Halucinácie

6. apr 2022

Dievcata, dlhu dobu trpim depresiami. A velmi dlhu dobu mi trvalo dokopat sa k psychiatrovi. Zajtra mam termin. Ide ale o to, ze minuly tyzden ma prepustili z pre mna fantastickej prace, ktora bola malym svetielkom v ciernej tme a zacala som mat z toho panicke ataky, neviem sa odvtedy poriadne zhlboka nadychnut a to mi sposobuje este vacsiu uzkost. Vcera sa mi ale stala vec, akoby som mala vidiny, pozerala som sa cestou domov z autobusu von oknom a videla som akoby elektricky prud na el. vedeni. Takisto sa mi v ten den 2x stalo, ze som periferne videla na stole nieco co tam realne nebolo, alebo vedla mna osobu ktora tam nebola. Keby to bolo jeden krat, nepoviem, ale 3x za jeden den vidite nieco co tam nie je?
Nikdy sa mi to nestalo, pripisujem to psychickemu vypatiu, ale moja otazka je. Mam to povedat psychiatrovi, alebo to nechat tak? Je to pre mna jednorazova zalezitost a nechcem zas aby si myslel ze trpim dakou psychozou alebo co. Za kazdu radu dakujem.

joesvk
6. apr 2022

Neber doktora ako niekoho, pred kým máš nejako vyzerať a nerieš, čo si pomyslí. Ak pred ním budeš tajiť svoje príznaky, ťažko ti bude vedieť pomôcť. Ak mu nedôveruješ, vyber si iného lekára. Držím palce.

54tinka54
6. apr 2022

Neberies nejaké lieky na ukľudnenie?
A psychiatrovi by som povedala všetko.. keď ti má pomôcť, nema zmysel niečo tajiť

autor
6. apr 2022

@joesvk ja chapem ze zatajovanim by som sla sama proti sebe, ale kedze to bude moja prva navsteva psychiatra a vyssie spomenute sa mi nikdy nestalo, nechcem aby ma bral ako dakeho schyzofrenika a any mi podla toho nedal lieky

autor
6. apr 2022

@54tinka54 neberiem momentalne nic, “iba” som sa rozpila

edien
6. apr 2022

Tie akože vidiny si myslím že sú skôr následkom alkoholu a nedostatku spánku.

autor
6. apr 2022

@edien vypijem pol flase vina vecer a spim vyse 8 hodin posledne dni, tym to nebude

nicicka
6. apr 2022

Keď len pol fľaše 🤣...však to sú dva poháre...

54tinka54
6. apr 2022

Hm, takze vedľajším účinkom liekov to nebude.. neviem možno to nejak súvisí s tou úzkosťou.. rozhodne to povedz psychiatrovi, samozrejme mu aj vysvetli, ze sa ti to stalo len raz

kacena4
6. apr 2022

neboj sa ak by si ba schizofrenik nerozoznas realitu od predstavy bludu. takze povedz a porozpravsj mu vsetko

autor
6. apr 2022

@nicicka pre mna privela, nezvyknem pit.. max som dala vecer po vypovedi celu flasu

autor
6. apr 2022

@kacena4
@54tinka54 dobre baby, utvrdili ste ma aspon v tom ze niesom uplny magor, poviem mu to teda

54tinka54
6. apr 2022

Neboj nie si, len zrejme je toho teraz na teba priveľa.
Držím palce na zajtra 🙂

zuzana9393
7. apr 2022

Chces aby ti pomohol a aby si sa z toho dostala. To sa ale da len ked sa budes v prvom rade ty snazit s tym vsetkym bojovst on ti k tomu len pomoze. Ja by som mu povedala vsetko