Hemeroidy a zápcha

5. okt 2021

Ahojte mam silnu bolest s pretrvajucimi zapchami. Denne pijem vlakninu. Ak si po velkej nedam hned vriacu sprchu nefungujem. Aj to len docasne. Niekedy sa ledvo dotackam z wc na postel. Na operaciu nemozem ist najskor ako 2-3 mesiace. Zotavujem sa este z prefchadzajucej. Sedenie v dubovej kore nemozem sa kupat este iba sprchovat. Natieram s emotralex a beriem detralex. No je to nepostacujuce. Co pomohlo vam? Dakujem za rady.

lindusss2016
5. okt 2021

Pravidelne cvicenie a sprcha nie horuca, ale ladova stahuje zily

autor
5. okt 2021

@lindusss2016 to som nevedela ze ladova a cviky ake?

lindusss2016
5. okt 2021

No cviky je jedno, ake robis. Ide o to, aby si mala pravidelny pohyb, aby sa pohla aj traviaca sustava a vylucovanie. Ja cvicim jogu, ale urcite by pomohol aj beh, aerobic, pilates, neviem, co by ta bavilo, len sa treba hybat a to nie len kvoli hemeroidom.
Sprcha studena, lebo tepla sice zmierni bolest, ale este viac podpori zapal zil, je to to iste, co pri krcovych zilach, studena ich stiahne, len treba trosku zatat zuby a vydrxat 😁

marcellka32
5. okt 2021

Pozor na tú vlákninu, ak sa pri nej nepije dostatok vody tak spôsobí opak, silnú zápchu...prevencne pi teplú vodu, slivky sušené, ananás, vlockova kaša, probiotiká probiofix

autor
5. okt 2021

Dakujem

whatever1
5. okt 2021

Na zápchu skús pár dni uzivat laktulozu, zmäkči stolicu, uľahčí vyprazdnovanie a tvoj zadok bude mať šancu "sa dat dokopy". Je to taká rýchla a hlavne účinná pomoc. Probiotika sú samozrejmosťou. Vodu studensiu, nie teplú.

liliana212
7. okt 2021

Slivkovu vodu na zápchu, dá sa aj v dm kúpiť a jednoznačne veľa vody piť popri vlaknine. V lekarni sa dá kúpiť žltá masticka na hemoroidy, nepamätám názov, ta je top. Zimna voda a tuším niekde sa dajú kúpiť aj vlhčené utierky s dubovou kôrou.

aandrea9
7. okt 2021

Na hemoroidy určite nič horúce. Mne chirurg v čase problémov poradil ľadové obklady. A každý deň si dávam jogurt s kavovou lyžičkou mletých ovsených otrúb. Vláknina mi spôsobovala zápchu.

babatkoo
7. okt 2021

Mineralka ktora sa da kupit v kazdej lekarni ZAJEČICKA HORKA. Precitajte si na nete o jej ucinkoch. Stojo okolo 2€ za 0.5l flasky. Je to prirodne prehanadlo, dospelemu zabera okolo 1 deci denne. Zmakci stolicu, nie je navikove, nedviha v krvi sodik 👌🏻 ja som ju uzivala cele tehotenstvo aj pocas dojcenia, 3 roky som ju davala synovi od jeho 2 rokov do 5 r. Odporucam

lindusss2016
7. okt 2021

Najlepsi a zaroven extra zdravy sposob, ako zmakcit stolicu su lanove semiacka -jedna z nasich superpotravin a stoji to par korun. Vecer namoc do pohara a rano pomixuj v tej vode, churia orieskovo. Mozes si do toho pridat jablko, alebo to zmiesat s jogurtom, ja to davam aj do cesta na zdrave muffiny 😁 proste kde ta napadne

autor
8. okt 2021

@babatkoo mam saraticu

autor
8. okt 2021

@lindusss2016 na orechy mam alergiu

lindusss2016
8. okt 2021

Lanove semiacka nie su orechy 🤷‍♀️