Funkčná porucha žlčníka

22. apr 2023

Pomohlo niekomu s touto diagnozou vybratie zlcnika? Nemam kamene, ani piesok ale zlcnik nefunguje spravne, uz pomaly nic nemozem jest, zo vsetkeho mi je zle, naduva ma strasne, citim tlak v pravo pod rebrom, obcas sa to vystupnuje az to nevolnosti, tlaku na hrudi, pod pravu lopatku extremne grcanie, trocha mi pomaha rowachol, ale tiez to je nie ziadna spasa. Dakujem

laurikalalinka
22. apr 2023

Co na to lekar???ak je za operaciu tak je to lepsie,bez zlcnika sa dá zit,v takomto prípade by som neváhala,ja už ho nemam...

autor
23. apr 2023

@laurikalalinka prave ze protichodne nazory. Jeden tvrdi ze vybrat a druhy ze to nemusi pomoct, problem moze byt vraj aj v zlcovych cestach, kvalite zlce…

summer23456
23. apr 2023

Prepáč že sa tu Citroen. Chcem sa ťa opýtať, môže sa žlčník prejavovať aj bolesťou chrbta? Ja mám kamene už dvadsať rokov, nerobili mi nejaké problémy, no teraz má tiež nazýva zo všetkého, boli má čele brucho a až chrbát, tak či to môže byť tým žlčníkom alebo nie.
Byt tebou,dám si ho von, ja ľutujem,že som ho nedala už dávno,keď som to riešila.

autor
23. apr 2023

@summer23456 dala by som ho von keby som vedela ze mi to urcite pomoze, ale keby ze mam mat rovnake stavy alebo este horsie a este byt aj bez zlcnika, no neviem. Tiez ma obcas nolieva v chrbte zo zlcnika

sissy27
23. apr 2023

@summer23456 ano, zlcnikovy zachvat sa prejavuje bolestami aj chrbta, ja by som to popisala ako pocit, ze mas v sebe obrovsky kamen, ktory ti zvnutra tlaci na cele brucho aj chrbat. A zbytocne lutovat, ze si si ho nedala vybrat “vtedy” - tato operacia sa stale vykonava, daj si ho vybrat teraz.

summer23456
23. apr 2023

@sissy27 no presne takýto pocit nám aj ja, že akokeby kameň ktoré tlačí na všetky strany. Takže je to ten záchvat? No pôjdem v majú na preventívnu,tak to spomeniem. Doteraz som takéto stavy nemavala.a môže mi škodiť aj mlieko? Keď zjem jogurt,akoby okamžitá reakcia

laurikalalinka
23. apr 2023

Ale žlč prechádza cez žlčník,pečeň,ja som nemala žiadne problémy iba preteky na záchod,uz ho nemám a nic neriesim

summer23456
23. apr 2023

@sissy27 *v máji.
No mne sa toto nafukovanie a bolesť deje v poslednej dobe často. Takže mám čakať,že sa to bude zhoršovať? Nemám žiadnu bolesť pod rebrom alebo na jednom mieste, ale čele brucho a chrbát presne ako opisujes, ako veľký kamen

laurikalalinka
23. apr 2023

Lepšie bez žlčníka ako prehanky a kŕče na záchode aj slepé črevo zbytočný orgán...

sissy27
23. apr 2023

@summer23456 no tak to mas moj obdiv, ze s tym chces cakat do maja, alebo to nemas mozno take akutne. Mna ked to chytilo, tak som myslela, ze udrela moja posledna hodinka, sanitka ma brala na urgent. A moze ti to spustat cokolvek, vacsinou ale tazke, mastne jedla, u niekoho napr paprika, paradajka alebo urcita kombinacia jedal.

summer23456
23. apr 2023

@sissy27 no veď práve rozmýšľam či mám ísť k dr skôr či si dať na pár dní len sucháre či sa to upokojí. Ja mám vysoký prah bolesti, alebo možno to nie je také silné ako u niekoho ale pozorujem,že na to boli čoraz častejšie. A zdá sa mi, ze stačí sa najesť a už mám balvan v bruchu celý deň. A ty si mala len jeden záchvat a to až taký silný či sa ti to stupňovalo?

sissy27
23. apr 2023

@summer23456 dva v priebehu asi 1,5roka, to som nevedela, co sa deje 😂 potom na preventivke mi nasli kamene a minuly rok dva zachvaty v priebehu troch dni, ale fakt zle. Dostala som algifen a termin o dva mesiace, algifen nezaberal, bolo mi konstantne zle a to som uz nejedla nic, takze o tyzden ma ako akutny stav operovali.