neodpoviem, mna chrbat nikdy nebolel.... teda pred operaciou chrbtice.... odvtedy ma bolieva permanentne, ale teda to ma uz neurolog diagnostikovat nemusi, to uz som.

kaktusik007
29. aug 2022

@iveta7677 to co si spravila bol risk. mohla si si vazne ublizit. a len preto, ze tebe to vyslo - neponukaj SM system ako riesenie..... Hernia od cca 10 mm sa uz povazuje za velku a toto je niekde hranica - o operacii vsak rozhoduje neurochirurg a ten musi zvazit vsetky za a proti --- je ine ked ma 10 mm herniu 30 rocny clovek a ine ked 60 rocny..... Je to proste degenerativne ochorenie, vekom sa stav iba zhorsuje....
17 mm hernia ako pises ze si mala je uz vazny nalez a napisem na rovinu, mala si viac stastia ako rozumu ze si si tym cvicenim neublizila.

medea8
autor
29. aug 2022

@medeaa Ďakujem pekne za info .. manzel.je zatiaľ tretí týždeň na konzervativnej liečbe a budeme mať stretnutie s neurochirurgom... Liečba zatiaľ nemá želaný efekt má bolesti a len leží... Určite sa viac prikláňame.k operácii ako neistému výsledku cvičenia keďže musí byť kvôli práci fit a aktívny! On športuje od mala v podstate doteraz tá hernia bola náhla nemal žiadne problémy až zrazu a už riadne... Len. Teda chceli by sme tu endkoskopicku operáciu tak uvidíme kedy sa k nej dopracujeme...

cacianka
29. aug 2022

@ivka_makovica ja mám práve za sebou.
Vyšetrila na pohmaton, reflexy kladivkom, poležiačky, postojačky, skúšala pohyblivosť a pod. Nič bolestivé ani invazívne. Bola som na mr panvy a chrbtice. Výsledky práve vo prišli tak budúci týždeň idem na konzultáciu že čo mi našli a nafotili.
Mňa chrbát ani nebolel, iba občas, ale bolelo ma okolo kĺbu na ľavej nohe, bolesť sa ťahala po boku ku kolenu, potom až ku priehlavku, pichalo ma pri chôdzi, pocit slabosti, nevládzem a unavuje ma to.

pancuska
12. mar 2023

@medeaa ahoj, pišem ti lebo ma zaujima ze kde si bola na opercii a ako dlho si bola v nemocnici? tiez mam sekveter a idem o tyzden na operaciu. Neurochirurg mi hovoril nieco aale.....dakujem

medea8
autor
12. mar 2023

@pancuska šlo manžela.... Liečil sa dlho ale nakoniec aj napriek veľkej hernii to zvládol bez operácie len pomocou fyzio

medeaa
13. mar 2023

@pancuska bola som vo vojenskej nemocnici v Ruzomberku a bola som tam par dni, uz nepamatam presne. Drzim palce, nech operacia pomoze.

katusskaa
6. máj 2023

@medea8 wau, super, čo mu najviac pomohlo, aké cvičenie? ospevovaný SM systém alebo iné metódy