Helicobacter pylori a obavy z nákazy

lenkaalenka
12. feb 2015

Ahojte, pred časom sme boli na návšteve u známych a oni sa ku koncu posťažovali, že sa liečia na túto nákazu. Bola tam s nami aj dcérka a hrala sa s ich deťmi aj spolu jedli. Zatiaľ sa u nás žiadne príznaky neobjavili. Myslíte, že by sme sa mali aj tak dať vyšetriť?

bonaqa2013
12. feb 2015

@lenkaalenka nie nič netreba. ja som sa liečila a normálne chodila do práce. A to som mala hodnoty prekročené 30 krát.

sono2
12. feb 2015

@lenkaalenka môj mm mal a teda ja som na v vyšetrení nebola a to možno aj roky mu na to prišli náhodne. Mám tam doma vymenený lístok na stolicu ale nešla som. Nič mi neni ani vlastne nevneviem ako sa človek cíti, ked to má.

ivetlo
12. feb 2015

Túto baktériu má v žalúdku skoro každý, ale nie každému spôsobuje zdravotné problémy. Ja som napríklad bola liečená cca pred 10r a teraz som mala znova problémy so žalúdkom a gastroenteorológ mi povedal že najpravdepodobnejšie budem mať aj helikobaktera, ale čuduj sa svete nemala som. Mala som niečo iné. A nikto iný v mojom okolí nemal. Ja by som sa veru nebála ani o seba ani o deti že sme v ohrození. 🙂

katarinamarkova
12. feb 2015

@lenkaalenka presne takt.....je to bakteria, co zije s kazdym z nas.....robi problemy, len ked sa premnozi.....choroba, zla strava, stres atd atd.....
takze sa nim uz nenakazis, lebo si ho nosis zo sebou 🙂

mrs_smith
16. mar 2016

Ahojte, zistiť, či máte helikobaktera pylori môžte aj v pohodlí domova. Nemusíte kvôli tomu behať po vyšetreniach. Test zo stolice je spoľahlivý a dostupný v niektorých lekárňach alebo na internete. Ja odporúčam tento: http://mastichaterapia.sk/produkt/test-helicoba...
No a pre prípadnú liečbu tiež netreba navštevovať doktora a brať silné antibiotiká. Prírodná masticha ho zabíja. Ľudia sa ňou liečia už po stáročia.