Hemoroidy

weronicka09
21. jan 2016

Mám pocit častého nutkania na stolicu a cítim neustály tlak na konečník. Keď idem na veľkú potrebu, pociťujem pálenie, rezanie, pričom stolicu nemám tvrdú...Môže ísť o hemoroidy? Stretla sa niektorá z Vás s tým? ...Je mi to trápne, ale potrebujem radu. K lekárovi sa chystám na ďalší týždeň....ďakujem 🙂

lubi40
21. jan 2016

Ano, mozu to byt hemoroidy.

mucilienka
22. jan 2016

@weronicka09 ano, mozu byt. Ja som mala po prvom porode malej hlboku venoznu trombozu v lavom predkoleni a bonus k tomu boli hemoroidy. Mam po porode 9 rokov (6 po druhom), a posledne dva tyzdne som riesila hemoroidy. Stale som mala pocit, ze mi nieco v konecniku zavadzia, svrbelo to aj napriek (mozno prehnanej) hygiene a zhorsovalo sa to. Nakoniec som zistila, ze je to vyliezajuci hemoroid - bol iba taky ako fazulka, ruzovy. Nasadila som Detralex, 2 dni po 2x3 tabletky, potom 2 dni 2x2 tableky, a teraz mam udrziavaciu davku 2 tabletky za den. Velmi mi pomohla aj mast Preparation H, co mi poradila kolegyna. Treba to osetrovat po kazdom wc, napriek tomu, ze to zlepsenie bolo hadam hned po nasadeni toho Detralexu. Drzim palce, je to velmi chulostiva a neprijemna zalezitost. 😉

sardinka335
22. jan 2016

Detralex je najlepší liek na hemoroidy na trhu - hradi sa sice cely, krabička tuším cca 20 eur...ale pomaha. Dobré su aj čipky Faktu. Samozrejme je fajn aj upravit stravu, pridat napr. jablkovu vlakninu - dat si do bieleho jogurtu malu lyžičku, tekutiny. V pripade vaznejších veci existuju aj proktologické ambulancie, kde sa riešia len veci spojene s konečníkom - hemoroidy, fisury, trhliny atd.

evittam
22. jan 2016

@sardinka335 No to som nevedela - Detralex beriem na kŕčové žily - občas. 😀
No mne nepomohli ani Faktu čípky,masť , kúpanie v dubovej kôre - nič -až konopná masť s dubovou kôrou - do 3 dní bolo po hemoroidoch a odvtedy mám pokoj, našťastie.

sardinka335
22. jan 2016

@evittam Detralex je celkovo na zily, hemoroidy...určite treba aj poskušať. To čo pomohlo jednemu nemusi druhemu. Konopné vyrobky su vraj tiež dobré. No, kiez by sme nič nepotrebovali.... 🙂

mucilienka
22. jan 2016

@evittam pri hemoroidoch treba zvysit davku

evittam
22. jan 2016

@sardinka335 Presne ako píšeš, ja som to mala našťastie len raz v živote - a to po pôrode - a zaujímavé, že nie po normálnom ale po CR.... 😉

sardinka335
22. jan 2016

@evittam Ono vraj dieťatko tlačí hlavičkou ,,na spodok,, a to moze vytlačať tie žily von alebo teda sposobovať problémy, organy su utlačene a dieťa tomu tiež ,,dava zabrať,,. Mne to gynoš vysvetloval tak, ze krv hlada cestu menšieho odporu a preto niekde moze vypuknut zila...či to bude hemeroid, alebo len vystupene zily, na nohách ze to uz je individuálne ako sa to u koho prejaví. Ja som mala pod kolenom navretu zilu uz ku koncu tehu a bolelo to ,,fest,,. Po porode sa to same zatiahlo.

evittam
22. jan 2016

@sardinka335 Mne netlačila, bola priečne 😀