Haluxy

katika1811
16. júl 2023

Ahojte máte niekto Haluxy? Ako to riešite ? Ja to mám na ľavej nohe teraz ma to sem tam boli keď nosím obuv .. objednala slm si ortezu nejakú dajte mi prosim nejaké typy

vanilkovazmrzka
16. júl 2023

-> ortoped

mamamasama
16. júl 2023

Mne orteza dost pomaha.

xenyja
17. júl 2023

Ja mám dosť veľké haluxy...no tam už je len prevencia, nosiť vhodnú obuv, ortézu, ja sa priznám, že ju už nenosím, mňa z toho po čase šialene bolela celá kosť...a samozrejme tá už slúži len ako prevencia aby sa to nezhorsovalo, nie ako v tých "zázračných" reklamách, kde vám po orteze zmizne zhrubnuta kosť....to sa rieši len operačne...keď som to chcela riešiť takto, lebo fakt ich mám dosť výrazné a svojho času aj veľmi bolestivé, tak ma ortopéd od toho odhovoril, že mám počkať ešte 20 rokov, lebo že aj tak sa to vráti..(že on má o tom statistiky, žiaľ neskutočne arogantný doktor), bývalá kolegyňa bola na operácii a doteraz nadáva, že jej to nepomohlo, z druhou nohou preto ani nebola...toľko len moja skúsenosť

gemerka17
17. júl 2023

Vhodná obuv a treba cvičiť. Toto musíš dodržať či si to operovať nedáš (ešte nemusíš mať také štádium a treba dane štádium udržať), ale po operácii, aby sa to nevratilo

zuwa78
17. júl 2023

@gemerka17 ja som 10.r po op halux a nic sa mi nevratilo......mala som bolesti....vela ludi mi vravelo aby som na tu op nesla....ze to je bolestive,ze sa to vrati atd.....moje rozhodnutie bolo spravne.....noha ma neboli, teda ten halux. . a na dodatok,mam aj krasnu nohu....

gemerka17
17. júl 2023

@zuwa78 to, že ty máš viac šťastia ako rozumu je tvoja vec. Veľa ľudí po operácii sa vykašle na cvičenie a tak to potom dopadá. Treba aj rozlíšiť čím bol hallux spôsobený, či priečne plochou nohou, zlými topankami atď.

lukinko52
24. okt 2023

@zuwa78 kde ste boli prosím operovana? Ďakujem

adulka07
14. jan 2024

@katika1811 včera mi operovali nohu...mala som ísť už skôr a nie čakať,lebo teraz mi musel robiť už aj klenbu nie len veľký palec... operovali na v Košiciach Šaca primár MUDr Totkovic...chodia za ním z celého Slovenska...ráno som prišla a po operácii išla domov..keby nemusel robiť aj klenbu tak by to urobil lokálne..tak som musela ísť do narkozi..mám tu topánočky a francúzke barle...zajtra idem je kontrolou a preväz

linnda01
15. júl 2024

Kto sa chystá na haluxy nebojte sa a je lepšie dať si urobiť obe nohy naraz a v narkóze. Žiadne strašné spomienky. Záťaž je rovnaká povedala by som že chôdza v rovnakých kopytách je lepšia ako chodiť s jednou zdravou a jednou po operácii. Dnes som bola vyberať stehy 11 dni po operácii a vraj 5. augusta keď pôjdem má kontrolu môžem šoférovať auto super.