Hemoroidy?

ivik31
10. júl 2022

Ahojte,chirurg mi diagnostikoval hemoroidy 3.stupňa,vyšetril má len pohľadom,lebo som mala také bolesti,že sa má nemohol dotknúť,dal mi Detralex,masť Emotralex,čipky Doloproct,o 2 týždne kontrola,teraz v stredu by som tam mala ísť,len žiadne zlepšenie nie je,stále to boli pri stolici a po nej aj celý deň,ale to sú také bolesti,že ani sadnúť,ani ležať,ani chodiť,povedal,že je to na operáciu a predtým kolonoskopiu,máte niekto skúsenosti, čo môžem očakávať,už som zúfalá

martinmmartin
10. júl 2022

No urcite zajdi na proktologiu, Jedna inekcia ( lokalna) a nic necitis, Hemeroidy ti odstrania a si ako nova, to vsetko ambulantne "na pockanie" . A koloniskopia ti moze zachranit zivot ( ak si po 40 ke) tiez to nieje nic hrozne

zirafienka
10. júl 2022

@martinmmartin hemoroidy sa dajú odstrániť ambulantne?

martinmmartin
10. júl 2022

Ano , ale samozrejme podla toho akey je stav

ivik31
autor
10. júl 2022

@martinmmartin a čo mi urobia?Aký zákrok?

martinmmartin
10. júl 2022

No hemeroid je vyhupnuta crevna sliznica von, takze podla toho ako to vyzera tak to riesia- zaviazat a ufiknut za sekundu laserom, zatlacit naspät, odstrihnut..atd . Je velmi vela typov heneroidov a velmi vela typiv spisobov ze co s tym. Je to jedna s najbeznejsich a najjednoduchsich operacii

annauh
11. júl 2022

Ahojte, moja skúsenosť s hemoroidmi... Nenechala som to zájsť až do štádia, kedy je chirurgický zákrok jediné riešenie, našla som naozaj účinný spôsob ako sa ich zbaviť, mám to odskúšané. Je to konopná masť od ozopa.sk môžem naozaj vrelo odporúčať. 👍 Anna

ivik31
autor
11. júl 2022

@annauh A mala ste to tak zle,že bolesti neustále a zabrala Vám masť?

annauh
12. júl 2022

@ivik31 ano bolo to už tak, že som mala bolesti aj mino vylučovania ( stolice ). Skvelé je, že tá masť aj utlmí bolesť.

ivik31
autor
14. júl 2022

@annauh a hemoroidy vám zmizli,či iba vám masť pomohla od bolesti?A ak zmizli za aký čas?Dakujem

nells111
5. jan 2023

Ahojte .chcem sa opýtať, je tu niektorá ktorá má práve teraz problém s hemoroidy?
Ako liečite čo Vám zaberá
Ďakujem

ninakajka
5. jan 2023

@nells111 ahoj, mne sa objavili po porodoch a odporucam pripravok Fine6, stoji s dopravou cca 16€ ale mozem len odporucat. Samozrejme ze to na zaciatku stipe ale pripravok ma chladivy efekt takze za chvilku bolo aj po bolesti. Uz na druhy den som fungovala normalne a do 7 dni boli prec .

nells111
6. jan 2023

@ninakajka Robila si si aj sedavé kúpele v dubovej kôre ?
Bolesti si mala veľké ? Hrozne to je a dlho sa to dáva do poriadku ,idem si prečítať Fine6

nells111
6. jan 2023

@ninakajka Ten olej si si aplikovala na gázu či vatový tampón? Píšu tam dve až tri kvapky viac nie
Alebo ako si si dávala

sofia1979
6. jan 2023

@ivik31 hpv ti robil

ivik31
autor
9. feb 2023

@sofia1979 ja sa s tým trápim už ôsmy mesiac,nakoniec som bola aj na kolonoskpii,zistili trhlinu konečníka,polypy a prolaps ,keď vyliečim trhlinu,potom operácia polypov a prolapsu,mám si vkladať dilatany na stiahnuté zvierace,udržiavať mäkkú stolicu,nič iné mi nedali,hpv nerobil

n820p
9. feb 2023

@ivik31 vôbec ti toto nezávidím, ja som do pôrodu netušila čo hemoroidy sú ale od pôrodu to bol horor. Neviem aké bolesti máš ty, ale ja som trpela pri stolici, to sa ale ešte dalo prežiť ale vždy hodinu po stolici som mala tak strašné bolesti ktoré trvali cca 6 hodín vždy to bolo takmer presné tie časové rozostupy 😁 nemohla som sedieť, stať, nič proste bolo to strašné asi milionkrat som si povedala že radšej znova rodiť ako toto prežívať každý deň🤣 skúšala som všetko možné aj nemožné, začala som kúpeľmi v dubovej kôre, vlhčené utierky, hemostop, faktu, dokonca som mala aj tu už spomínaný Fine 😁 trvalo to neskutočných 7 mesiacov, nešla som s tým k lekárovi ani raz aj keď som už bola pripravená ísť len som vždy dávala nádej tým krémom a podobne že mi pomôžu. A nakoniec som prestala všetko používať, žiaden krém, žiadne vlhčené servítky.. a prestalo to 🙏🏻 len verím že pri prípadnom druhom pôrode sa mi to nevráti, lebo to je jedna z veci ktoré ma strašia 😁

ivik31
autor
13. feb 2023

@n820p tak to je super,nech máš dlho pokoj,ja už niekedy nevladzem

ivka.pirulka
16. júl 2023

@annauh prosim Vás a po akom čase použivania tej konopnej mastičky ste pocítili úľavu?

ivka.pirulka
16. júl 2023

@ivik31 pomohlo Vám niečo?

ivik31
autor
21. júl 2023

@ivka.pirulka ahoj,tak jedine operácia mi pomohla,som mesiac po a je to lepsie