Glaukóm s poškodením očných nervov

aduska1989
19. sep 2022

Ahojte,prosím Vás je tu niekto kto ma atrofiu očných nervov alebo glaukom?Ja to nemám zdiagnostikovane, ale mám atrofiu očných nervov ,len momentálne som tehotná v 7 mesiaci .Očný tlak som mala vždy v norme najviac 19 ,len toto ma dostalo ,že mám atrofiu.Nosím okuliare do dialky -1.5 dioptrie a pred tehotenstvom som mala -0.75 a celkovo v tehotenstve sa mi zhoršila aj ostrosť ,ale to môže byt aj hormónmi ,len chcem vediet či ešte niekto ma takýto problém a ako si udržať oči čo najdlhšie aspoň také aké sú teraz.

tuippo
19. sep 2022

@aduska1989 ja mám čiastočnú atrofiu očných nervov na základe drúz. Užívam Tebokan, to je ginkgo biloba ráno a na obed, plus Macushield, to sú vitamíny. Raz ročne absolvujem vyšetrenie spojené s perimetrom a OCT. Inak ako si prišla nato, že máš atrofiu očných nervov, ak to nemáš zdiagnostikovane?

aduska1989
autor
19. sep 2022

@tuippo ja nemám zdiagnostikovane, že to je glaukom ,ale že to je atrofia ,zatiaľ nevedia z čoho vznikla lebo som absolvovala viac vysetreni vrátane mri a neurológie a tam vylúčili neurologické poškodenie,a bola som na oct ,hrt a perimetri a u teba vedia z čoho vznikla atrofia na základe druz to je neurologického charakteru?

tuippo
19. sep 2022

@aduska1989 tá čiastočná atrofia vznikla lebo mi tie drúzy priškrtili očné nervy až natoľko, že prestali byť vyživované a odumreli. Drúzy sú usadeniny v oku, ja to mám geneticky po otcovi, nie je to neurologického charakteru

aduska1989
autor
19. sep 2022

@tuippo a ako to zistili že je to druzami,ktoré vysetrenie to odhalí?

tuippo
19. sep 2022

@aduska1989 zistili to vyšetrením očného pozadia pri bežnom očnom vyšetrení

aduska1989
autor
19. sep 2022

@tuippo no to ja som mala ocne pozadie v poriadku a po mesiaci som išla znova lebo ma oči rezali a tam už urobila aj oct a vtedy mi to zistila.A ako dlho to už máš?

tuippo
19. sep 2022

zistili mi to v roku 2018. Ešte mi teraz napadlo, že za to môžu drúzy sa definitívne potvrdilo po CT, keď v očiach pri terči zrakového nervu boli tie drúzy vidieť

aduska1989
autor
19. sep 2022

@tuippo a máš aj nejaké problémy so zrakom?ja nosím dioptrie do dialky mala som -0.75 a v tehotenstve sa mi pohoršili dioptrie na -1.5

tuippo
19. sep 2022

@aduska1989 mám okuliare do dialky 1.5 pravé oko (viac postihnuté) a 1.0 ľavé oko

neillys
26. apr 2024

@tuippo a ako vidis?

tuippo
27. apr 2024

@neillys ak opomeniem moju krátkozrakosť, tak vidím relatívne normálne

kris_tin257
27. apr 2024

Ja sa liečim na glaukóm na oboch očiach, periférne oct a vyšetrenia sú ok, len musím každý deň kvapkat kvapky a chodiť na kontroly na sledovanie. Bola som krátkozraké s dioptriami 6.25 ale bola som na operácii tak je to 7 rokov čo nepotrebujem okuliare...
Momentálne som akurát veľmi svetloplacha a oči potrebujú veľa oddychu inak sú suché a bolia ma