Gastroskopia - priebeh

kika37
15. máj 2022

Dievčatá zajtra ma čaká gastro ako ste to zvládli?Mám hrozný strach🙆

simsalabim
15. máj 2022

@kika37 da sa to vydrzat. Dolezite je plynule zhlboka dychat. Trva to len chvilu a neboli to. Len ten davivy reflex robi vysetrenie neprijemnym. Vtedy sa treba ukludnit a dychat, nepanikarit, lebo to je potom horsie. A zrejme zalezi aj na doktorovi - 1x to bolo horsie, ako ked mi to robil 2x iny doktor.

guudy
15. máj 2022

Zaklad je dychat nosom

lula3108
15. máj 2022

Mne ani tolko nevadila ta trubica do hrdla ako ked sa mi tam dostal vzduch a hrozne to bolelo. Takze urcite dychat len a len nosom a proste to nejako prezit. Spravit sa to musi, mna by museli velmi presviedcat ist na to znovu😂

elenka74
15. máj 2022

Mňa to čaká v polovici júna a objednala som sa viac menej sama od seba, lebo mám problém s pleťou. Ale úprimne, bojím sa, keď mi to robili pred niekoľkými rokmi, myslela som, že nastala moja posledná hodina ☹ Teraz to bude robiť iný lekár, dúfam, že to bude lepšie.

kika37
autor
15. máj 2022

@elenka74 no ja mám častý zápal žalúdka a bolesti po najedeni a už som sa dvakrát preobjednala čo mám taký strach až sa mi hlava točí 🙆 to sú hrozne stavy...

diorissima
15. máj 2022

Najlepšie keď ti dajú naladovku, vtedy je človek uvoľnený dobre spolupracujúci a malo čo si pamätá , aspoň z môjho pohladu, inak sa to dá v pohode vydržať ja som ju osobne mala 7 krát

elenka74
15. máj 2022

@kika37 Neboj, zvládneme. Ja na gastro chodím 20 rokov, síce s črevom, musíme myslieť na niečo príjemné.

lienka.7
15. máj 2022

@kika37 byt pokojná, ja som si v ducha rátala do 10, dýchať nosom, budeš ležať na boku, sliny ti budu tiecť von... neprijemne je to napinanie, ale da sa to prežiť. Ono záleží aj od šikovnosti a prístupu doktora. Mne to 1x robili v 12 rokoch, bola som u uja. Uplna pohoda, fakt. Ešte pozeral ze ako som to zvládla perfektne. Potom som bola ešte 3x, to uz som vedela co ma čaká 🤦‍♀️ asi ako porod, 1x nevieš co to je,potom už hej. Drzim ti palce 🍀

svetlonos
15. máj 2022

Ahoj, robia to aj pod narkozou ak mas strach, to oni sa len snazia nakecat, ze pri tom musis byt pri plnom vedomi, alebo ozaj si dat pichnut tu naladovku

minutka
15. máj 2022

Daj sa uspat

brckava36
16. máj 2022

@kika37 ahoj. Ja mam ist v utorok a tiez sa moc bojim. Neviem, ci to zvládnem, mna napina aj u zubara,ked mi robi so zubami vzadu.

monuska1234
16. máj 2022

@kika37 bola som 3 tyzdne dozadu,da sa to zvladnut uplne v pohode,nieje to sice uplne prijemne,ale pre mna osobne ziadna hroza,trva to chvilocku,treba sa hlavne uvolnit a dychat nosom 😊