Hemoroidy po pôrode

majusik1
12. sep 2012

ahojte,vie mi niektora z vas poradit co je dobre na hemoroidy?mam 3 mesacne babo a robi mi to strasny problem.nemozem sediet..uzivala som faktu mast a nic nepomohlo.co robit?

lenuska1991
12. sep 2012

@majusik1 ahoj, ja niesom sice po porode ale mam so zlatou zilou uz dlhsie problemy, ja pouzivam mas HADENSA len ja som ju zohnala v rakusku, neviem ti teda povedat ci sa da zohnat aj u nas, ja to nemam daleko od hranic tak nebol problem, mozna by si mala niekoho kto robi v rakusku a bol by ochotny ti ju priviest, ja som vyskusala uz hocico, vsetko akoby sa prisposobilo zvyklo a nepomahalo, od lekara som mala aj na predpis Detralex ale on ucinkuje az po dlhsom pouzivani nie len po prvom baleni, zo vsetkeho co som vyskusala bola ozaj najlepsia do tyzdna mi pomohla a dlho sa neobjavila, len ked uz raz mas zlatu zilu tak uz sa jej nezbavis, vzdy len na urcitu dobu a potom aa znoiva objavy, najlepsie je po kazdom pouziti wc sa osprchovat takou vlaznou az studenkavou vodou a to stahuje, tiez to troska pomoze.... :D

dazdovka
12. sep 2012

@majusik1 Ahoj, ja som pouzivala Avenoc cipky, sedave kupele v dubovej kore a preslo. Este pred porodom mi predpisal moj gynekolog mast Procto-glyvenol, ona obsahuje aj lidocain, takze aj znecitlivuje, aj cipky su. A teda treba ich (hemoroidy) zatlacat dovnutra. Pravidelne treba chodit na toaletu, umyvat po potrebe, namastit... Ked nekojis, mozes uzivat Detralex - su to dost drahe lieky, ale funguju. Ja som kojila, tak preto som vypisala v uvode tie cipky, kupele a masticky. Ak sa to nezlepsi, tak to treba dat chirurgicky odstranit, pre chirurgov je to rutinny zakrok, nemaj obavy (az na to, ze aj po zakroku sa zvyknu hemoroidy vracat).

lilysk
12. sep 2012

@majusik1 Ahoj tiez som mala problem a pomohol mi len Doloproct ☹

murinka
12. sep 2012

kupel v dubovej kore,mne pomohol na vonkajsie hemoroidy hemostop gel,z homeopatik je tusim avenoc.viem co prezivas,boli to strasne,ja som mala vonkasie hemoroidy pocas tehu a teraz mam vnutorny hemoroid,bola som na gastre,dal mi faktu a cipky spofax.drzimpalce
@majusik1

danka2105
12. sep 2012

@majusik1 Ahoj, mne pomohli sedave kupele v dubovej kore, aspon jeden denne, 20 min vo vlaznej vode a Procto-glyvenol, ktory stahuje, do cca dvoch tyzdnov to bolo uplne prec a svrbenie a bolest do dvoch dni. Avenoc a mast Faktu som skusala tiez, no mne osobne nepomohli. Drzim prsty, treba len vydrzat, kto nezazil nevie ake to je.

makanka
6. nov 2012

@majusik1 ahoj ak by si chcela tie detralex lieky mam doma kupene ja ich uz nevyuzijem za symbolicku cenu by som ti ich poslala.chyba 6ks

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
14. jan 2013

Ak by niekto potreboval detralex,mám na posunutie.

vocko3
17. jan 2013

chcem sa opytat, som mesiac po porode a posledny tyzden mam okrem stolice (ktora je tvrda) vytekajucu tekutinu ktora pachne a je svetlej pieskovej farby. Doktorka mi povedala ze to je hlien. Mate s tym niekto skusenost? Co na to zabera? Alebo to prejde samo?Ta tekutina vyteka kedykolvek, neviem to ovladat. Je toho relativne dost.

