Funkčná porucha žlčníka

siegi
7. aug 2020

Ahojte, uz peknych par rokov ma trapi zlcnik. Nemam kamene ani piesok, len asi nefunguje ako ma. Boli lepsie a horsie obdobia, davam pozor na to co jem. V podstate je velmi malo jedal, ktore mozem. V tehotenstve mi bolo uplne super, ale 18 mes po porode sa opat zacali moje problemy, ale su horsie ako boli predtym. Teraz uz 2 mesiace takmer v kuse taham, bolesti pod pravym rebrom a v chrbte, take skor tlakove a tupe, pocit na zvracanie, nevolnosti, naduvanie, pocit ze mi vobec netravi. Bola som opakovane na usg, vsetko ok, krvne testy ok. Som uz uplne zufala, jem v podstate len hrianky, suchare, susienky, varene maso, varene zemiaky, varena mrkva, ziadne mliecne. Nepomaha pancreolan ani ziaden cholagol, rowachol, febichol, isochol. Nemate s tym niektora skusenosti? Za kazdu radu budem vdacna

83lenka83
7. aug 2020

@siegi
@siegi kvapky algifen ak sú silné bolesti ak iba zacinaju tak zabera no-spa, z vyššie uvedených liekov som skusila iba cholagol a ten vobec nezaberal, k tomu jedlu, ješ polievky (vyvar)? Alebo dusene maso na šťave?

83lenka83
7. aug 2020

@siegi ďalej čo piješ? Malinovky? Ja nemôžem malinovky ani perlive minerálky ale napr nealko pivo môžem a aj šampanské

siegi
autor
7. aug 2020

@83lenka83 polievky typu vyvar nejem, ak tak len zeleninove so zeleninou co nenaduva slabo ochutene, malinovky ja vibec nepijem

rena28
7. aug 2020

@siegi ahoj práve riešim niečo podobné. V októbri potvrdene sonom na pohotovosti zlcnikove kamene, vo februári robene ct brucha všetko negatívne a včera opätovne sono kamene nepotvrdili. Bolesti stále uz som zúfalá.

siegi
autor
7. aug 2020

@rena28 sucitim s tebou, je to strasne, ja uz obcas nemam ani chut vstat z postele a mam chut plakat. Chceli by sme druhe dieta ale takto... uz nemam chut ani k dr chodit lebo nic sa neporiesilo. Akurat jeden chirurg navrhol vybrat zlcnik ale sam povedal ze moze byz potom horsie, tak vdaka ale neprosim

83lenka83
7. aug 2020

@siegi musíš prísť na to čo ti vadí, ja som našla záchvaty už aj 2x za deň, operáciu mi 2x zrušili a viac som to už neriesila, vylúčila som všetky potraviny, ktoré mi robia zle, zo začiatku som nemohla skoro nič keďže som mala všetko podrazdene, par dni som jedla len suchú ryžu, ovocie. Mne nerobi dobre ani biele pečivo a čerstvé už vôbec nie, živočíšne tuky vôbec nejem (maslo, jogurty, smotana, syry) ale napr jogurtove mlieko nizkotucne mozem aj mlieko nizkotucne, jediný syr čo mi nerobí zle je parenica a korbaciky, kapustu kyslu nemôžem, ziadne strukoviny iba zelený hrasok, nemôžem knedlik, so zaciatku som nemohla ani žltko, je toho veľmi veľa ale dá sa naučiť s tým žiť.

83lenka83
7. aug 2020

@siegi napis mi jedálniček, čo zvykneš jesť a skúsime tam nájsť čo ti robí zle, ja mám problémy už dlho no posledne 3 roky mávam zachvat tak 2 x do roka a to hneď zaženiem bolesť liekom

siegi
autor
7. aug 2020

@83lenka83 cerstve pecivo a kolace a kysnute nejem vobec, pecieme doma kvaskovy chlieb a aj to nikdy nejem cerstve, na druhy den si h neho urobim hrianky. Mliecne teraz nejem vobec ziadne, ani sladkosti a ani cokolady. Zo zeleniny jem len mrkvu a zemiaky, hokaido a max listovy salat. Z ovocia jablka a banany. Maso mame max 2x za tyzden a aj to len kuracie. Vajicka ziadne. Presla som teraz na vegan. Cize ranajky hrianka, alebo ovsene vlocky zaliate vodou a banan, alebo pancakes ale bez vajicka a s vegan mliekom. Desiata jablko alebo banan alebo detska vyziva. Obed polievka zeleninova, druhe bud tofu s kuskusom, zemiakmi, maso s ryzou, hokaido privarok, nejake cestoviny. Olovrant opat nieco ako desiata a vecera podla toho co bolo cez den, pancakes, kuskus salat s tofu, hrianka

83lenka83
7. aug 2020

@siegi skús teraz týždeň byť len na diete, len voda, ovocie, zelenina a ryža. Napríklad mne je ťažko aj so zemiakov. Keď som mala záchvat už 2x za deň tak som mala pocit, že aj voda mi robí zle, potrebuje si žlčník oddýchnuť, po týždni začni pomaly pridávať.

monikacernakova
8. jún 2024

Ahojte.
Od decembra sa trápim bolesťami žalúdka, a od žalúdka do prava.
Absolvované vyšetrenia krvi, stolici, usg, gastro.
Že vraj dysmorfický žlčník.
Ja som už úplne zúfalá, mám panický strach, že mám rakovinu.
Už pomaly nič nejem. Schudla som.
Niekto s podopným problémom?

dongelina_gold
25. júl 2024

@monikacernakova ahoj , neviem ci je to ešte aktuálne ale momentálne už tri týždne sa trápim tak isto a vobec nemam ani šajnu co mi je , chystám sa k lekárovi ..nezaberá mi nič , schudla som dosť , nič nejem , nechutí mi , nemam energiu .. Boli ma cely zaludok a pod pravym rebrom občas ..jeden deň mi je ako tak fajn a na ďalší je to hrôza, nezaberajú kvapky iberogast ani pancreolan ani nic podobne
Tebe sa to už zlepšilo alebo sa ešte trápiš ?
Ja mam len podozrenie na žlčník ale neviem ..no bojím sa riadne uz