Fóbia zo zvracania

10. nov 2022

Caute, je to asi divne ale od detstva trpim fóbiou zo zvracania - keď niekto vedľa mna zvracia alebo aj ja dostanem strašnú úzkosť. No všímam si že čím som staršia tým je to horšie, mám stavy kedy normálne pozorujem ľudí či im nie je zle, aby som odišla 😀 ono je to kúsok smiešne ale mne to dosť znepríjemňuje život. Domýšľam si v autobuse, tak kde niekto pije atď.. Myslite že by mi s tým dokázal pomôcť psychológ? Bojím sa toho ak budem mat deti a budú už staršie ako to budem celé zvládať 🤦🏽‍♀️

radka2119
10. nov 2022

ja mam tiez takuto fobiu,ale ja poznam dovod,pred par rokmi mal manzel zapal slepeho creva a vtedy zvracal,mal to dost vazne lebo mu prasklo,do nemocnice prisiel v hodine dvanastej...ja som bola vtedy tehotna a odvtedy mam strasny strach z toho,aj ked syn vracal koli viroze ja som hned myslela na najhorsie,tiez neviem co s tym

jjanulienka
10. nov 2022

Mam toto iste. Mne keď len niekto spomenie zvracanie už mi je zle a deťom nasadzujem probiotiká 😅😅🤦‍♀️

nika_val
10. nov 2022

Mam fobiu zo zvracanie ale ked sa jedna o mna..
Akonahle citim že mi je nevolno tak zacnem mat obrovsky stres a strach že proste nechcem vracať..a robim všetko pre to aby k tomu neprišlo..
Aj ked viem že niekedy by mi bolo lepšie sa vyzvracat tak aj tak radšej trpím, predychavam..
Viem dovod ..ked som mala asi 11-12rokov omylom som zjedla 2antibiotika po sebe.. dr kazala že sa mam vyzvracat (prsty do hrdla)odvtedy sa ma to drží..
A doslova mam des z toho že ked raz budem tehotna ako budem ja zvladat ranne nevolnosti 🤷‍♀️

petrana88
10. nov 2022

ahojte, pridávam sa do klubu😒 Mne len príde trochu špatne a už ma chytá úzkosť, pot oblieva, na odpadnutie mi je zo strachu a stresu. A keď náhodou zvraciam tak som totálne psychicky na dne aj dni po tom. Snažím sa teraz otehotnieť a tiež mám veľké obavy ako budem znášať prípadne nevolnosti. Hrôza táto hlava moja 😢

macka909
10. nov 2022

A ja som si myslela že som v tom sama , ja presne to isté do bodky , teraz keď mám malého je to ešte horšie. Keď má náhodou chlap črevnú virózu a počujem ako vracia je mi na odpadnutie celá sa trasiem a potím sa 🤣 a ešte jeden príbeh ktorý sa viaže k môjmu tehotenstvu: keď som bola tehotná a prvý krát aj naozaj vracala tak som hneď volala chlapovi do práce nech príde okamžite domov a aj musel prísť lebo pre mňa to bol "život ohrozujúci stav"😂😂

beatrixx1525
10. nov 2022

Mám tiež. Keď som bola malá, mama mávala často migrény, bývali sme všetci v jednej izbe, po nás ako po malých deťoch vtedy vždy chcela hrobové ticho aj niekoľko dní vkuse- no nemožné. Zakaždým keď sa jej z migrény spustilo zvracanie, zvrieskala nás že to my sme jej spôsobili a že to kvôli nám jej nebude lepšie. Odvtedy mám úzkosti z akéhokoľvek zvracania ale teda nemyslela som si že toľko ľudí to má rovnako 😁

viky173
10. nov 2022

Mam to tiez, neskutocny strach z toho, uzkosti, paniku a ked sa ocitnem v takej situacii uplne vypinam racionalne uvazovanie 😀 mam to od detstva a vobec sa toho neviem zbavit.

nika_val
10. nov 2022

Ja som myslela že to len ja som taka "vadná" že sa bojim zvracat..
V lete som mala covid bolo mi neskutočne zle, nejedla som a co horšie bolo mi zle už aj z vody.. do toho lieky, horučka, bolesti hlavy neskutočné a hrozns tažky žaludok.. ja som tak vedela že keby sa vyzvraciam tak mi bude lepšie (všetci mi to vraveli okolo mňa) ale ja ani za ten svet, ja panicky strach že ja nebudem vracat, a nebudem..
Do toho som odmietala aj jest aj piť stale mi bolo horšie a horšie takže to mi na psychike nepomahalo.. to bolo hrozne vtedy a mna len nadyvalo, sliny sa mi robili v ustach no predychavala som to vsetko nejak a vydržala som..
Vtedy partner už zufaly zo mňa.. že ani jest, ani piť, ani mi lepšie nebolo, horučka stupala, ani vracať.. chudak nevedel čo robit s takou ženou čo všetko odmieta a pritom jej to len ubližuje 😁😁

lenkakravcova
10. nov 2022

Tak to vám odporúčam dať deti očkovať proti rotavírusom (je to samoplatca očkovanie), lebo teda u nás keď sme to s chytali vracali všetci pár dni vkuse (aj 10x za deň).

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zobaka
10. nov 2022

tiez mam realne sa dokazem vytrapit cely den, ale odporujem tomu a nakoniec ked ma clovek noro virus aj tak to pride, nenavidim to, uplne sa az trasiem a pulz mam cez 200 ked zvraciam, ale zase kto to ma rad, je to fakt hnusne

lavender273
10. nov 2022

Pripinam sa k teme. Moja 6r dcera ma fobiu z vracania. A bohuzial to dost zasahuje do kazdodenneho zivota.

katy084
10. nov 2022

tiež s tým žijem celý zivot...

tinus89
9. apr 2023

Emetofóbia..tiež tým trpím celý život... najhoršie je na Tom to,že osobne mne nezaberajú žiadne lieky na to,ako napríklad na depresiu. Táto fóbia je dosť rozšírená, len ľudia sa o nej hanbia hovoriť,čo na to povedia ostatni..že sa vysmeju,alebo povedia,že si blázon...tak to človek drží v sebe a žije v každodennom strachu ,kontroluje všetko, od jedla koľko zje,čo zje, či môže zjesť keď ide niekam ...kde čo chytil, kde je čo na zemi,či niekomu v okolí nieje zle,. Je to hrozne, mne táto fóbia strašne skomplikovala život plus mi zničila veľa veci v živote...