Helikobakter Pylori

lenuska0000
12. dec 2021

Ahojte, mate niekto skusenost s helicobakterom? Mam ho potvrdeneho z gastra ale doktorka mi tvrdi ze to netreba liecit, rano mi byva zle zobudim sa uplne hladna, stale by som nieco jedla, citim sa unavena a citim ze mi dobre netravi, nechuti mi jest, schudla som 2,5 kg. Grga sa mi po jedle, naduva ma zo vsetkeho a nieco zjem a po hodine som hladna zasa. Moze lieky predpisat aj obvodny ci iba na gastre? Uz ma to nebavi sa tam stale doprosovat neochotnej lekarke co mi tvrdi ze najnovsie vyskumy ukazuju ze sa nemusi helicobakter liecit.

stefi_k
12. dec 2021

Tak ja neviem ale otec mal a dostal dvojo atb, nolpazu na ochranu žaludka, ktoru použiva dlhodobo na reflux. Asi by som zmenila lekara.

mirkasmile
12. dec 2021

@lenuska0000 😶😶😶 ja som bola pred týždňom na gastre, na endoskopii.
Povedali,že ak sa mi ten helikobakter potvrdí,nasadí sa antibioticka liečba.
Ten sa našťastie nepotvrdil.

lilly2303
12. dec 2021

@lenuska0000 ja som ho mala a bolo mi hrozne zle od žalúdka, nafukovalo ma, bolel ma hrozne žalúdok a neskutočne kŕče som mala po každom jedle po čase som už po každom jedle aj zvracala. Mne na gastre predpísali 3 kombináciu antibiotík, nepoviem ti už presne aké lebo si nepamätám bolo to asi 7 rokov dozadu

ciernysokol
12. dec 2021

@lenuska0000 preco sa takto strasne trapis? Najma s tou doktorkou. By som bola zvedava na tie vyskumy. Ano, da sa s helicobacterom zit, ale v stave, v akom si teraz. Hladna si preto, lebo helicobacter robi viac kyseliny v zaludku, telo pyta viac potravy, aby kyselina nerozleptala steny zaludka. Nelieceny casto sposobuje vredy. Aj plesne. Zle travenie sposobuje dalsie problemy atd. Helicobacter je velmi bezny, aj dost chytlavy. Najjednoduchsia a najucinnejsia liecba je masticha. Je to grecka zivica. Predava sa v lekarnach a na nete. Doktorku by som vymenila aj tak.

leona45
12. dec 2021

Ja som dostala antibiotika. Schudla som 10kg.urcite to treba liecit.

mia_von_prag
12. dec 2021

Treba liečiť. Mala som, dostala som od gastroenterológa trojkombinaciu antibiotík asi na 10 dni a bolo po probléme. Zmeň doktorku

nikpa
12. dec 2021

@lenuska0000 ako zase nečakaj od tých ATB zázraky. Ja som brala dvakrát trojkombinaciu a nezabralo, vždy som ho mala po čase opäť pozitívneho. Teraz ho zase mám. Mastichu som tiež brala dlhodobo. S helikobakterom je to na dlhé trate. A aj gastroenterológa som vymenila, naposledy keď som tam bola mi povedal niečo podobné, že on by mi už ATB nechce dávať. Momentálne mám čo sa trávenia týka obdobie kedy sa to zhoršuje, znamená to že po každom jedle grgam, páli ma celá trubica, z toho ma bolí hrdlo, tlačí ma na hrudi, nafúknuta som ako v 5.mesiaci tehotenstva, fakt mám obrovské brucho 😢 pritom som chudá, vyzerá to hrozne. Je mi do plaču z toho už niekedy, Non stop sa obmedzujem v jedle, stravujem sa zdravo len aby mi nebolo zle ale už ani to nezaberá. Neviem čo s tým. Po sviatkoch sa zase chystám na gastro ale počítam, že keď ma tam doktor opäť uvidí, nič nové mi nepovie.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@leona45 a chudla si skrz toho helicobaktera? Antibiotika ti pomohli?

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@lilly2303 no a ja ani jest nemozem lebo mne vobec nechuti jest, najhorsie je to rano sa zobudim a uz sa budim hladna a nemozem do seba nic dostat, hlava sa mi toci otrasne stavy a vobec mi nechuti nic jest ani sladke ani slane nic proste… ja ked nieco zjem jedine nasilu

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@mirkasmile ja ho mam uz vyse mesiaca potvrdeny a doktorka s tym nic nerobi… som bola na dychovom teste.

mirkasmile
12. dec 2021

@lenuska0000 no...tým pádom by som menila lekárku.
Neviem odkiaľ si, bola som v Nitre na gastre oproti starej vrátnici v tej novej budove.
Za mňa veľká spokojnosť aj s lekármi aj sestričkou.
A rovno mi povedali,že ak je to ten helikobakter, tak treba antibioticku liečbu.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@mia_von_prag a ake si mala priznaky prosim ta?

lenuska0000
autor
12. dec 2021

Inak doktorka mi povedala ze helicobakter sa lieci jedine vtedy ak ma clovek uz vredy zaludocne inak nie..

lilly2303
12. dec 2021

@lenuska0000 určite to treba riešiť. Ja som v takých bolestiach bola skoro 3/4 roka lebo môj obvodak ma neposlal na gastro a skúšal mi dávať kadejaké lieky na žalúdok. Až keď som zmenila doktora tak som sa konečne dostala na gastro a doktor sa iba chytal za hlavu že ako som s tým dokázala tak dlho fungovať