veve10
18. jan 2013

@majusik1 mala som s nimi tiez velky problem po porode, nepomahali ziadne cipky, ani sedacie kupele, ani nic - jedine Detralex! Moze sa brat aj ked kojis, ja som kojila hned od porodu, dva dni po porode som si nasadila mega liecbu 6 tbl.denne (samozrejme po porade s lekarom) a cca po tyzdni som uz bola ok. Detralex je ale na predpis, takze by si musela k Dr. Teraz mam Mobivenal (je lacnejsi len o 1-2€), ale dostat ho bez predpisu a je v nom ta ista ucinna latka v tom istom pomere (flavonoidova suspenzia sa to tusim vola), tak mozno aj ten by si mohla, kedze ma to iste zlozenie. A studena sprcha je velmi dobry (ale bez liekov nepomaha, iba ulavi).
Neda mi nereagovat na jeden prispevok (@reikina ) - co sa tyka Dr.TOMOVEJ a jej biorezonancie - stale dokola tu o nej citam, stale ju propagovala ta ista pani s nickom na "L" a vyzera to velmi velmi podozrivo. Vysetrenie stoji sice len 15€, ale kedze ti zistia vsetko mozne (a nie je nic lepsie, ako vystrasit cloveka chorobami) co sa len da, tak ti potom vraj naordinuju kopec strasne drahych liekov v hodnote 200-300€ - tak neviem ci to nie je hlavne o dobrom biznise. 🙄

anulienka30
20. feb 2013

@marcellka32 ahoj, mas este ten detralex? ak ano, mala by som zaujem... 🙂 zasa sa mi vratili hemeroidy ☹

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzankaolej
2. máj 2014

Ahojte ja som hemoroidy riešila najprv u lekára, ten mi predpísal nejakú drahú masť čo mi absolútne nepomohla :-/ tak som išla za známou lekárničkou a poradila mi kombináciu hemostopu a kúpeľoch v dubovej kôre a až to mi zabralo a hemoroidy vyliečilo

ivkadracova
8. júl 2014

V prom rade: Glicerin pred velkou potrebou! Aspon 30 min pred, ak sa da, tak lahnut na brucho; treba sa naucit to nacasovat, dieta nedieta.
Po potrebe: akakolvek mast, ci Faktu, ci Avenoc, ci Mastu, ... vsetko urobi to iste. Ale: objednala som si Anusol cipky z anglicka, su ako krem, odporucam ich.
Chemia: brat nahradu detralexu Moviben (ja beriem 1x denne hoci kojim, ked nezabudnem). Napriek anemii vysadit nahradu zeleza! A nebrat. Snazit sa doplnit si zelezo inak - vsetko je na webe.
Byliny: samozrejme dubova kora a vsetky odvary pre 20 min sedavy kupel vecer, su prospesne. Dubovu koru varit 8 min.
Fyziologicke: Nezabudnite na vankus na sedenie kym je to citelne. Dalej chladit sprchou. Treba pohyb a zdravu domacu stravu, ziadnu bolest ani stres. Rano vlaknina, pocas dna jablka.. ale to moze byt individualne.
Proti stresu a depresiam: Lubovnik bodkovany, najlepsie vecer. Caj na kojenie (pre dojciace mamy..) obsahuje tiez upokojujuce latky.
Precistenie organizmu: ja si davam rano Zihlavu a pocas dna Praslicku, alebo kombinaciu Praslicku s Rebrickom. By ste sa divili kolko svinstva zo mna po porode takto vyslo.. a stale ide.
Vsetko co pisem je dostupne bez lekara ci predpisov na Slovensku.

barbora_789
16. máj 2015
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

Ja som už niekoľkým kamoškám poradila a radím aj ostatným určite vyskúšať hemostop gél aj s tobolkami, prelieči to poriadnu aj zvonku aj zvnútra a zaručene to pomáha. Je však podstatné pri liečbe aj dostatočný prísun vlákniny, vody, pohybu a mnoho iných vecí. Netreba sa spoliehať len na masť 🙂

