Granulóm na mŕtvom zube

katika1811
24. mar 2021

Ahojte mali ste niekto grsnulom na mrtvom zube a bol citlivy? Nie zub ale lozko zuba kde bol ten gtsnulom aj zapal... Ako ste to riesili? Zvazujem si dat vytrhnut ten zub.

malinoismum
24. mar 2021

Nemáš to skôr absces ?

katika1811
autor
24. mar 2021
oliviabb
24. mar 2021

@katika1811 neviem si spomenut ako to nazvala moja zubarka, mala som mrtvy zub a urobila sa mi biela hrcka na dasne pod tym zubom. Ze pod zubom je zapal. Skusala to zachranit, dala mi antibiotika, ktore nezabrali. Stale mi to v ustach prekazalo. Po 4 mes. som ho isla dat vytrhnut, v jeden den som totiz zbadala, ze ten zub sa mi doslova rozpada na polovicu, akoby ho vytlacalo z dasna. Myslim, ze k tomu tak urychlene dopomohol aj moj covid. Hrcka z dasna potom zmizla.

katika1811
autor
24. mar 2021

@oliviabb mne to nazvali granulom. Bolo ti tske makksie a trosku to bolo vidno ako jemnucky hrbolcek na dasne? Mne oo zatlaceni sw stlaci akoby dnu ale po case trosku vystúpi... Ak zatlaciim tak ma jemne boli ood tym zubom lebo je tam ten zapal ktory sa mi lieco.. Akoi to ty mala tiez ta to jemne pod zubom bolelo?

oliviabb
24. mar 2021

@katika1811 ja som to proste stale citila, ze tam nieco mam, ze mi to zavadzia. Teraz som si spomenula, ze zubarka to nazvala fistula. Myslim, ze je to presne to, co opisujes. Aj som si to potierala Canadentom, co bezi aj v reklame. Zmensilo sa to. Lenze po mesiaci som to prestala potierat a zas to narastlo. Az po tych 4 mes.,co som spominala zacalo to aj pobolievat a ked som videla aky je zub rozhodla som sa ho vytrhnut

katika1811
autor
24. mar 2021

@oliviabb a bolelo ta to ako ked si to aj stlacila? Ja to stlacim a ostane to vnutri a boli ma akoby pod tym zubom samotný zub nie kedze je uz mŕtvy

katika1811
autor
24. mar 2021

@oliviabb ano presne uvazujem velni nad tym ze si ho dam vytrhnut a nahradu si dam nejaku uz su vseliake moznosti ale nechce sa mi vkuse ten zub liecit ked asi ajtak to nebude nat zmysel... Uvidime 12.4. Idem k zubarke tak som zvedava co mi povie

oliviabb
24. mar 2021

@katika1811 ked som sa toho dotkla, nebolelo. Mne to stlacit neslo

katika1811
autor
24. mar 2021

@oliviabb mne to praveze ide stlacit akoby da ro stiahne dovnutra a vtedy ked pihnem so zubom tak cely zub citim vlastne to lozko kde je zub ach tie zuby hnusne

oliviabb
24. mar 2021

@katika1811 aha, takto som to az nemala. Zuby su neplecha