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@lilly2303 len ja nezvraciam, mna boli brucho stale zo vsetkeho ma nafukuje, grgam a hlavne mam nechut do jedla totalnu a zravost najma rano ale nedostanem do seba nic… to su otrasne stavy a uz to riesim 3 mesiace som bola uz u vselijakych lekarov, mam tetaniu zistenu ale na tu mam lieky a uz ju mam ustalenu ale toho helicobaktera mi na gastr ze nechce liecit pokym nemam vredy.

leona45
12. dec 2021

@lenuska0000 ano, nevedela som uz nic zhltnut. Bolelo ma brucho. Mala som ho uz aj zapalene.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@leona45 takze tebe tiez nechutilo vobec jest?

lenuska0000
autor
12. dec 2021

A moze antibiotika predpisat aj obvodak ci len na gastro?

leona45
12. dec 2021

@lenuska0000 nie. Bolo to utrpenie. Urcite sa liec. Potom aj nieco ine. Probiotika, aloe vera, fatra.... Mne to uz islo aj na psychiku.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@leona45 no ved mne to uz aj ide, ja mam tetaniu a uz len lexaurin chceli do mna pchat atd… ale to malokto dokaze pochopit ze ja by som sa aj chcela najest ale mne nechuti a potom mi je zle, toci sa mi hlava lebo ved ked clovek neje iba nasilu tak nema energiu…

lilly2303
12. dec 2021

@lenuska0000 ani ja som na začiatku nezvracala to už len potom ku koncu. Ale čím dlhšie budeš liečbu naťahovať tým to bude horšie. Ja som niekedy až plakala lebo po jedle ma bolel žalúdok ako by som pojedla klince. Mne tiež obvodný namiesto toho aby ma poslal na gastro predpísal xanax že to mám z toho že sa pozorujem lebo sa nudím na materskej, tak som recept pred ním pokrkvala a smarila mu do tváre a odišla aj so záznamom.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@lilly2303 aj ja som na materskej a tiez presne takyto isty pristup… a isla som na gastro a doktorka uplne nasrata co ma tam obvodak poslal ze ved dychovy mi mohol aj on urobit a povedala ze ked mi teda vyjde pozitivny tak mi da lieky a vysiel pozitivny a povedala ze este pockame a teraz ked som jej volala tak ze ona mi nebude predpisovat ziadne lieky na fo ale mam prist na hadicu ked mi je tak velmi zle lebo ze podla nej to mam zo psychiky a nie z helicobaktera ze to sa jej nezda…

leona45
12. dec 2021

@lenuska0000 určite sa nenechajte. Tak nech vam obvodná predpise lieky na Helikobaktera. Cim dlhsie sa to bude natahovat, tym to bude horsie.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@leona45 a obvodny moze predpisat lieky?

leona45
12. dec 2021

@lenuska0000 podľa mna ano. Lebo mne napr. Na zapaleny zaludok nic nedal gastro, tak mi ale obvodna predpisala

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@leona45 aha lebo mne obvodny povedal ze to sa ani neprenasa ze to neni infekcne a vsade na nete citam ze to je infekcne. A vam atb pomohli hned?

erka21
12. dec 2021

@mirkasmile u Pani Dr. Gubaňovej som sa liečila aj ja 😁 na helicobaktera pred 20timi rokmi ako dieťa ( teda neviem ci este robí ona). Ja som stym skončila v nemocnici trvalo to dlho, uz som bola viac doma ako v škole. Pamätám sa, že ma strašne bolievalo brucho. Celkom si pamatám toto obdobie. Mysleli si, že si to len namýšlam, že nechcem chodiť do školy, posielali ma psychologičke, debila išli zo mňa robiť. A potom zistili že mám helicobaktera. Pamatam si, že mi dávali liek Helicid. Potom som uz problémi nemala.

zero_hero
12. dec 2021

@lenuska0000 normálne choďte na iné gastro. Ja mám tiež problémy s trávením a obvodná ma zrušila, nech sa odstresujem, lebo krv a sono brucha bolo ok, tak som si vyžiadala lístok na gastro, bola som u jedného a hneď na druhý deň u iného, ten ma obstastnil hadicou, mám zápal žalúdka a dvanástnika a bral aj vzorky na helikobaktera, ale ešte nemám výsledky. Hneď mi dal aj lieky na zápal a že uvidime posla výsledkov čo ďalej. Vôbec mu nevadilo, že som deň predtým bola u iného ňgastroentereloga.

lenuska0000
autor
12. dec 2021

@zero_hero len ja mam sono brucha uz za sebou a dychovy test na helikobaktera tiez… takze ja nevidim dovod uz dalej cakat a trpiet lebo toto je pre mna utrpenie uz 3 mesiace

zero_hero
12. dec 2021

@lenuska0000 veď preto hovorím, aby ste išli k inému gastroenterologovi. Normalne mu vysvetlite, ukážte dokumentáciu, aké vyšetrenia máte spravené, čo vám zistili a že dana dr vám nechce dať lieky, ale vy s tým nesúhlasíte a chcete liečbu. Normalne si to telefonicky vykomunikujte, uvidíte že iný dr vás liečiť bude.