Gastroskopia v narkóze - aké to bolo?

red_cat
6. aug 2019

Ahojte, caka ma gastroskopia v celkovej narkoze. Ako decko som si zazila toto vysetrenie bez narkozy a odniesla som si vdaka otrasnemu zazitku ked ma drzalo niekolko sestriciek a doktorov traumu do zivota😁 tie co ste absolvovali toto vysetrenie v narkoze, ake to bolo? Naozaj nic nie je citit? Ako ste sa citili po prebrati?

lenka2710
6. aug 2019

@red_cat fuha,to ide aj v narkóze?? No skoda,že si nedala prispevok skôr,ja som bola nedávno 😢 ale za úplného vedomia

bubalea
6. aug 2019

Sestra na tom bola tak, že bola v narkóze a necítila počas toho nič, veď to normálne spíš ale potom keď sa preberala tak zistila, že akože tú narkózu neznáša moc dobre, aj zvaracala ale nechcem ťa strašiť ono na to každý reaguje inak, tebe nemusí byť zle

klarissa25
6. aug 2019

Ved to sa dá uplne v pohode zvládnuť bez narkozy...... A s keďže budeš teda v narkóze tak určite nebudeš nič citit

dannkah
6. aug 2019

@red_cat
Ja som v priebehu dvoch mesiacov absolvovala dve gastroskopie. Prvá pri vedomí ( otrasný zážitok kvôli personálu) a druhá s narkozou. Bolo mi po nej strašne zle a bolela ma hlava až do večera. Keby som si mala vybrať teraz, tak idem bez narkózy. Pri vedomí to zle trvalo asi 1 min. Z narkózy mi bolo zle 12 hodín😒

evita2176
6. aug 2019

@red_cat Ja som bola v plne narkoze 🙂 nic som necitila nevies o nicom ;) a po prebrati taktiez ;) nemusis sa bat

kacena4
6. aug 2019

uplne v pohode absolvovala som to niekolko krat aj sestra a bezproblemov uspia ta predtym a preberies sa potom na izbe (teda tak som mala ja) vecer/na druhy den podla toho kedy ta robia sme isli domov uplne bez problemov ziadne problemy sme nemali. sestre bolo akurat trochu zle z narkozy ale to je individualne od cloveka. predtym mi robili 2x bez a NIKDY VIAC!!!!!!

zuzana76
6. aug 2019

@red_cat uplne super, bola som v Thalione, uspali ma injekciou, predtym mi dali do ust ten náhubok s tym otvorom na hadicu, lebo keby som zaspala , potom mi nechceli nasilne otvarat usta, takze ma uspali s tym a ja som sa prebudila na inej izbe, o nicom som nevedela, nic mi nebolo, len som si prijemne schrupla

caelley
6. aug 2019

Wau, netusila som,ze to robia aj v narkoze :-O Popravde, mam to za sebou uz asi 10 x, ak nie viac, neviem, prestala som to pocitat. Ale ist kvoli tomu do narkozy mi pripada zytocne 🙄 Ved je to 10 minutovy zakrok, po ktorom Ti nic nie je a ides naspat do roboty. Jasne, nie je to prijemne, ale vacsi masaker je podla mna zubar a tiez nedava narkozu...

zuzana76
6. aug 2019

@caelley kazdy znasame zle nieco ine, ja kludne cisarak, zubara cokolvek, ale pchat do zaludka hadicu pri vedomi neznesiem

lenka2710
6. aug 2019

@caelley bolo to hrozné,ale v hlave som si vravela,do kelu trva to cca 10 minút,ale podľa mňa nekonečných 😁 ešte bral aj vzorky,nešlo mu to,no akože ja znesiem tiež všeličo,ale niečo uz je moc
bola som s jednou pani,ta chodieva každého pol roka uz desať rokov,uz to berie akoby nič

nerko
6. aug 2019

@red_cat Citit to urcite nebudes. Skor mozes mat problemy z narkozy. Ja som vela zvracala (ina operacia) a bolo mi mdlo. Na hadicu som bola pri vedomi, no je to otrasne vysetrenie. Kolono by som isla do narkozy, gastro skor nie. Ale ak mas z toho stres lepsie bude uspat. Nechapem preco Ta ako dieta neuspali, hroza. Inac mna potom par dni dost bolelo hrdlo pri prehltani, to tiez nema kazdy takyto problem.

viera1107
7. aug 2019

@red_cat ahoj, ja som bola v júni.. Robili mi to v Abawi v ba.. Prídeš ráno na lačno, ani nepiť.. Pichnú ti injekciu do žili a o chvíľu si tuhá.. Zobudila som sa v pohode, akurát priateľ hovoril že mi bolo všetko smiešne.. Po obede už som bola úplne v pohode, po narkóze mi nebolo nijak zle ani krk ma nebolel z hadice ako niektorí píšu.. Zo zákroku si nebudeš pamäť nič, akurát že si prišla do ambulancie.. Neviem či už si to vybavuješ, ale predoperačné vyšetrenie je treba k tomu..