saty.predaj
17. máj 2015

@ivkadracova dobry den a z akej stranky ste objednavali ten liek? Dakujem

saty.predaj
17. máj 2015

@ivkadracova dobry den a z akej stranky ste objednavali ten anusol? Dakujem

ivkadracova
17. máj 2015

@saty.predaj z amazonu amazon.co.uk .. inac som myslela chvilu ze mam pokoj, ale v druhom tehotenstve sa mi to vratilo, este kojim rocny dcerku, ale uz som to dost obmedzila, lebo som zistila ze to ma vplyv aj na hemoroidy, anusol uz nemam, nic neberiem, zerem salatiky, oleje, semiacka, caje a vodu, a sem tam nejaky ten vitamin, zda sa mi ze pomalicky to zacina ustupovat.. Som zvedava co bude po druhom porode ked sa opat rozkojim na maximum

saty.predaj
18. máj 2015

@ivkadracova Dakujem. Mozno neskor objednam. Ja som nakoniec kupila faktu capiky a mam hemostop gel. Vraj tie faktu capiky alebo masticka su dobre lebo zastavuju aj krvacanie. Uvidim. drzim palce aby sa to nezhorsilo. 🙂

ivkadracova
18. máj 2015

@saty.predaj som zabudla.. najnovsie si davam iba ten gel s dubovou korou a alatoninom, dobre mi to robi, zvonku aj zvnutra ; )

nikolca
26. jún 2015

hemeroidy zmiznu uplne len operáciou?,ja mam problemi s nimi už 15 rokov a teraz to boli jak šlak ani maste nezaberaju ani kupele asi skusim ešte dake čipky 😢

saty.predaj
26. jún 2015

@nikolca mne velmi pomohli faktu cipky, lebo vraj zastavuju krvacanie. potom je na predpis Detralex. drzim palce

luciakraj
20. aug 2015

Mne dr odporucila kvapky hemoval zuzuje cievy v oblasti dolnych koncatin a konecnika nakvapkas do vody a vypijes a este som zacala davat do salatov vela hroznoveho al olivoveho oleja a pouzivam bravcovu mast a uz sa mi dost ulavilo zatial na tom ficim tri dni

canama
20. aug 2015

@majusik1 jednoznacne navstivit lekara...toto mne sam lekar povedal: pripravkov na hemoroidy je milion druhov, kazdemu zaberie nieco ine, to je velka loteria a mozes minut stovky eur kym najdes to prave pre teba....ale aj ked to najdes problem neodstranis, len potlacis. jedine riesenie je odstranenie hemoroidov.

mamaalika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
26. jan 2016

@mamaalika Toto nie je fórum na reklamy - tú si zaplať - teda tvoja firma a nespamuj to tu!!!
Inak tú vašu "super spršku" má kamarát už cca 3 roky - je mu na dve veci - na aké to si určite domyslíš - len mu tam zavadzia. Hmm, určite mi pri liečbe hemoroidov nepomôže nič len váš nový "hajzel" a "sprška". 😀

wiki87
8. mar 2016

Samozrejme sú skvelé sedacie kúpele v dubovej kôre, ja som si tam ešte prisýpala repík. Používala som masť Hemostop, no to nezabralo. Neskôr masť Faktu-neviem, či pomohlo... No je teraz dva a pol mesiaca po pôrode a konečne prestali bolieť. A vonkajší sa skoro celý vstrebal dovnútra. Mala som jeden vonkajší a druhý vnútorný. Problém podľa všetkého vyliečilo hlavne zmäkčovanie stolice a posilňovacie cvičenia. Na zmäkčenie stolice treba prijímať veľa vlákniny. Ja doteraz užívam Psyllium - je to rozpustná vláknina, výborne to pôsobí na mäkčenie stolice - čo je veľmi dôležité pri liečbe hemoroidov. No a cez deň pri každej príležitosti, keď ma to napadlo, 5x stisnutie panvového dna na 10 sekúnd - ako keď zadržiavaš stolicu - pomôže to aj na spevnenie pôrodných ciest. Hemoroidy sú mnohokrát problémom zlej črevnej mikroflóry a kondície stien čreva - okrem iného. Preto tie cviky. A veľmi dôležité je kontrolované vyprázdňovanie. Je to náročné, no menej to bolí. Nedovoliť proste vypudzovaciemu reflexu tlačiť, ale je dôležité, aby si to ovládala Ty. A tie cviky panvového dna tu využiť naplno. Stisnúť, uvoľniť. stisnúť, uvoľniť... 😀 Držím palce