Hematológia - odber krvi a jedlo

15. máj 2022

Ahojte prosím vás keď mám ísť ráno na hematologiu, že mi budú brať krv a som tehotná v 8tt, môžem si ráno dať aspoň nejakú piškótu? Strašne mi je zle na zvracanie a mám veľké nevoľnosti keď nič ráno nemam na žalúdku. Piť viem že môžem, ale neviem ako to je s jedením. Aspoň či môžem nejaké sušienky, alebo piškóty, len tak zo 2-3? Dakujem vopred za vaše odpovede 😊

zuzap33
15. máj 2022

Ak sa bude brat biochemia a to bude, tak ani tu. Uplne nalacno. Rano treba vypit 3-4 dcl cistej vody, na to nezabudni

nina004
15. máj 2022

Ja som chodila na hematologiu pre zlú zrážanlivosť a mohla som sa pred odberom normálne najesť.

vikicaviki
15. máj 2022

mne sestricka pri odberoch povedala, ze ak si dam 2-3 piskoty, nic sa nestane. Pokial viem, jest sa pred odberom nema najma kvoli zvyseniu cukru, ale samozrejme, najlepsie sa je opytat priamo u nich.

petamich
15. máj 2022

zalezi od toho aky odber - ja chodim na hematologiu kvolu zrazanlivosti a chodila som aj cele tehotenstvo a nemusela som na lacno 🤷‍♀️

autor
15. máj 2022

@petamich ja mám ísť preto, lebo celé tehu predošlé som si musela pichať Fraxiparine, kvôli Leidem mutácií - zlá zrážanlivosť krvi , myslíš teda že si niečo môžem aspoň také suché dať ráno? 🙂

petamich
15. máj 2022

tak tam podla mna nemusis ist nalacno ale mozem sa mylit

maria1989
15. máj 2022

U nas ma hematologicka na dverach napisane, ze pacienti maju prist najedeni. Je fu skupina zdravotnici na mk, skus sa opytat tam.

nina004
15. máj 2022

Ahoj pokiaľ ideš kôli tomu môžeš sa normálne najesť. Ja som tak tiež chodila kôli leidenovi.

autor
16. máj 2022

@zuzap33 môže byť aj minerálka?

zuzap33
16. máj 2022

Cista voda, organizmus sa musi pred odberom trochu zavodnit, aby dobre pri odbere tiekla krv a nebola husta