Gastro vyšetrenie

8. nov 2022

Ahojte, ti co mate za sebou vysetrenie na gastre hadickou do zaludka, brali vam aj vzorky? A ak ano, kolko ste cakali na vysledky?
Zajtra ma to caka a vysetrenia sa nebojim, len vysledkov.
Ak mi zoberie vzorky a bude ich niekam posielat, tak toho sa najviac bojim, lebo moje pozitivne myslenie ma vie velmi rychlo opustit v takychto situaciach 🙄

kaktusik007
8. nov 2022

histologia trva cca 2-3 tyzdne, podla toho co konkretne na tych odobratych tkanivach potrebuju skumat

cucica
8. nov 2022

Hej trva tak. Mna objednali po mesiaci na vysledky. Ale vlastna skusenost, ocinovi volali uz za tyzden, ze ma prist....takze ked sa nieco zisti, asi sa ozvu.

diaalex
8. nov 2022

7.10. som bola na hadičke cez nos a 20.10. som už bola na kontrole a mali výsledky 🙂

autor
8. nov 2022

A co vam z tych vysledkov take zistili?

heln
8. nov 2022

endoskopia neobjavila nic, bralii asi dve vzorky, nezistili mi absolutne nic, ani len helikobaktera. takze jupi, som zdrava, len ma boli brucho a cakam ma dalsie vysetrenia.

cucica
9. nov 2022

Mne absolutne nic. Vsetko negativne, sliznica cista.
Ocinovi Helikobakteta a karcinom zaludka. Za to aj volali skor. Ale uz ked tam boli s kamerkou sa im nezdala sliznica a bol tam pritomny aj vred.

autor
9. nov 2022

@cucica tak ja uz mam po vysetreni, bral mi az 4 vzorky na histologiu, tak som zvedava na vysledky. A ocino sa ako drzi? Aj mojmu ockovi nasli karcinom v zaludku, tak snad ja nebudem mat taku smolu.

autor
9. nov 2022

@heln tak to je dobre, ze v zaludku nic nenasli, drzim palce, nech to nie je nic vazne.
Ale vravel mi dr, ze vela ludi teraz chodi s bolestami brucha a nalezy ziadne, ze je to velakrat zo stresu.

cucica
9. nov 2022

Super spravy, ze nic nenasli. Tak asi si isla z toho isteho dovodu ako ja, pre istotu.
Ocinovi to bohuzial zistili v januari tohto roku a v juni zomrel 😥 bolo neskoro, mal to uz na creve.
Tvojmu drzim palceky 🙂

autor
9. nov 2022

@cucica no moj ocko to uz ma tiez za sebou, nasli mu to vo februari 2021 a v januari 2022 zomrel, strasna choroba :(
Tak uz len dufat, ze to "nezdedime"

cucica
9. nov 2022

To ma mrzi. Takze vies, ake to bolo sledovat to cele. No hroza.
Dufam aj ja, drzim nam palce moc ✊✊

autor
10. nov 2022

@cucica veru, strasne to bolo :(
Uz len zdravsie zit a pozitivne mysliet a snad to bude dobre 🙂