Gastroskopia

ifka22
2. okt 2016

Zajtra mam ísť na hadicu na 11tu hod.Od polnoci nemám jesť aj piť. Aspoň tak sa mi zdá, že sestrička povedala.
Myslite že piť môžem? Lebo do 11tej uschnem😐
Ako ste to mali Vy?

miriamn76
2. okt 2016

@ifka22 Nie nemozes. Vracala by si tam. Uz som bola na tom vysetreni viac raz

zara0201
2. okt 2016

Pit podla mna do rana do siestej mozes. Vodu. Mne robili okolo obeda a to som nevedela ze mi idu robit, tak som rano okolo siedmej jedla este normalne jogurt.

jasu90
2. okt 2016

@ifka22 mne už tiež 2krát robili, robili mi to od deviatej a nejedla som od jednej od obeda, lebo by som to do seba ani nedostala. Ale pila som trochu vody aj o šiestej ráno a robili mi o deviatej. Takže trochu ráno môžeš.
Zo mňa aj tak, keď mi vytiahli hadicu, tak zo mňa vyšlo taká akoby kyselina, ale mne bol zistený refux, tak asi aj preto...

janickadr
2. okt 2016

@ifka22 Neuschnes. Usta si vodou ovlazovat mozes, aj rano uplne v pohode, pred spanim sa este mozes normalne napit. Ak by si mala stazeny odchod stravy a tekutin zo zaludka, co je spravidla potom nejaka konkretna diagnoza, tak sa ti budu brodit hadicou vo vode, nebudu moct normalne zobrat vzorky a bude to cele na figu, zavolaju ta na vysetrenie opat, asi to potom za to uz nestoji...

ja_bb
2. okt 2016

Ja by som to neriskovala a dala si naozaj iba raz za cas malinky hlt vody. Aj ja som na tom bola viackrat. Tym,ze sa tam vhana vzduch, natahuje ta bohuzial. Kamaratka tiez mala potrebu pit,lebo pije stale a ze veru z nej nieco vychadzalo pri tom. Nebude 30 stupnov, urcite to zvladnes, len sa nenamahaj a radsej pocuvaj pokyny od lekara. Drzim palce

mirkava
2. okt 2016

@ifka22 to vydržíš... radšej nepi....

ifka22
autor
3. okt 2016

vydržala som😉
už aj vybavená. zápal žalúdka a nejaký naznak vredika ale ,že liekmi to prejde.dietka tak snáď aj kilá pôjdu dole.
Ďakujem za podporu

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ifka22
autor
4. okt 2016

@ruzicka603 ahoj.tak je to nepríjemné ale nie až tak že by sa to nedalo vydržať. najprv sprej on úmrtia hltan A dajú ti taký naisto cez ktorý ide hadica.
V prvom rade sa musíš sústrediť na to aby si to prehĺta. Ja na druhý krát A potom už to je Ok.
Môże ta napinat trošku slinký a mne tiekli slzy tak sa nemaluj.
Trvá to cca 5min.Keď mi vyberali hadicky tak som odgrgavala ale na to sú oni zvyknutý. Je to tým vzduchom.
Sú horšie veci tak sa neboj.
Čo sa týka otehotnenia neviem či to ma s tým spojitosť. Štítnu žľazu si daj vyšetriť.
držím palce

tatiana1980
4. okt 2016

@ifka22 mne tiez zistili zapal ale aj helicobactera takze dieta a tiez idu kila dole... ale som z toho aj tak vystresovana. len dufam ze zaludok sa da po case dokopy. a nebojte sa nieje to bolestive vysetrenie len velmi neprijemne.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ifka22
autor
5. okt 2016

@ruzicka603 ja by som skúsila znova.A pool ste fajčiar ja asi cigarety vysadiť A upraviť jedalnicek.Veľa zeleniny A ovocia smooty prípadne piť A možno sa zadarí 😉

ifka22
autor
5. okt 2016

@tatiana1980 a mate nejaku špeciálnu diétu alebo svoju??

ifka22
autor
5. okt 2016

@tatiana1980 na helikobaktera cakam výsledky ale predpokladám že bude keďže som ho nepreliecila pred rokmi

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana1980
7. okt 2016

@ifka22 nejem mastne, vyprazane sladkosti a nepijem ani slafkr napoje. Jedavam viacej zeleniny a ovocia. U mna robi vela stres- 6 kg mam dole od augusta.