Gainer na pribratie

11. jún 2023

Ahojte, mate niekto skusenost, ze ak budem uzivat Gainer ci z toho priberiem ?
Sem tam aj cvicim, no ide mi hlavne o to pribratie. Mam cca 48kg a chcela by som mat tak nad 50, kludne aj viac.
Ďakujem za nazory.

mamamasama
11. jún 2023

Gainer ti je na nič. Vyšší kalorický príjem, vyraď kardio, zaraď čo najviac silového cvičenia. Menej opakovaní s ťažšou váhou. Pridaj do stravy, čo najviac bielkovín.

denkabemommy
11. jún 2023

Áno, z gaineru samozrejme priberieš, no nie takým spôsobom ako by si chcela, ak necvičíš pravidelne. Takže radšej len pekne papaj jedlo, nekupuj blbosti. Viem, že by si chcela pribrať čo najrýchlejšie ale všetko má svoj čas a postupnosť, ak priberies kvalitné kilá - na svalstve, tak ti tak skoro nezmiznú, budú sa ti držať na tele navždy. Píšem ti to z vlastných skúseností.

autor
12. jún 2023

@denkabemommy ja jem len z toho nepriberam , praveze som teraz este schudla, tak som chcela nieco co tomu dopomoze.

denkabemommy
12. jún 2023

Ak si schudla, tak ješ málo alebo nevyvážene, denne by si mala okolo 120g bielkovín a cca 250g sacharidov, aby to šlo hore. Viem, aké je ťažké pribrať, kvôli chorobe som schudla za 2t 7kg, z 53 na 46kg, keď som konečne nabrala na 50, zas to prišlo a šla som zas na 47kg 😂🤦‍♀️, teraz si dávam oooobrovský pozor na stravu, aby jej bol až prebytok, nie len dostatok. A za 2 mesiace som pribrala už 2kg. Naozaj gainer je čistý cukor v podstate, takže priberieš, zavodníš sa ale môže to mať nechcené nasledky, ak sa dostatočne nehýbeš, aj keď sa budeš hýbať, tak to môže mať následky. Nechci vedieť koľko "nabuchaných" chlapcov príde do nemocnice práve kvôli doplnkom, od cukrovky až po odpálené obličky 🙈

autor
12. jún 2023

@denkabemommy a co take jes a kolko ak sa mozem spytat ? Ja sa snazim stravovat zdravo, a neprejedat sa, lebo potom mi je akurat tak zle. 😏

denkabemommy
12. jún 2023

Ja vo väčšinu dní používam kalorické tabuľky, kde mi to ráta ale taký bežný deň je
Raňajky: Vločky s ovocím a orechovým maslom, omeleta, toasty, focaccia, zelenina, syr...
Desiata: ovocie, tvaroh, ovsené sušienky, cottage, tuniak, zelenina, vajička
Obed: ryba/mäso/strukoviny, zelenina + ryža, zemiaky... klasika vyvážený obed
Olovrant: podobne ako desiata
Večera: zvyčajne varené jedlo z obedu

Plus pomedzi to jem, keď mám chuť 😅. Denný príjem mám tých 2500kcal.