sunny15
7. aug 2019

Ahoj,ja by som druhý krát tiež šla do narkózy,ale neviem či v Ke robia niekde v narkoze gastroskopiu len o kolonoskopii viem.Ja tiež som bola v narkoze cez kyret a nič mi nebolo a to je väčší a aj dlhší zákrok.Takze nemusí ti nič byť. Mne pri gastre bolo zle už posledné minúty keď dr.isiel do dvanastnika.A potom ešte bral vzorky😠Akože už som dýchala tak rýchlo že mi hovorili aby som dýchala pomalšie aby som nedostala kŕče.Mna hrdlo nebolelo ale ešte 3dni po gastre mi bolo zle a veľmi ma bolel žalúdok,bol určite veľmi podráždený.Napr.moja sestra to nezvládla,asi potom čo jej strčil hadicu dole aj musel vybrať lebo vraj sa nevedela nadýchnuť,bila tam lôžko rukami...kvilila tam...ja som čakala vonku.Takze niekto kto potrebuje nech ide do narkózy.

red_cat
autor
7. aug 2019

Dakujem baby ze ste sa podelili❤ som hrozne citliva na zaludok a zvracanie a napinanie je pre mna hroza najvacsia. Nenecham si uz veru za vedomia nic pchat do hrdla.. Mam z toho otrasny zazitok na cely zivot, ked mi to robili ako decku..
Cisarak som dala v pohode a na druhy den som behala ako srnka, k zubarke chodim vysmiata a dokonca som bez injekcii zvladla brusenie 4 zubov naraz na korunky(6hodin v kresle)😁 ale gastroskopia je nad moje sily.

ticko
16. dec 2019

@evita2176 prosím ta kde ti to robili?

evita2176
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pattulda
28. feb 2020

Prosim Vas, mna chcu len prispat, utlmit. Ma s tym niekto skusenosti?

ticko
21. jún 2020

@evita2176 aj si platila za narkozu

evita2176
22. jún 2020

@ticko nie nic som neplatila 🙂

petra0017
3. jún 2021

@evita2176 môžem sa spýtať na meno lekára a akú máte poisťovňu Ďakujem

evita2176
4. jún 2021

@petra0017 to bolo v rakusku

vivi1118
13. okt 2021

@kacena4 chcela by som sa opytat kde ste si dala robit gastroskopiu v narkoze?U nas na okoli je asi najblizsia klinika Banska Bystrica.Ja potrebujem aj kolonoskopiu aj gastroskopiu ale v narkoze.Dakujem za odpoved

kacena4
13. okt 2021

milosrdny bratia v ba

blableblu
14. okt 2021

@vivi1118 dobrý deň rada sa podelím o pozitívnu skúsenosť ,ja som sa mala objednať na gastro zilina strasne dlhé čakanie a bez anestéze tak isto aj dolný Kubín ,kedze som bola presvedcena že toto vysetrenie isto nezvládnem za ziva😁lebo mna aj Zubar skoro vyhodil len vidím že sa mi niečo blíži k ustal a už má napína tak som sa rozhodla že pôjdem joc kde aj do Prahy len v narkoze ,tak som začala pátrať po nete a nasla som Pána Dr Klucha v Nových Zámkoch čo som v šoku že má aj masanger jeho ambulancia a odpíše Vám aj sviatok piatok nedeľa hoc kedy a hoc akej hodine dal mi termín do troch dni práve dnes som tam bola a niečo úžasne neľutujem a nikdy by som rozhodnutie sa uspať nemenila naco sa trápiť keď sa to dá aj inak a navyše v takej Amerike považujú za nehumánne robiť takéto vysetrenie pri vedomí tam uspávajúci automaticky .takze ak dá tam máte ako dostať vrelo odporúčam neskutočne dobrý prístup strasne mili ľudia

marya2
29. jún 2022

@blableblu Môžem sa spýtať - ten pán doktor Kluch robí gastroskopiu automaticky v narkóze, či treba si to pýtať? Má niekde zverejnený cenník?

vivi1118
29. jún 2022

@blableblu dakujem za radu ale ja som uz bola bez narkozi na kolonoskopii a bola to pre mna ukrutna bolest😢zmeravene prsty na oboch rukach,pani sestricka ma musela fackat lebo mi tahali krce tvar,nikdy som si nemyslela ,ze je to taka bolest kedze moj otec bol tiez na kolono a bez bolesti.Hrozne zle spomienky.Mala som tazky porod ale radsej by som porodila 10deti ako ist na kolonoskopiu bez narkozi.Bolo to pred 7rokmi a povedali mi ze musim ist o 5rokov na kontrolu pretoze ma v tej dobe museli operovat.Cize uz 2roky som dalej a rozmyslala som takto v tej narkoze kedze som nemala dobru skusenost bez nej.

blableblu
30. jún 2022

@marya2 treba sa pýtať má to v ponuke

blableblu
30. jún 2022

@marya2 cenu myslím mi písal klasicky na masanger tam som s ním aj komunikovala

blableblu
30. jún 2022

@vivi1118 ja by som urcitenemenila pretože ja by som cez hrdlo napr nevydržala sto percentne natahujema už len pri umývaní zubov takze ak máte naozajproblem vrelo odporúčam prístup výborný starostlivosť tiež veľmi milí všetci

blableblu
30. jún 2022

@blableblu cena bola myslím kolo 180e